Και τώρα η Λετονία με φόντο την πρόκριση!

11:32 | 17/10/2019

Η Ελλάδα ήρθε ισόπαλη με την Αίγυπτο (2-2) στην τρίτη αγωνιστική του SOCCA World Cup 2019 και απόψε (21:00) παίζει για τη νίκη απέναντι στη Λετονία!

Με ένα εκπληκτικό λεπτό (23ο) στο οποίο πέτυχε δύο γκολ με τον Χρήστο Χίσσο, η Ελληνική ομάδα ξεκίνησε εξαιρετικά το 2ο ημίχρονο στη 3η αγωνιστική του SOCCA World Cup 2019. Οι Αιγύπτιοι, αν και με παίκτη λιγότερο στο 2ο μέρος μετά την αποβολή του Χαμέζ, κατάφεραν να ισοφαρίσουν με δύο γκολ του Μοχάμεντ στο 36ο και στο 39ο λεπτό και να βάλουν φωτιά στον όμιλο.

Σήμερα, η Ελλάδα παίζει με τη Λετονία και με νίκη περνάει στις «16» καλύτερες ομάδες του κόσμου.

Όπως αναφέρει η επίσημη ανακοίνωση: ''Η στήριξη του κόσμου είναι δεδομένη καθώς χθες, 4.000 κόσμου γέμισε το γήπεδο δύο ώρες πριν από τη σέντρα και άλλες 3.500 είδαν το ματς από τη γιγαντοοθόνη, έξω από την εγκατάσταση.''

Ελλάδα (Ντρένοβα): Ζάχος, Καραβίδας, Κριτσωτάκης, Κατσουράνης, Λευκαρίτης, Σιόρε, Χύσσος, Ντούμος, Γιώτης, Θανασάι, Παπαδάκης, Φούσκας, Παυλόπουλος, Στάμος, Τζανέτος

Αίγυπτος (Μοχάμε): Χεσχάμ, Αζίζ, Χόσνυ, Αμπντάλα, Μαχέρ, Ασράφ, Χαφεζ, Αλά, Χισλάμ.