«Καρδιοχτύπησε», αλλά κέρδισε ο ΟΦΗ

19:33 | 17/03/2019

Μπορεί να τα… χρειάστηκε, όμως ο ΟΦΗ νίκησε 93-85 στην παράταση (77-77 κ.α.) τον Ερμή Σχηματαρίου και διατηρήθηκε πρώτος στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Το συγκρότημα του Βασίλη Ράλλη χρειάστηκε το έξτρα πεντάλεπτο για να πάρει το ματς, αφού ο αντίπαλος ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός.

Στο 30’ ο Όμιλος ήταν μπροστά στο σκορ 63-55, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και έστειλαν την αναμέτρηση στην παράταση. Εκεί οι παίκτες του ΟΦΗ ήταν πιο ψύχραιμοι και έφτασαν σε άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα τη φετινή περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 40-38 (ημίχρ.), 63-55, 77-77, (παρ.) 93-85

ΟΦΗ: Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 8, Τσερκιτζόγλου 23, Πρωτογεράκης 6, Πάλλης 19, Πετράκης 21, Αντωνόπουλος 4, Μπουμπάρης 3, Καραλής 7.

Ερμής Σχηματαρίου: Σπηλιόπουλος 6, Πανταζής 21, Γκρινιάρης 14, Φλώτσιος, Μαράντος 19, Τσαπρούνης 17, Γιανναλέτσος 3, Ετζιάκα 5.