Ισοφάρισαν με… Ντέιβις οι Λέικερς

08:55 | 26/05/2021

Επικράτησαν 109-102 των Σανς.

Άκουσε… πολλά για την εμφάνιση του στο πρώτο παιχνίδι, ωστόσο αυτή τη φορά ο Άντονι Ντέιβιτς ήταν αυτός που έπρεπε και οι Λέικερς ισοφάρισαν τη σειρά των πλέι οφ του NBA σε 1-1!

Ο «φρύδιας» είχε 34 π. (7/15 σουτ, 18/21 βολές) 10ριμπ. και 7 ασίστ, ενώ ο πολύ καλός ήταν ο Λεμπρόν Τζέιμς με 23 πόντους και 9 ασίστ, αλλά κι ένα τρίποντο-μαχαιριά 49” πριν το τέλος.

Το Φοίνιξ στάθηκε άτυχο, αφού στο δεύτερο ημίχρονο ο Κρις Πολ έπαιξε μόλις 6 λεπτά, λόγω του προβλήματος στον ώμο από το πρώτο ματς.

Ο Ντέβιν Μπούκερ είχε 31 πόντους με 17/17 βολές, αλλά με μόλις 7-17 εντός παιδιάς (0/3 τρίπ), ενώ ο Έιτον 22π. (11/13 σουτ) και 10 ριμπ.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-30, 47-53, 72-79, 102-109

Λέικερς: Ντέιβις 34 (2 τρίποντα, 18/21 βολές), Τζέιμς 23 (4 τρίποντα, 9 ασίστ), Ντράμοντ 15 (12 ριμπάουντ), Σρούντερ 24 (2), Κάλντγουελ-Πόουπ, Μόρις, Κούζμα 2, Γκασόλ 6 (2), Μάθιους, Καούσο 4, Χόρτον-Τάκερ 1

Σανς: Κράουντερ 8 (1/6 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Μπρίτζες 6 (2), Έιτον 22 (10 ριμπάουντ), Πολ 6 (5 ασίστ), Μπούκερ 31 (7/17 σουτ, 17/17 βολές), Σάριτς 2, Κρεγκ 2, Τζόνσον 6 (2), Πέιν 19 (3 τρίποντα, 7 ασίστ).