LIVE: Απόλ. Λάρισας - Εργοτέλης 3-1 (τελικό)

13:52 | 24/11/2019

Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα στην Λάρισα

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

* Όλα έχουν κριθεί στην Φιλιππούπολη, μπήκαμε στις καθυστερήσεις.

85ο λεπτό - Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μπελά με τον Μπιμπάι να παίρνει την θέση του Μπαστακού

* Ο Εργοτέλης έχει ανεβάσει την απόδοσή του και το γκολ τον έχει βοηθήσει ψυχολογικά. Μόνο που πλέον δεν έχει το χρόνο για να κάνει κάτι καλύτερο.

74ο λεπτό - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη! Ο Ροβίθης στρώνει την μπάλα στον Εφορντ όπου με πλασέ μειώνει σε 3-1.

* Καμία αντίδραση από τον Εργοτέλη που δεν μπορεί να απειλήσει και να μειώσει.

69ο λεπτό - αλλαγή για τον Απόλλωνα: Αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Καρρίκι να παίρνει την θέση του Σιφναίου

67ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Μποτ περνάει στην θέση του Μπούση.

* Ο Απόλλων έχει ρίξει τον ρυθμό, με τον Εργοτέλη να προσπαθεί να βγάλει αντίδραση. Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχει κάνει φάση.

* O Eργοτέλης προσπαθεί να επιτεθεί, αλλά οι γηπεδούχοι έχουν τον έλεγχο του αγώνα.

47ο λεπτό - ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα: Ο Μπαστακός με πλασέ από κοντινή θέση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 3-0 στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου.

46ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Ροβίθης θα μπει στην θέση του Έφορντ

ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ

Όλα έτοιμα για να αρχίσει το β' μέρος στην Φιλιππούπολη.

Ημίχρονο, Απόλλων Λάρισας - Εργοτέλης 2-0

Το γκολ ξανά Γκουστάβο Σάντος Κόστα με πλασέ εντός της περιοχής

42' - ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 2-0 τον Εργοτέλη

25' - Σουτ του Μπουτσάκη, ψηλά η μπάλα

20' - Προσπαθεί να αντιδράσει ο Εργοτέλης

Ο Γκουστάβο Σάντος Κόστα  με σουτ εντός της περιοχής ανοίγει το σκορ

16' - ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα

8' - Κεφαλιά του Σιφναίου μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος

* Έχει μπει καλύτερα στον αγώνα ο Απόλλωνας

Με 4-3-3 ο Εργοτέλης: Κατσιμήτρος στο τέρμα, Προβυδάκης και Μπούσης στα άκρα της άμυνας, Μπάτζιος και Σπίριακ στο κέντρο αυτής, Μπρους - Μπουτσάκης και Τσέλιος στον άξονα, Μπαράτα δεξιά, Κουατένγκ αριστερά και ο Έφορντ στην κορυφή της επίθεσης

3' - Πρώτο σουτ στον αγώνα, άστοχη η προσπάθεια από τους παίκτες των γηπεδούχων

1' - Έναρξη στον αγώνα

* Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ. Δραγάτης Αλέξανδρος (Αν. Αττικής), με βοηθούς τους κ.κ. Μανασή Μιχάλη και Κουρεντά Ευθύμιο από τα Τρίκαλα

* Για τον Εργοτέλη, στον πάγκο είναι οι: Καλογεράκης, Πέιος, Γροντής, Σταθόπουλος, Bote, Μπουρσέλης, Ροβιθης

* Θυμίζουμε ότι χθες (Σάββατο) το πρωί ο Γιάννης Ιατρούδης υπεβλήθη σε πετυχημένη χειρουργική επέμβαση, έπειτα από τον σοβαρό τραυματισμό στο αριστερό του γόνατο

*Οι ενδεκάδες:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης) Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπούσης, Μπάτζιος, Σπίριακ, Μπρους, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Έφορντ, Μπαράτα, Κουατένγκ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Σκουπρά, Χατζής, Καρατάσιος, Γκουστάβο Σάντος Κόστα , Μπαστάκος, Λίταινας, Nazim, Σουλιώτης, Κουρτεσιώτης, Σιφναίος

*Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Απόλλων Λάρισας - Εργοτέλης για την 6η αγωνιστική της Superleague 2