LIVE: Άρης-ΟΦΗ 3-1 (Τελικό)

21:10 | 06/06/2020

Ο ΟΦΗ φιλοξενείται από τον Άρη στο άδειο «Βικελίδης» στην πρεμιέρα των πλέι οφ

*Τέλος του ματς.

*Στο VAR o Διαμαντόπουλος για μαρκάρισμα στον Φιγκεϊρέντο. Δεν είδε παράβαση και το ματς συνεχίζεται.

*Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

*90': Δύο αλλαγές για τον Άρη. Έξω οι Σάσα και Ούγκο Σόουζα, μέσα οι Τόνσο και Μπακαλιάνης.

*86': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέντο υποδέχτηκε την πάσα του Νέιρα, αλλά πλάσαρε χαλαρά και ο Κουέστα μπλόκαρε.

*85': Τρεις αλλαγές για τον ΟΦΗ. Έξω οι Μαρινάκης, Ναμπί και Μεγιάδο, μέσα οι Βίκτορ, Μπράουν και Νοικοκυράκης.

*83': Δύο αλλαγές για τον Άρη. Έξω οι Μπρούνο Γκάμα και Φετφατζίδης και μέσα οι Μαρτίνες και Μπα.

*Ο Φετφατζίδης πάσαρε στον Κόρχουτ, που με δυνατό συρτό σουτ σκόραρε.

*80': ΓΚΟΛ 3-1

*77': Ο Ναμπί βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Δεληζήση, όμως ο Διαμαντόπουλος τον τιμώρησε για "θέατρο" με κίτρινη κάρτα.

*Το φάουλ του σκόρερ ήταν φανταστικό και πραγματικό άπιαστο.

*73': ΓΚΟΛ 2-1 Με απίστευτη εκτέλεση φάουλ, ο Μπρούνο Γκάμα έκανε το 2-1.

*Ο Φετφατζίδης έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στην άμυνα του ΟΦΗ.

*Νέα διακοπή στο "Βικελίδης" για να πάρουν ανάσες.

*67': Το φαλτσαριστό σουτ του Φετφατζίδη πέρασε λίγο άουτ.

*65': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέντο στη θέση του Μάνου.

*63': Πρώτη αλλαγή και για τον Άρη. Ο Μαντσίνι στη θέση του Ιντέγε.

*60': Έξυπνο φαλτσαριστό σουτ από τον Μάνο, που πέρασε λίγο άουτ.

*Οι Θεσσαλονικείς έκαναν μια ξεχωριστή αφιέρωση στο γκολ του Μπρούνο Γκάμα.

*56': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος στη θέση του Σακόρ.

*Οι παίκτες του Σίμου φτιάχνουν αρκετά εύκολα προϋποθέσεις απειλής, όμως στην τελική προσπάθεια έχουν ένα μικρό... θέμα.

*Ο ΟΦΗ έχει μπει αρκετά καλά στο δεύτερο μέρος.

*Οι παίκτες του ΟΦΗ πανηγύρισαν το πρώτο γκολ στην... εποχή του κορωνοϊού με ανάλογο τρόπο.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

*Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Άρης ισοφάρισε με ωραίο συνδυασμό. Ο Φετφατζίδης, βρήκε τον Ρόουζ, που σέντραρε συρτά και ο Μπρούνο Γκάμα από κοντά ισοφάρισε.

*42': ΓΚΟΛ 1-1

*Ο Μεγιάδο είναι καταπληκτικός ανασταλτικά και έχει ανακόψει κάθε προσπάθεια ανάπτυξης των Θεσσαλονικέων.

*Ο Άρης πλην της φάσης του 6' με τον Βέλεθ δεν έχει κάτι άλλο να επιδείξει.

*Το σύνολο του Σίμου έχει φέρει στα μετά του το ματς.

*Ο ΟΦΗ έχει εκνευρίσει τους παίκτες του Άρη, που έχουν επιδοθεί σε αντιαθλητικά μαρκαρίσματα.

*Ο Μεγιάδο δέχτηκε σκληρό χτύπημα από τον Ιντέγε και παραμένει στο έδαφος.

*29': Ο ΟΦΗ απειλεί. Ο Σεμέντο έδωσε στον Μάνο, που έκανε την ενέργεια και σούταρε άουτ.

*Ο Όμιλος στέκεται εξαιρετικά στο γήπεδο και δεν επιτρέπει στον αντίπαλο να πλησιάσει την περιοχή του Ουάλι.

*26': Σε επικίνδυνη αντεπίθεση, ο Σεμέντο βρήκε τον Νέιρα, που σούταρε άσχημα.

*Διάλειμμα στον αγώνα για να πάρουν ανάσες οι ποδοσφαιριστές.

*Η ομάδα του Σίμου ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι.

*21': ΓΚΟΛ 0-1 Έπειτα από ωραία ενέργεια, ο Σεμέντο σέντραρε, βρήκε τον Μάνο, που εκείνος "έστρωσε" στον Σακόρ, που με πλασέ σημείωσε το 0-1.

*Πολύ καλύτερος ΟΦΗ μετά το πρώτο πεντάλεπτο.

*18': Τρομερή συνεργασία από τους παίκτες του Ομίλου, αλλά το σουτ του Ναμπί ήταν αδύναμο.

*17': Καλή φάση για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Μάνου πέρασε άουτ.

*Το παιχνίδι διεξάγεται υπό βροχή.

*Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να βρει τρόπο για ν' απειλήσει.

*Μετά το νευρικό ξεκίνημα, η ομάδα του Σίμου δείχνει να ισορροπεί.

*6': Μεγάλη στιγμή για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βέλεθ έπιασε την "καρφωτή" κεφαλιά και ο Ουάλι έδιωξε πολύ δύσκολα.

*5': "Ταραχή" στην άμυνα του ΟΦΗ, όμως ο Μαρινάκης έδιωξε σε κόρνερ.

*Χωρίς φάσεις τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

*Ο Άρης έχει μπει πιο επιθετικά στο ματς.

*Ξεκίνησε ο αγώνας.

*Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του κορωνοϊού.

*Οι ομάδες και οι διαιτητές εμφανίστηκαν στο γήπεδο με μπλουζάκια που έγραφαν: "I can't breathe", στέλνοντας μήνυμα κατά του ρατσισμού.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο "Βικελίδης".

*Ο Σακόρ επιστρέφει στη δράση, μετά τις 4 Ιανουαρίου, όταν είχε τραυματιστεί στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κόντρα στον Βόλο.

*Ο ΟΦΗ προέρχεται από τη νίκη επί της Λαμίας με 1-0, ενώ ο Άρης έχασε 1-2 από τον Ατρόμητο στο "Βικελίδης".

*Όπως και στην κανονική περίοδο, έτσι και στα πλέι οφ, ο ΟΦΗ ξεκινάει τα παιχνίδια του από το "Κλεάνθης Βικελίδης". Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος το ματς είχε λήξει ισόπαλο 1-1.

*Ο Σίμος δεν έχει στη διάθεση του τους τραυματίες Φερέιρα, Τσιλιανίδη και Βαζ.

*Ο Ουάλι κάνει τη δεύτερη εμφάνιση του στην Super League 1. Είχε παίξει στη Λάρισα, στις 2 Νοεμβρίου 2019, για την 9η αγωνιστική, όταν ο ΟΦΗ έχασε 3-2.

*Περίπου δύο ώρες πριν τη σέντρα... άνοιξαν οι ουρανοί στη Θεσσαλονίκη, ενώ οι προβλέψεις μιλάνε για καταιγίδα την ώρα του ματς.

*Το ματς θα διευθύνει ο Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), με βοηθούς τους Μπούξμπαουμ (Αν. Αττικής) και Ψαρρής (Ζακύνθου).

Τέταρτος διαιτητής είναι ο Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), VAR ο Ευαγγέλου (Αθηνών) και AVAR o Καρσιώτης (Κορινθίας)

*Ο Ουάλι υπερασπίζεται την εστία του ΟΦΗ και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά παίζουν οι Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Μεγιάδο και Σακόρ είναι τα δύο αμυντικά χαφ και ο Ναμπί αναλαμβάνει τον οργανωτικό ρόλο. Στις πτέρυγες της επίθεσης θ' αγωνιστούν οι Νέιρα και Σεμέντο και στην κορυφή ο Μάνος.

*Επανερχόμαστε σε δράση με την πρεμιέρα των πλέι οφ και το ματς του ΟΦΗ στην έδρα του Άρη.