Ιστορική νίκη ο ΟΦΙ!

17:11 | 06/10/2019

Η ομάδα του Γιάννη Μάγγου επικράτησε με 2-1 της Νίκης Βόλου στο ''Βουζουνεράκειο''

Μια μεγάλη νίκη για την ομάδα της Ιεράπετρας. Στο πρώτο της εντός έδρας παιχνίδι στο πρωτάθλημα της Football League, ο ΟΦΙ σε ένα κατάμεστο ''Βουζουνεράκειο'' επικράτησε με 2-1 της Νίκης Βόλου. Νευρικό το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες, με την Νίκη Βόλου να έχει δοκάρι με τον Φράγκο στο 19', οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα.

Στο β' μέρος, ο ΟΦΙ μέσα σε δέκα λεπτά ''καθάρισε'' το παιχνίδι. Αρχικά, η απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη (50') και στο 58' το σουτ του Αποστολόπουλου έκαναν το 2-0 και το ''Βουζουνεράκειο'' πήρε ''φωτιά''. Στη συνέχεια η Νίκη προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 87' με τον Μασκουνιάν που είχε μπει σαν αλλαγή.

Οι ενδεκάδες:

ΟΦ Ιεράπετρας (Μάγγος): Καραγκιολίδης, Καραγιάννης, Χιντζίδης, Σέχου, Τζελέπης, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας, Κατσικοκέρης, Αποστολόπουλος, Αναστασόπουλος.

Νίκη Βόλου (Χοβέ): Αποστολίδης, Κυριακίδης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Παγώνης, Μπαλάφας, Μπιτσάκος, Ντομίνγκεθ, Γκαρσία, Κρουθ, Ροχάνο