LIVE: Απόλλων Πόντου - Εργοτέλης 3-0 (τελικό)

14:54 | 11/02/2019

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα Απόλλων Πόντου - Εργοτέλης μέσα από το Capitano.gr

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

85ο λεπτό: Δημητριάδης αντί Σουντουρά

83ο λεπτό: ΓΚΟΛ - 3-0: Ο Αμαραντίδης έβγαλε την σέντρα και ο Σουντουρά με όμορφο σουτ έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους.

*Ο Απόλλων Πόντου κρατά με ευκολία το υπέρ του αποτέλεσμα.

74ο λεπτό: Ο Μπάμπης στη θέση του Καλαϊτζίδη.

*Ανακοινώθηκε από την ΕΠΟ το πρόγραμμα των ρεβάνς στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Δείτε πότε παίζει ο Εργοτέλης στην Τρίπολη.

*Ολα στραβά πλέον για τον Εργοτέλη.

73ο λεπτό: ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ο Κοιλιάρας αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια.

65ο λεπτό: Μπουτσάκης αντί Λαμπάκη. Ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο Νίκκι Παπαβασιλείου.

60ο λεπτό: Κούατενγκ στη θέση του Καπνίδη.

57ο λεπτό: ΓΚΟΛ-2-0: Ο Κυβελίδης από κοντά με σουτ παραβιάζει την εστία του Εργοτέλη και κάνει το 2-0 για τον Απόλλωνα.

*Ιδια εικόνα στα πρώτα λεπτά του β' μέρους.

50ο λεπτό: Ο Κυβελίδης αντί του Ολαϊτάν

46ο λεπτό: Ο Ροβίθης στη θέση του Μαζουλουξή.

ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

*Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής. Δείτε εδώ πότε παίζει ο Εργοτέλης.

*Ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα και ο Εργοτέλης βγάζει περισσότερο πάθος.

*Χωρίς να έχει απειληθεί, ο Εργοτέλης κυνηγά το σκορ.

30ο λεπτό: ΓΚΟΛ - 1-0: Ο Ολαϊτάν ανέλαβε την εκτέλεση, ευστόχησε και άνοιξε το σκορ υπέρ του Απόλλωνα.

29ο λεπτό: Πέναλτι κέρδισε ο Απόλλων σε κράτησα του Μαζουλουξή στον Ολαϊτάν.

*Το παιχνίδι έχει ρυθμό, αλλά δεν έχει φάσεις. Ο Εργοτέλης δεν έχει κάνει ακόμα τελική.

*Ο Εργοτέλης έχει την ευκαιρία να ανέβει στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και μόλις στο -3 από την τρίτη και στο -4 από την δεύτερη αν φύγει με το διπλό από την Καλαμαριά.

*Ο Απόλλων προσπαθεί να πιέσει και να απειλήσει, κυρίως από στημένα. Ο Εργοτέλης δεν έχει αισθανθεί κίνδυνο στην άμυνά του.

*Δείτε εδώ πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία.