LIVE: Εργοτέλης - ΑΟΧ Κισσαμικός 1-0 (Τελικό)

14:46 | 16/02/2019

Δείτε μέσα από το Capitano.gr το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής της Football league, το οποίο θα γίνει στο Παγκρήτιο

ΤΕΛΙΚΟ: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 1-0

94' - Κίτρινη στον Έφορντ

92' - Κόρνερ - χρυσάφι για τον Εργοτέλη

*Αγωνία στο Παγκρήτιο, με μεγάλες μπαλιές προσπαθεί να ισοφαρίσει ο ΑΟΧ

*Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

88 Τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη, εκτός ο Ιατρούδης, την θέση του παίρνει ο Καπνίδης

Προσπαθεί να διατηρήσει το υπερ του 1-0 ο Εργοτέλης, για την ισοφάριση ο ΑΟΧ Κισσαμικός

83' - Σπουδαία χαμένη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με το διαγώνιο σουτ του Ροβίθη να περνάει μόλις άουτ!

*Η βροχή πέφτει με έντονο ρυθμό τα τελευταία λεπτά, έχει ανεβάσει μέτρα στο γήπεδο η Χανιώτικη ομάδα

77' - Κατσούρι αντί Μπουτσάκη

73' - Αριστερό σουτ του Ιατρούδη, πάνω από τα δοκάρια

71' - ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΟΧ - σέντρα του Σάλιακα, κεφαλιά από τον Φαζό, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου

69' - Εκτός ο Κουατένγκ, μέσα ο Ροβίθης

65' Καλή στιγμή για τον ΑΟΧ Κισσαμικό με το πλασέ του Ρίσκι να αποκρούει ο Κατσιμήτρος

Σύγκρουση του Μπρους με τον Αρναρέλλη, πονάει πολύ ο Μπρους

62' - Μακρινό σουτ του Κάσσου, η μπάλα αρκετά εκτός από το αριστερό δοκάρι του Κατσιμήτρου

59' - Ολοκληρώνει νωρίς τις αλλαγές ο Βοσνιάδης, Κάσσος αντί Παπαχρήστος

Νευρικό το ματς με πολλά λάθη, στα τελευταία λεπτά

55' - Δεύτερη αλλαγή για ΑΟΧ, εκτός ο Χαλκιαδάκης, στη θέση του ο Αρναρέλλης

55' - Κίτρινη κάρτα ο Σάλιακας

54' - Διπλή προσπάθεια από τον Κουατένγκ, όμως οι προσπάθειες του έπεσαν σε... τοίχος

*Εξαιρετική κίνηση του Τσέλιου, ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ με τον τρόπου που απειλούσε στο α' μέρος, δηλαδή με μακρινά σουτ

49' - Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟΧ Κισσαμικό, Γκίνη αντί Σεληνιωτάκης

46' - ΓΚΟΟΛΛΛ για τον Εργοτέλη - Πανέμορφο γκολ από τον Ηλία Τσέλιο, σουτ με το δεξί περίπου δύο τρία έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα !

46' - Έναρξη στο β' ημίχρονο

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ Εργοτέλης - ΑΟΧ Κισσαμικός 0-0

Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα εντός περιοχής από τον Κουάτενγκ, δεν βρίσκει κάποιον συμπαίκτη του και στην επαναφορά, έπειτα από γέμισμα, ο Έφορντ έπιασε μια κεφαλιά που δεν απείλησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα

Πιέζει ο Εργοτέλης

43' - Σέντρα από τα δεξιά του Έφορντ, δεν αξιοποίησε την κατάσταση ο Τσέλιος

39' - Δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Γιάννη Μπουτσάκη - κίτρινη στον Μουμίν

36' - Aδύναμο σουτ του Λαζαρίδη, μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος

32' - Προϋποθέσεις για καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους όμως ο Έφορν ήθελε να τα κάνει όλα μόνος του, τα ακούει και από τον Νίκκι Παπαβασιλείου

Aπειλεί μόνο με μακρινά σουτ ο Εργοτέλης

26'- Κίτρινη κάρτα στον Παπαχρήστο για τράβηγμα στον Μπουρσέλη

24' - Αδύναμο σουτ του Τσέλιου, δεν απειλήθηκε ο Λαζαρίδης

20' - Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία με το σουτ του Γιάννη Μπουτσάκη - λίγο εκτός από το αριστερό δοκάρι του Λαζαρίδη

19' - Η πρώτη μεγάλη φάση του αγώνα για τον Εργοτέλη - εξαιρετικό σουτ του Μπουτσάκη εκτός περιοχής, η μπάλα έκανε γκελ και ο Λαζαρίδης απόκρουσε δύσκολα στην δεξιά του γωνία

17' - Πατάει καλύτερα τα τελευταία λεπτά στον αγωνιστικό χώρο, ο ΑΟΧ

14' - Σουτ του Σάλιακα, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κατσιμήτρου

12' - Άσχημο μαρκάρισμα του Μπαχανάκ, αντίκρισε την κίτρινη κάρτα

*Με επίδεσμο στο κεφάλι αγωνίζεται πλέον ο Γιάννης Μπουτσάκης, λόγω ενός χτυπήματος

9' - Πρόλαβε ο Λαζαρίδης προ του Έφορντ

H βροχή έχει ''δυναμώσει'' στο Ηράκλειο, το ματς έχει ρυθμό

4' - Μακρινό σουτ του Σάλιακα, δεν ανησύχησε ο Κατσιμήτρος

3' - Με περισσότερη ένταση ξεκίνησε το παιχνίδι ο Εργοτέλης

1' - Έναρξη στον αγώνα