LIVE: Αστέρας Τρ.- Εργοτέλης 4-1 (Τελικό)

Παρακλουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του επαναληπτικού αγώνα στην Τρίπολη

Τέλος του αγώνα

*93': 4-1 ΓΚΟΛ Ο Μαρκ Φερνάντεθ με διαγώνιο σουτ σημείωσε το 4-1.

*92': Ο Αθανασιάδης έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Έφορντ.

*Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

*89': 3-1 ΓΚΟΛ Ο Καλτσάς βγήκε τετ α τετ και με δυνατό σουτ "έγραψε" το 3-1.

*85': Τρίτη αλλαγή και για τον Εργοτέλη. Ο Γροντής αντικαθιστά τον Μπρους.

*83': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Βλάχο να παίρνει τη θέση του Μπαστιάνου.

*79': ΓΚΟΛ 2-1 Από εκτέλεση φάουλ, ο Αραβίδης έμεινε μόνος στο δεύτερο δοκάρι και σκόραρε με κεφαλιά.

*76': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ροβίθης στη θέση του Μπουτσάκη.

*73': Εκπληκτική επέμβαση του Καλογεράκη σε μονοκόμματο πλασέ του Φερνάντεθ.

*72': ΓΚΟΛ 1-1 Ο Κοιλιάρας σέντραρε και ο Ιατρούδης ισοφάρισε!

*71': Ο Καλογεράκης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Φερνάντεθ.

*65': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς στη θέση του Τσιλιανίδη.

*61': Πρώτη αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεθ στη θέση του Ρόλε.

*61': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καπνίδης στη θέση του Κουατένγκ.

* Ο Αστέρας έχει ξεκινήσει καλύτερα στο δεύτερο μέρος.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Δείτε το γκολ με το οποίο ο Εργοτέλης βρίσκεται πίσω στο σκορ.

*Τέλος ημιχρόνου.

*43': Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Αραβίδης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Καλογεράκης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

*Ο Εργοτέλης δεν μπορεί να γίνει επικίνδυνος.

*Ο Αστέρας κάνει μικροευκαιρίες, όμως ο Καλογεράκης δε νιώθει απειλή.

*30': Σε "κομπίνα" στην εκτέλεση φάουλ, ο Τσιλιανίδης σέντραρε και η κεφαλιά του Πασαλίδη ήταν άστοχη.

*Χωρίς φάσεις το ματς μέχρι τώρα. Πέραν του γκολ δεν έχει σημειωθεί κάτι άλλο αξιόλογο.

*Ο Εργοτέλης δεν μπορεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία του Αθανασιάδη.

*Με το γκολ του Μπαστιάνου δεν υπάρχει πλέον το ενδεχόμενο παράταση στο ματς.

*Στην πρώτη ουσιαστικά φάση του στο ματς ο Αστέρας προηγήθηκε.

*9': ΓΚΟΛ 1-0 Ο Μπαστιάνος πρόλαβε την έξοδο του Καλογεράκη και με ψηλοκρεμαστό πλασέ από πλάγια δεξιά άνοιξε το σκορ.

*Ο Εργοτέλης έχει ξεκινήσει δυνατά και πιέζει αρκετά τον αντίπαλο.

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Οι δυο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

* Το ματς θα διευθύνει ο Κουτσιαύτης (Άρτας)  με βοηθούς τους Κολοσιώνη (Αιτ/νίας) και Καλαμπόκη (Αιτ/νίας). Τέταρτος είναι ο Ματσούκας (Αιτ/νίας).

*Οι ενδεκάδες:

Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Ορτέγκα, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μπελόκ, Μπαστιάνος, Τσιλιανίδης, Ρόλε, Αραβίδης.

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μπουτσάκης, Οικονόμου, Κοιλιάρας, Μπάτζιος, Μπρους, Έφορντ, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Ιατρούδης, Κουατένγκ.

*Όποια ομάδα προκριθεί, θα περάσει στα ημιτελικά. Αν τα καταφέρει ο Εργοτέλης, θα είναι η πρώτη φορά στην ιστορία του.

*Το μοναδικό πρόβλημα για τον Νίκκι Παπαβασιλείου είναι ο τραυματίας Μαζουλουξής.

*Θυμίζουμε ότι στην πρώτη αναμέτρηση στο Παγκρήτιο, ο Αστέρας ήταν πολύ καλύτερος, επικράτησε με 1-0 του Εργοτέλη, με την ομάδα του Ηρακλείου να έχει παράπονα από την διαιτήσια για συγκεκριμένες φάσεις στο β' μέρος