LIVE: Εργοτέλης - ΑΕ Καραϊσκάκης 4-2 (τελικό)

14:40 | 17/11/2019

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αγώνα στο Παγκρήτιο.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

94ο λεπτό -ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη: Ο Εφορντ έφυγε μόνος στην αντεπίθεση και σαν σε προπόνηση πλάσαρε εύκολα, σφραγίζοντας τη νίκη με 4-2!

93ο λεπτό - μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Σουτ στην κίνηση του Μπουρσέλη, αλλά ο Μέλκας έκανε την απόκρουση του αγώνα διώχνοντας σε κόρνερ!

92ο λεπτό - ευκαιρία για την ΑΕ Καραϊσκάκης: Σουτ του Χατζηστραβού από κοντά, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

*Συμπληρώσαμε 90 λεπτά αγώνα, 4 θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

*Αβίαστα λάθη από τους παίκτες του Εργοτέλη.

*Δραματικά τα τελευταία λεπτά στο Παγκρήτιο.

Τελικό αποτέλεσμα: Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης 0-1

78ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Γιάννης Ταουσιάνης θα περάσει στο ματς τον Μπαράτα αντί του Ροβίθη.

76ο λεπτό - ΓΚΟΛ για την ΑΕ Καραϊσκάκη: Ο Ψιανός κέρδισε τις κόντρες και σούταρε, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Εργοτέλη για το 3-2.

71ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Τσέλιος στη θέση του Μπουρσέλη

65ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Γροντής στη θέση του Μπουτσάκη.

59ο λεπτό - μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Εφορντ και Κουατένγκ «έκρυψαν» την μπάλα, αυτή έφτασε στον Ροβίδη, ο οποίος εξ επαφής χάνει τεράστια ευκαιρία για το 4-1!

*Τα αποτελέσματα έως τώρα στα άλλα ματς:

Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης 0-1 (άρχισε 14:45)
Κέρκυρα-Χανιά 0-2
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας 1-0

55ο λεπτό - ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Μπαλιά από τον Μπούση, από το ύψος του πέναλτι, θα πλασάρει ο Ροβίθης αλλά θα στείλει ψηλά άουτ την μπάλα.

49ο λεπτό - ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Σουτ του Ροβίδη, μπλοκάρει δύσκολα με διπλή προσπάθεια ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

47ο λεπτό - ευκαιρία για τον ΕργοτέληΣουτ του Τσέλιου, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Μέλκας.

*Άρχισε το δεύτερο μέρος. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησε τη δεύτερη αλλαγή της. Ο Γυφτοκώστας αποχώρησε με τον Τσούτση να περνάει το ματς.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης 0-0 (άρχισε 14:45)
Κέρκυρα-Χανιά 0-1

41ο λεπτό: Ο Κουατένγκ θα πασάρει στον Έφορντ ο τελευταίος θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά θα υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ

*Οι δύο ομάδες παίζουν σαν να περιμένουν να λήξει το πρώτο μέρος.

*Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα

*34ο λεπτό: Ο Κυβελίδης στη θέση του Αλμπάνη για την ΑΕ Καραϊσκάκη. Αναγκαστική η αλλαγή.

*Οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν στην πρώτη του προσπαθεια.

32ο λεπτό - ΓΚΟΛ για την ΑΕ Καραϊσκάκη: Ο Χατζηστραβός με ένα καταπληκτικό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα και μειώνει 3-1.

*Δεν κατεβάζει ρυθμό ο Εργοτέλης παρά το 3-0.

28ο λεπτό - μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Σουτ του Τσέλιου από καλή θέση, ο Μέλκας έδιωξε σε κόρνερ με τα πόδια.

Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας 0-0

24ο λεπτό - ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης: Ο Κουατένγκ με τρομερό σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 3-0!

22ο λεπτό - ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Σουτ του Έφορντ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ!

20ο λεπτό - ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης: Με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μεγάλη απόσταση, ο Προβυδάκης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αιφνιδιάζοντας τον Μέλκα. Εργοτέλης-ΑΕ Καραϊσκάκης 2-0.

*Χωρίς τελική φάση οι φιλοξενούμενοι.

*Καταιγιστικός ο Εργοτέλης στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, προηγείται δικαίως 1-0.

15ο λεπτό - ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Ο Εφορντ έκανε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μέλκας μπλόκαρε την μπάλα.

*Ο Μπουτσάκης πανηγύρισε το γκολ στην εξέδρα, αφιερώνοντας το 1-0 στον αδικοχαμένο «παππού».

13ο λεπτό - ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης: Ο Έφορντ από αριστερά μπήκε στην περιοχή και έκοψε την μπάλα προς το σημείο του πέναλτι, εκεί όπου ο Μπουτσάκης με κοντινό πλασέ την έστειλε στα δίχτυα!

Κέρκυρα-Χανιά 0-0

*Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα η ΑΕ Καραϊσκάκης.

10ο λεπτό - ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο αμαρκάριστος Ροβίθης έκανε την κεφαλιά, αλλά δεν την έπιασε όπως θα ήθελε και έφυγε άουτ.

*Έχει μπει δυνατά ο Εργοτέλης.

5ο λεπτό - μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Ο Κουατένγκ έκανε τακουνάκι στον Έφορντ, αυτός έδωσε στον Τσέλιο, ο οποίος εξ επαφής έστειλε την μπάλα άουτ!

2ο λεπτό - ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Ωραία ενέργεια του Ροβίθη που πάσαρε στον Έφορντ ο τελευταίος έκοψε για τον Κουατένγκ ο οποίος μέσα από την περιοχή σούταρε αλλά δεν έπιασε όπως θα ήθελε την μπάλα, η οποία έφυγε άουτ.

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

*Πριν από τη σέντρα είχαμε ενός λεπτού σιγής στη μνήμη του Γιώργου Χατζηγεωργίου.

17:00 Παναχαϊκή-Λεβαδειακός

*Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους και αποχώρησαν για τα αποδυτήρια με την αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του αγώνα να ξεκινάει.

*Το υπόλοιπο πρόγραμμα της Κυριακής:

Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης (άρχισε 14:45)
Κέρκυρα-Χανιά
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας

*Η 5η αγωνιστική άνοιξε αυλαία την Παρασκευή, με τη Δόξα Δράμας και την Παναχαϊκή να μένουν στο 1-1. Δείτε τη βαθμολογία.

*Θυμίζουμε ότι ένας από τους πλέον αγαπητούς φιλάθλους της ομάδας του Εργοτέλη, ο Γιώργος Χατζηγεωργίου, άφησε χθές την τελευταία του πνοή μόλις στα 48 του χρόνια.

Ο Εργοτέλης θα ξεκινήσει το ματς με τους: Κατσιμήτρο, Προβυδάκη, Μπούση, Μπάτζιο, Πέιο, Μπρους, Τσέλιο, Μπουτσάκη, Εφορντ, Ροβίθη, Κουατένγκ

*H σέντρα του αγώνα θα γίνει στις 15:00.

*Ο Γιάννης Ταουσιάνης έχει δύο σημαντικές απουσίες για το σημερινό ματς. Εκτός «μαχης» είναι ο Σπίριακ λόγω των αγωνιστικών του υποχρεώσεων με την Εθνική ομάδα της χώρας του αλλά και ο Γιάννης Ιατρουδης.

*Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα του Εργοτέλη με την ΑΕ Καραϊσκάκης στο Παγκρήτιο

*Καλησπέρα σας!

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιαννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπούσης, Μπάτζιος , Πέιος, Μπρους, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Εφορντ, Ροβίθης, Κουατένγκ

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Μπαράτα, Βουτσάς, Γροντής, Οικονόμου, Μπουρσέλης, Μανουσάκης

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκας, Καπίας, Βλάχος, Παναγιώτου, Παπανίκου, Μέτσε, Ψιάνος, Γυφτοκώστας, Χατζηστραβός, Αλμπάνης, Κούστα

Αναπληρωματικοί: Παππάς, Γιαννιώτης, Καψάλης, Τερεζίου, Νταλακούρας, Τσούτσης, Κυβελίδης