Ιστορικό κάζο για Αργεντινή, ήττα από την Σαουδική Αραβία!

14:11 | 22/11/2022

H Aργεντινή παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με γκολ του Μέσι, η Σαουδική Αραβία σκόραρε δις στο β' μέρος, πήρε την μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα του Γ' ομίλου

Ίσως, μια από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις όλων των εποχών σε Παγκόσμια Κύπελλα. Η Σαουδική Αραβία κέρδισε την Αργεντινή με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή, στην πρεμιέρα του Γ' γκρουπ του Μουντιάλ του Κατάρ.

H ''αλμπισελέστε'' προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μόλις στο 10', είχε ευκαιρίες και ακυρωθέν γκολ (Μαρτίνες) για το 2-0 όμως στην επανάληψη η Σαουδική Αραβία με δύο εκπληκτικά γκολ κατάφερε να πάρει μια ιστορική νίκη σε ματς που ολοκληρώθηκε με 14 λεπτά καθυστερήσεων. Σκόρερ οι Αλ Σερί (48') και Αλ Ντασάρι (53').