Καμία αντίσταση στον Φοίνικα ο ΟΦΗ

21:17 | 29/02/2020

Tην ήττα με 3-0 σετ, γνώρισε η ομάδα βόλει του ΟΦΗ στη Σύρο απο το Φοίνικα για την 15η αγωνιστική της Volley League.

O ΟΦΗ δεν κατάφερε ποτέ να μπεί στο παιχνίδι και η ομάδα της Συρου, πήρε πολύ εύκολα τη νίκη.

To πρώτο σετ ήταν μονόλογος του Φοίνικα. Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε ποτέ να μπεί στο σετ και οι γηπεδούχοι κυράρχησαν και το πήραν εύκολα με 25-15.

Στο δεύτερο σετ ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα και με το σερβίς του Τσέλλιου, ήταν πιο ανταγωνιστικός (11-9). Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν όμως και με ένα σερί 7-2, ξέφυγαν με 18-11 και ουσιαστικά καθάρισαν το σετ.

Ιδιο σκηνικό και στο τρίτο σετ. Οι παίκτες του ΟΦΗ έπαιζαν λες και περίμεναν τη λήξη του αγώνα και η εξέλιξη ήταν διαδικαστική για το τελικό 25-14.

Τα σετ: 25-15, 25-16, 25-14.

OΦΗ (Γιαννακόπουλος): Ρουελιωτάκης 5, Κομιτούδης 3, Λουκούμι 5, Γκαράς, Τσέλλιος 2, Καρατζας 1, Καραμπαλί 4, Σαρικείσογλου 3.