«Καθάρισαν» Γιάννης και Λεμπρόν!

09:37 | 23/04/2018

Με MVP τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Bucks νίκησαν τους Celtics, ισοφάρισαν τη σειρά στο 2-2 - Με break απάντησαν οι Καβαλίερς στο προβάδισμα των Πέισερς στην σειρά και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον ΛεΜπρόν Τζέιμς

Οι Μπακς επικράτησαν των Σελτικς με 104-102 στο Milwaukee, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι ξανά ο κορυφαίος τους και τους Middleton - Parker να τον ακολουθούν, την ώρα που ο Jaylen Brown ήταν για άλλη μία φορά εκπληκτικός, αλλά δεν είχε αρκετές βοήθειες για να διεκδικήσει μέχρι το τέλος τη νίκη.

Ο Έλληνας φόργουορντ σημείωσε κρίσιμα καλάθια στην τελευταία περίοδο, με αποκορύφωμα το φόλοου για το 104-102 στα 5'' πριν από το τέλος το οποίο έμελλε να ήταν και το τελικό σκορ!Συνολικά τελείωσε το ματς έχοντας 27 πόντους με 10/18 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 3/6 βολές, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 λάθη σε 40 λεπτά συμμετοχής.

Οι Καβαλίερς ισοφάρισαν 2-2 και πήραν και πάλι το πλεονέκτημα. Οι Πέισερς έδειχναν έτοιμοι να κάνουν την μεγάλη έκπληξη και να αφήσουν εκτός συνέχειας τους φιναλίστ των προηγούμενων τελικών των play offs στο NBA. Η ομάδα της Ιντιάνα μετά το break στο Κλίβελαντ πήρε το προβάδισμα με την πρώτη εντός έδρας νίκη, αλλά τα ξημερώματα της Δευτέρας (23/4) ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έβαλε… φρένο στα όνειρά τους με τους «Ιππότες» να παίρνουν τη νίκη 104-100.