LIVE: Δόξα Δράμας-Εργοτέλης 1-2 (τελικό)

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρηση του Εργοτέλη.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Σπουδαίο διπλό του Εργοτέλη στη Δράμα!

* Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος

90ο λεπτό: Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός ο Κοιλιάρας και μέσα ο Πέιος

90ο λεπτό - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη! Ο Κοιλιάρας έκανε την σέντρα από τα αριστερά με τον Ροβίθη να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Μένκα

* Ο Εργοτέλης πατάει καλύτερα στα τελευταία λεπτά και δικαιώνεται με το γκολ.

83ο λεπτό: ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη! Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Ροβίθη που έστειλε με κεφαλιά από κοντά την μπάλα στα δίχτυα του Μένκα

78ο λεπτό: Τρίτη αλλαγή για τη Δόξα. Εκτός ο Κουκόλης και μέσα ο Σιώπης

75ο λεπτό: Ο Κούατενγκ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.

71ο λεπτό - Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Για τη Δόξα βγαίνει ο Χάμοντ και μπαίνει ο Αργυρόπουλος και για τον Εργοτέλη βγαίνει ο Μπρους και μπαίνει ο Μπαρτάτα

66ο λεπτό - ευκαιρία μετά από ώρα για τον Εργοτέλη: Έφορντ έδωσε από τα δεξιά στον Γροντή ο οποίος έπιασε καλό σουτ το οποίο έφυγε πάνω από την εστία του Μένκα

60ο λεπτό - Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη: Φεύγει από το παιχνίδι ο Μπουρσέλης και μπαίνει ο Γροντής

* Προσπαθεί να επιτεθεί ο Εργοτέλης, αλλά η Δόξα είναι πιο προσεκτική πλέον στην άμυνα.

50ο λεπτό: Ο Κρητικός εκτέλεσε εξαιρετικά το φάουλ με τον Κατσιμήτρο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

* Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος από τη δυνατή βροχή

* Στο πρώτο ημίχρονο η κρητική ομάδα ανέβασε την αποδόσή της μετά το 20λεπτο και αντέδρασε επιθετικά.

Σέντρα στο β' μέρος με τον Εργοτέλη να αναζητά ένα γρήγορο γκολ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43ο λεπτό - νέα ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Σέντρα του Ροβίθη, δυνατό σουτ του Κοιλιάρα στην κίνηση, απέκρουσε ο Μένκα.

40ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Μπρους η μπάλα στην αγκαλιά του Μένκα.

38ο λεπτό: Ο Ροβίθης από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να βρει στόχο, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

* Η βροχή έχει δυναμώσει για τα καλά.

22ο λεπτό: Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Σέντρα του Μπουρσέλη απ' τα δεξιά, ο Koυάτενγκ πιάνει με την μία ένα καλό σουτ με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω απ' την εστία του Μένκα.

13ο λεπτό - Πρώτη φάση για τον Εργοτέλη από στημένο: Ο Μπουρσέλης εκτέλεσε χαμηλά φάουλ από πολύ καλή θέση, με την άμυνα της Δόξας να απομακρύνει την μπάλα.

* Χωρίς φάσεις το ματς μετά το γκολ των γηπεδούχων.

* Η βροχή συνεχίζεται στη Δράμα και δυσκολεύει αφάνταστα το έργο των ποδοσφαιριστών. Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.

* Η Δόξα ευτύχησε να σκοράρει στην πρώτη της φάση (από κόρνερ) και ο Εργοτέλης από νωρίς καλείται να κυνηγήσει την ανατροπή.

3ο λεπτό - γκολ για τη Δόξα (1-0): Ο Ιωαννίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με το γρήγορο γκολ να «παγώνει» τον Εργοτέλη.

Γκολ για τη Δόξα Δράμας!

AΡXIΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

* Ο κακός αγωνιστικός χώρος θα επηρεάσει σίγουρα τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Dominik, Μπάτζιος, Κοιλιάρας, Τσέλιος, Bruce, Ροβίθης, Μπουρσέλης, Efford

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Μπουτσάκης, Μανουσακης, Πέϊος, Bote, Barata, Γροντής

Δόξα Δράμας(Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου, Κρητικός, Πλέγας, Ιωαννίδης, Κουκόλης, Κόντος, Καψάλης, Kwabena

Αναπληρωματικοί: Ηλιάδης, Αργυρόπουλος, Ρόβας, Σιώπης, Πινδώνης, Αναστασίου, Σαμπανίδης

Δείτε εδώ σε τι κατάσταση βρίσκεται το γήπεδο της Δόξας λόγω της κακοκαιρίας.

14.00 ΑΕ Καραϊσκάκης-Πλατανιάς

14.45 Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Σμύρνης (ERT Sports)

15.00 Απόλλων Πόντου-Παναχαϊκή

Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου

16.00 Χανιά-Λεβαδειακός (ERT Sports)

* Σέντρα του αγώνα στις 15:00

* Να υπενθυμίσουμε ότι ο Γιάννης Ταουσιάνης δεν αντιμετωπίζει έξτρα αγωνιστικά προβλήματα

* Η κακή βαθμολογική του θέση, σε συνδυασμό με τον αποκλεισμό στο Κύπελλο έχει φέρει... παγωμάρα στον Εργοτέλη που θέλει να ξεκινήσει αντεπίθεση.

* Η Δόξα υπέστη την πρώτη ήττα μετά την πρεμιέρα (1-0) από τον ΠΑΣ την προηγούμενη αγωνιστική. Στην αντίπερα όχθη, ο Εργοτέλης ηττήθηκε από τον Λεβαδειακό.

* Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εκτός έδρας αναμέτρηση του Εργοτέλη στη Δράμα.