18:25 | 05/05/2019

Ενημερωθείτε live από το Capitano.gr για την εξέλιξη της κρίσιμης αναμέτρησης του ΟΦΗ στο Περιστέρι.

*Τέλος του αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ.

*Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

*88': Ο Ντίνας στη θέση του Νέιρα και ο ΟΦΗ κλείνει τις αλλαγές του.

*87': Ο Σασί ανατράπηκε από τον Χατζηίσαΐα, όμως ο Ζαχαριάδης δεν έδωσε το πέναλτι.

*Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει στα τελευταία λεπτά. Ο ΟΦΗ, πάντως, κρατάει στα χέρια του τη μεγάλη νίκη.

*82': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μούγιακιτς στη θέση του Μπουλούζασίτς.

*82': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Σακόρ να παίρνει τη θέση του Ναμπί.

*Τίποτα δεν δείχνει ικανό ν' αλλάξει την εικόνα του ματς. Ο ΟΦΗ κρατάει το προβάδισμα χωρίς πρόβλημα.

*74': ΓΚΟΟΟΛ 0-2 Ο Σασί βγήκε τετ α τετ, πλάσαρε πανέξυπνα τον Μέγερι και σκόραρε!

*73': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νάστος στη θέση του Φερέιρα.

*Ο ΟΦΗ κρατάει χωρίς πρόβλημα στο προβάδισμα.

*64': Ο Ουγκράι εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Ρισβάνη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

*Δείτε την εξέλιξη στη μάχη της ουράς.

*56': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ουγκράι στη θέση του Μανούσου.

*Δείτε το γκολ του Νέιρα στο Περιστέρι.

*48': Ο Σωτηρίου μπλόκαρε το σουτ του Ενσικουλού.

*Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Ουαρντά, μέσα ο Ενσικουλού.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

*44': Ο Σωτηρίου απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Μανούσου από πλάγια.

*Ο ΟΦΗ κρατάει με άνεση το υπέρ του προβάδισμα.

*Με τα τωρινά αποτελέσματα η βαθμολογία στην ουρά έχει διαμορφωθεί ως εξής:

12. Αστέρας 33
13. ΟΦΗ 32
14. ΠΑΣ Γιάννινα 28
*Ο 12ος παραμένει στην Super League
**O 13ος δίνει μπαράζ με Πλατανιάς

*Παρακολουθείστε την εξέλιξη στη μάχη της ουράς.

26': Σε αντεπίθεση του ΟΦΗ, ο Μπράουν βρέθηκε απέναντι από τον Μέγιερι, όμως ο Ούγγρος απέκρουσε το πλασέ του.

*22': Το σουτ του Ναμπί ήταν άστοχο.

*21: ΓΚΟΟΛΛΛ 0-1 Ο Βαζ εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Νέιρα, που έκανε το σουτ και σκόραρε.

*Ο ΟΦΗ στέκεται αρκετά καλά και προσπαθεί να γίνει πιο επιθετικός.

*13': Ο Σάκιτς σέντραρε, η μπάλα πέρασε από τον Σωτηρίου, όμως η προβολή του Ουάρντα πέρασε άουτ.

*Ο ΟΦΗ κρατάει περισσότερο την μπάλα στα πόδια του στα τελευταία λεπτά και έχει ισορροπήσει.

*O Ατρόμητος έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι σ' αυτά τα πρώτα λεπτά.

*3': Ο Μανούσος έκανε το γύρισμα, όμως ο Κουλούρης μπερδεύτηκε από κοντά και έστειλε άουτ την μπάλα.

*Ο μπασκετικός ΟΦΗ νίκησε εκτός έδρας τον Βούρειο και βρίσκεται μια... ανάσα από την άνοδο.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο Περιστέρι.

*Παρακολουθείστε την εξέλιξη των κρίσιμων αγώνων για τη μάχη της παραμονής.

*Τη συνάντηση θα «σφυρίξει» ο Ζαχαριάδης, με βοηθούς τους Καλαμπόλη και Κολοσιώνη, ενώ 4ος είναι ο Φωτιάς.

*Από τον Ατρόμητο απουσιάζουν οι τιμωρημένοι Μάντσον και Κιβρακίδης.

*Τα προβλήματα είναι αρκετά για τον ΟΦΗ, αφού δεν υπολογίζονται οι τιμωρημένοι Γιώργος Γιακουμάκης και Γιάννης Ποτουρίδης (είναι και τραυματίας) και οι τραυματίες Δημήτρης Κομεσίδης, Γιάννης Δερμιτζάκης, Παναγιώτης Δεληγιαννίδης και Πατρίκ Βουό.

*Θυμίζουμε ότι το ματς μπορείτε να το δείτε από την ΕΡΤ, αλλά και από το web tv του κρατικού καναλιού.

*Πριν το ματς με τον Ατρόμητο, οι παίκτες του ΟΦΗ επισκέφτηκαν τη μικρή Ραφαέλα σε μία συγκινητική στιγμή.

*Ο Πλατανιάς τερμάτισε δεύτερος στη Football League και θα παίξει στα μπαράζ. Είναι πιθανό να αντιμετωπίσει τον ΟΦΗ.

*Γιακουμάκης, Ποτουρίδης και Δεληγιαννίδης ακολούθησαν την αποστολή της κρητικής ομάδας.

*Δείτε εδώ την ενδεκάδα και τη διάταξη του ΟΦΗ.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα στο Περιστέρι.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγερι, Ρισβάνης, Ούμπιντες, Χατζηισαϊας, Μπουσούλατζιτς, Ουαρντά, Κατράνης, Κουλούρης, Σάκιτς, Μανούσος, Μπρούνο

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νέιρα, Βαζ, Ναμπί, Σόουζα, Σάσι