Kέρδισαν τα Τρίκαλα και βρέθηκαν στην κορυφή

17:24 | 09/11/2019

Τα Τρίκαλα νίκησαν 2-1 τη Βέροια στο εναρκτήριο ματς της 7ης αγωνιστικής στην Football League - δείτε τα γκολ του αγώνα

Τα Τρίκαλα μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση κι άνοιξαν το σκορ δυο λεπτά μετά από την έναρξη αυτής με τον Οικονομόπουλο, ο οποίος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Λώττα νίκησε τον Βοσνιάδη. Γκολ το οποίο δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς ο σκόρερ ήταν σε προφανή θέση οφσάιντ.Το μοναδικό που κατάφερε η Βασίλισσα του Βορρά ήταν να μειώσει με τον Πασά στο 73ο λεπτό. Έτσι ήρθε το τελικό 2-1.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Γιακουμής, Σανδραβέλης, Νιάρος, Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Παπαγεωργίου, Τεγούσης, Γρηγορόπουλος, Σταματής, Πελάεθ, Λώττας.

ΒΕΡΟΙΑ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Βοσνιάδης, Πεταυράκης, Ζούρκος Α., Μαραγκός, Μουρατίδης, Ταΐρης, Ζούρκος Ν., Μπλέτσας, Πασάς, Σιμόνι, Κανούλας.