Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει τη Βίλεμ στο τελευταίο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Βίλεμ-ΟΦΗ 2-1

Πέντε λεπτά ακόμα

Στη φάση του πέναλτι ο Βαζ και ο Μεγιάδο αντίκρισαν την κίτρινη κάρτα.

80o λεπτό: Η Βίλεμ κέρδισε πέναλτι και ο Βρουσάι με εύστοχη εκτέλεση φέρνει τούμπα το ματς για το 2-1.

Πολλές και οι αλλαγές από πλευράς Βίλεμ

Αυτή είναι η πρώτη συμμετοχή του Βαζ στα φιλικά του ΟΦΗ

70ο λεπτό: Έξω ο Τσιλιανίδης, μέσα ο Βαζ

67ο λεπτό: Γκολ για την Βίλεμ με τον Κουλιμπαλί

65ο λεπτό: Σουτ του Τσιλιανίδη, μπλόκαρε ο Βελενρόιτερ

63ο λεπτό: Σουτ του Παυλίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Σωτηρίου

Αλλαγές για τον ΟΦΗ: Ο Κοροβέσης αντί του Δεληγιαννίδη, ο Σασί στη θέση του Νέιρα, ο Μπράουν αντί του Γιαννούλη και ο Φερέιρα στη θέση του Μάνου

60ο λεπτό: Σουτ του Βρουσάι, μπλόκαρε ο Σωτηρίου

Χωρίς φάσεις τα πρώτα λεπτά του β' μέρους

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Άρχισε το δεύτερο μέρος

ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ

43ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Νέιρα να κάνει το σουτ, η μπάλα όμως κόντραρε στα σώματα και απομακρύνθηκε

40ο λεπτό: Γκολ για τον ΟΦΗ! Ωραίο σουτ του Σεμέντο, η μπάλα στα δίχτυα της ολλανδικής ομάδας για το 0-1!

36ο λεπτό: Πολύ καλή στιγμή για την Βίλεμ, με τον Σωτηρίου να αποκρούει το σουτ του Νούνελι

29o λεπτό: Ευκαιρία για τη Βίλεμ. Σουτ του Παυλίδη, έδιωξε με γροθιές ο Σωτηρίου

26ο λεπτό: Σουτ του Σεμέντο, η μπάλα κόντραρε στον Χόλμεν

Το 0-0 παραμένει

15o λεπτό: Σουτ του Σακόρ, η μπάλα πέρασε άουτ

6ο λεπτό: Σουτ του Παυλίδη, μετά από σέντρα του Σαντίκι, η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε

Ο ΟΦΗ αγωνίζεται ξανά με την τρίτη του εμφάνιση, την γκρι.

ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ

Το ματς διεξάγεται στο Τίλμπουργκ. Oι καιρικές συνθήκες είναι σχετικά καλές, με ψιλόβροχο. Καμία σχέση με τις προηγούμενες μέρες και τον καύσωνα.

Για την Βίλεμ στο αρχικό σχήμα βρίσκονται οι: Βελενρόιτερ, Λιούις, Χέερκενς, Πέτερς, Νούνελι, Γιόντς, Παυλίδης, Κέλερτ, Βρουσάι, Σαντίκι, Χολμέν