Κάζο της ΑΕΚ: «Σφαλιάρα» από τη Νόα και γκάφα Στρακόσα που έφαγε γκολ από 90 μέτρα!

21:14 | 06/08/2024

Η ΑΕΚ πήρε κεφάλι στο σκορ στην Αρμενία με τον Λιβάι Γκαρσία και έκανε άπαντες να πιστεύουν πως έβαλε βάσεις πρόκρισης για τα playoffs του Conference League, όμως η συνέχεια του αγώνα κόντρα στην Νόα βρήκε την ελληνική ομάδα να ζει τον απόλυτο εφιάλτη, δεχόμενη τρία αδιανόητα γκολ.

Η Ένωση προηγήθηκε με τον Λιβάι Γκαρσία στο 22΄, ισοφάρισε ο Πινσόν στο 33΄, ενώ στο 67΄ ο τερματοφύλακας Τσαντάρεβιτς της Νόα πέτυχε το πλέον απίστευτο γκολ, με σουτ 90 μέτρων, από την περιοχή του στα δίχτυα του Στρακόσα. Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκρεγκόριο διαμόρφωσε το τελικό 3-1.