LIVE: Ατρόμητος-ΟΦΗ 2-1 (Τελικό)

16:43 | 24/11/2019

Live ενημέρωση για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Περιστέρι για την 11η αγωνιστική.

*Τέλος του αγώνα. Σοκ για τον ΟΦΗ στο φινάλε.

*Ο Ενσικουλού σέντραρε συρτά στην καρδιά της άμυνας και ο Γιακουμάκης με κοντινή προβολή σκόραρε.

*95': ΓΚΟΛ 2-1.

*94': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φερέιρα στη θέση του Σεμέντο.

*93': Ο Μέγιερι έδιωξε δύσκολα το ξαφνικό σουτ του Στάικου.

*Ο ΟΦΗ πιέζει για να βρει το νικητήριο γκολ.

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

*Η υπεροχή του ΟΦΗ στην επανάληψη παραμένει "άκαρπη".

*87': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Στάικο να παίρνει τη θέση του Ναμπί.

*85': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Ούμπιδες να παίρνει τη θέση του Μανούσου.

*84': Μικρή διακοπή στο ματς. Τραυματίας ο Σεμέντο.

*82': Ο Σωτηρίου απέκρουσε εύκολα το πλασέ του Μανούσου.

*72': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Βέλλιος στη θέση του Ανδρούτσου.

*72': Δοκάρι για τον ΟΦΗ με σουτ του Σεμέντο με το... μυτάκι. Άτυχος ο ΟΦΗ.

*71': Ο ΟΦΗ ζήτησε νέο πέναλτι για χέρι του Μπαένα, αλλά και πάλι ο Κουτσιαύτης είχε αντίθετη άποψη.

*70': Άστοχη η εκτέλεση φάουλ του Ναμπί.

*Δείτε το χέρι του Γούτα.

*65': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέντο στη θέση του Μάνου.

*Στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος θέλει να γίνει πιο επιθετικός.

*61': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Ρόσα, μέσα ο Γιακουμάκης.

*56': Από κόρνερ του Ναμπί, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γούτα, όμως ο Κουτσιαύτης, που μίλησε με το VAR, είπε "παίζετε".

*Ο ΟΦΗ έχει μπει δυνατά στην επανάληψη.

*51': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα "έκλεψε", έβγαλε μόνο τον Σεμέντο, που πλάσαρε και ενώ η μπάλα είχε περάσει από τον Μέγιερι και έμπαινε γκολ, ο Γούτας την έδιωξε πάνω από τη γραμμή.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Δείτε τα στατιστικά του α' μέρους:

*Δείτε το διπλό δοκάρι του Ατρόμητου στην ίδια φάση, στο 27'.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

*Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος.

*41': Το σουτ του Ανδρούτσου μέσα από την περιοχή πέρασε λίγο άουτ.

*Δείτε το πανέμορφο γκολ του Ναμπί, με το οποίο ισοφάρισε ο ΟΦΗ.

*33': Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος βγήκε στην πλάτη της άμυνας σέντραρε συρτά και ο Μαρινάκης έδιωξε σε κόρνερ και ενώ ο Σωτηρίου ήταν εκτός θέσης.

*Ενώ ο ΟΦΗ έχει την πρωτοβουλία, τα αμυντικά του λάθη επιτρέπουν στον Ατρόμητο να γίνεται επικίνδυνος.

*27': Απίστευτη φάση για τον Ατρόμητο! Από λάθος του Σωτηρίου, ο Ενσικουλού σούταρε στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Ρόσα σταμάτησε ξανά στο δοκάρι.

*26': Ο Σωτηρίου απέκρουσε δύσκολα το μακρινό σουτ του Ρόσα.

*Υπέροχη συνεργασία των Νέιρα, Σεμέντο και Ναμπί, με τον τελευταίο να ισοφαρίσει με καταπληκτικό σουτ.

*21': ΓΚΟΟΟΛ 1-1

*Δείτε πως ο ΟΦΗ βρίσκεται πίσω στο σκορ από το 3'.

*Η ομάδα του Σίμου έχει τον έλεγχο, όμως δεν έχει ακόμη καταφέρει ν' απειλήσει τον αντίπαλο.

*Ο Όμιλος έχει την κατοχή και ο Ατρόμητος αμύνεται στο μισό γήπεδο.

*Μετά το αρχικό σοκ, ο ΟΦΗ πατάει καλύτερα.

*Χειρότερο ξεκίνημα δε θα μπορούσε να κάνει στο ματς ο ΟΦΗ.

*Από λάθος του Κουτρουμπή, ο Μανούσος δεν άφησε τη φάση και με συρτό σουτ σκόραρε.

*3': ΓΚΟΛ 1-0

*Ξεκίνησε το ματς.

*Μηνύματα κατά του ρατσισμού και υπέρ της ασφαλούς οδήγησης πριν από τη σέντρα στο Περιστέρι.

*Οι τραυματίες Μεγιάδο και Δεληγιαννίδης και ο τιμωρημένος Κοροβέσης είναι οι απουσίες του ΟΦΗ.

*O Δημήτρης Μάνος επιστρέφει στη βασική ενδεκάδα του ΟΦΗ σε αγώνα πρωταθλήματος, μετά το εκτός έδρας ματς κόντρα στον Βόλο για την 4η αγωνιστική.

*Δείτε εδώ μία ιστορική αναδρομή στα παιχνίδια των δύο ομάδων

*Θυμίζουμε ότι ο Ατρόμητος δεν θα έχει στον πάγκο του τον Γιάννη Αναστασίου, με τον οποίο λύθηκε η συνεργασία.

*Δείτε εδώ την ενδεκάδα και τη διάταξη του ΟΦΗ

Με τα άσπρα απόψε ο ΟΦΗ:

*Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία μετά τα ματς του Σαββάτου.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για τον εκτός έδρας αγώνα του ΟΦΗ με τον Ατρόμητο.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγερι, Γούτας, Χαρίσης, Μπρίτο, Ανδρούτσος, Μπαένα, Ενσικουλού, Μανούσος, Φονσέκα, Ρόσα, Ρισβάνης

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Σακόρ, Νέιρα, Ναμπί, Σεμέντο, Τσιλιανίδης, Μάνος