LIVE: Εργοτέλης - Απόλλων Σμ. 0-2 (Τελικό)

16:41 | 10/01/2020

Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr, την εξέλιξη του αγώνα στο Παγκρήτιο

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

93' - Σουτ του Μαρκόφσκι, ελάχιστα άουτ

90' - Τρία λεπτά καθυστερήσεις

89' - Αγρόδημος στη θέση του Βάρκα

88' - ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μπετινέλι

87' - Πέναλτι για τον Απόλλωνα. Χέρι του Μπάτζιου έπειτα από κεφαλιά του Ζησόπουλου. Αμφισβητούμενη φάση με το χέρι του αμυντικού του Εργοτέλη να είναι πολύ κοντά με την μπάλα

86' - Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Βάρκας έκανε εξαιρετική προσπάθεια, βρέθηκε απέναντι στον Καλογεράκη, με τον τελευταίο να απομακρύνει σε κόρνερ

Με 4-4-2 πλέον ο Εργοτέλης

80' - Ρισκάρει ο Ταουσιάνης, ο Μπρους εκτός, στην θέση του ο Μανουσάκης

Πιέζει ο Εργοτέλης, έχει ανεβάσει αρκετά τις γραμμές του

75' - Αλλαγή στην αλλαγή για τον Απόλλωνα, Γιαννιτσάνης εκτός, Τσαμπούρης εντός.

73' - Σουτ του Έφορντ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στα σώματα

67' - Πιέζει ο Εργοτέλης, στο μισό γήπεδο το παιχνίδι

*Αψημαχία Μπρους - Γκίνο, από μια κίτρινη και οι δύο παίκτες

63' - Ευκαιρία για το 0-2. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Γιαννιτσάνης βρέθηκε στην μικρή περιοχή, όμως η κεφαλιά του δεν βρήκε στόχο.

62' - Δεν ανησύχησε ο Χουάντερσον από το ευθύβολο σουτ του Τσέλιου

* Έχει κλείσει στα καρέ του τον Απόλλωνα ο Εργοτέλης, πρέπει να γίνει πιο ουσιαστικός

56' - Καθυστέρησε ο Ροβίθης, έχασε την ισορροπία του και το σουτ του δεν απείλησε τον Χουάντερσον

54' - Γιαννιτσάνης αντί Ιωαννίδη, πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα

53' - Καλό σουτ του Προβυδάκη με το αριστερό, μόλις άουτ

52' - Κατά μέτωπο επίθεση του Εργοτέλη, υπό καλές προϋποθέσεις το σουτ του Μπαράτα, η μπάλα αρκετά εκτός

* Πάνω - κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά

50' - Αδύναμη κεφαλιά του Μπαράτα, μπλοκάρει ο Χουάντερσον

49' - Απειλεί με σουτ ο Μπετινέλι, εύκολα ο Καλογεράκης

Μπήκε δυνατά ο Εργοτέλης, έχει ''πατήσει'' δύο φορές ήδη με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή

46' - Έναρξη στο β' ημίχρονο

Ημίχρονο: Εργοτέλης - Απόλλων Σμύρνης 0-1

43' - Σουτ του Λαρέα, ο Καλογεράκης ήταν στη σωστή θέση και δεν αιφνιδιάστηκε

42' - Μακρινό σουτ του Μπουτσάκη, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία

37' - Πλασέ του Ροβίθη από δύσκολη γωνία (αριστερά εντός περιοχής), δεν πρόλαβε ο Έφορντ. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους

33' - Ωραία προσπάθεια του Προβυδάκη, επικίνδυνη η παράλληλη στην μικρή περιοχή, στο πόδι του Κύργια η μπάλα η οποία κατέληξε κόρνερ. Η πρώτη καλή στιγμή του Εργοτέλη

32' - Μακρινό και άστοχο σουτ του Μπρους

31' - Αναγκαστική αλλαγή, Μπουτσάκης αντί Μπουρσέλη στον Εργοτέλη

Κάθετη μπαλιά με αποδέκτη τον Μπετιτέλι, ο οποίος πλασάρει και διαμορφώνει το 0-1 για την ομάδα του Απόλλωνα. Οριακή η φάση, από κανονική θέση ''είπε'' ο διαιτητής

28' - ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα!

Xωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στο παιχνίδι, μετά από 25 λεπτά αγώνα

20' - Πτώση του Ιωαννίδη στην περιοχή, ζητούν πέναλτι στον Απόλλων, ''καθαρή'' η φάση

Έχει την κατοχή ο Εργοτέλης, προσπαθεί να επιτεθεί από τα πλάγια

15' - Μαρκάρισμα πάνω στον Προβυδάκη, κίτρινη ο Μπετινέλι

14' - Πρώτη τελική στον αγώνα. Εκτέλεση φάουλ πέντε μέτρα εκτός περιοχής, ο Κολ δεν βρήκε στόχο.

Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής

6' - Καλός ρυθμός στο ματς, χωρίς την μεγάλη φάση

*''Χαλί'' το Παγκρήτιο μετά την επανασπορά, εξαιρετική η εικόνα του γηπέδου

2' - Πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

* Ντεμπούτο για τον Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο του Απόλλωνα, μετά το ''διαζύγιο'' με τον Νίκο Παπαδόπουλο

* Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη υποδέχεται σήμερα (17:00) στο Παγκρήτιο στάδιο τον Απόλλωνα Σμύρνης, στην πρεμιέρα της 12ης αγωνιστικής της Superleague.

* Καλησπέρα σας

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Προβυδάκης, Spiriak, Μπάτζιος, Bote, Μπουρσέλης, Bruce, Τσέλιος, Barata, Ροβίθης, Efford

Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Huaderson, Κύργιας, Ζησόπουλος, Alberto, Coll, Bedinelli, Γκίνο, Βάρκας, Βιτλής, Ιωαννίδης, Markovski