Καθάρισε ο ΠΟΑ και περιμένει τον ΠΑΟΚ

18:41 | 18/02/2023

Με σκόρερ τον Κεφαλούκο ο ΠΟΑ νίκησε με 1-0 τον Ρωμανό στο Ατσαλένιο, για την 21η αγωνιστική της Α1, συνεχίζοντας μόνος πρώτος στην κορυφή.

Με σκόρερ τον Κεφαλούκο νίκησε με 1-0 τον Ρωμανό στο Ατσαλένιο.

Aπό νωρίς η ομάδα του Πίτσου πήρε το προβάδισμα, με τον Κεφαλούκο μόλις στο 9ο λεπτό να βάζει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

Ο ΠΟΑ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα στο πρώτο μέρος και είχε τις ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο γκολ. Ευκαιρίες είχε και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το 1-0 δεν άλλαξε, έμεινε μέχρι τέλους και η ομάδα του Ατσαλένιου έφτασε στην επικράτηση παίρνοντας ακόμα ένα σημαντικό τρίποντο.

Πλέον το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στο μεγάλο ντέρμπι της επόμενης εβδομάδας. Ο ΠΟΑ θα φιλοξενηθεί την επόμενη εβδομάδα από τον ΠΑΟ Κρουσώνα για την 22η αγωνιστική.