LIVE: Εργοτέλης - Αστέρας Τρίπ. 0-1 (Τελικό)

Παρακολουθείστε την πρώτη αναμέτρηση μέσα από το Capitano.gr, ανάμεσα σε Εργοτέλη και Αστέρα Τρίπολης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

ΤΕΛΙΚΟ: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-1

ΤΕΛΟΣ!

91' - Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Καπνίδη - σουτ του επιθετικού του Εργοτέλη εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε μακριά από τα δοκάρια

Τελευταίες στιγμές στον αγώνα, προσπαθεί για την ισοφάριση ο Εργοτέλης

86' - Καλή φάση με το σουτ του Κώτσιρα να περνάει ελάχιστα μακριά από αριστερό δοκάρι του Κατσιμήτρου

84'- Κεφαλιά ο Καπνίδης, η μπάλα δεν πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αθανασιάδη

83' - Ματρικάρντι αντί Τσιλιανίδη, αλλαγή για τον Αστέρα

81' - Άστοχο σουτ από πλεονεκτική θέση του Μαρτίνεθ από τα αριστερά

77' - Έχει ανέβει στο γήπεδο ο Εργοτέλης όμως δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά

Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Εργοτέλης τον αγώνα, κόρνερ κερδίζει ο Ιατρούδης

70' - Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, Γροντής στη θέση του Μαζουλουξή

66' - Σουτ του Τσιλιανίδη εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

*Καλύτερη η απόδοση του Εργοτέλη στο β' μέρος, προσπαθεί να επιτεθεί με αξιώσεις

62' - Ωραίες κινήσεις από τους παίκτες του Εργοτέλη όμως σταματούν εκτός περιοχής

61' - Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος στη θέση του Ιγκλέσιας.

60' - Σέντρα του Κοιλιάρα, απομάκρυνε ο Τριανταφυλλόπουλος

57'- Όμορφη κίνηση από τον Ιατρούδη, το αριστερό σουτ όμως δεν βρήκε στόχο

56' - Eυκαρία για τον Αστέρα, ο Καλτσάς εκτέλεσε με το αριστερό ο Κατσιμήτρος μπλόκαρε

*Στη φάση του γκολ του Αστέρα Τρίπολης, ο Μανιάς είναι οριακά οφσάιντ όταν δέχεται την μπάλα, όπως φαίνεται από το ριπλέι

52' - Κεφαλιά από τον Καπνίδη, η μπάλα πέρασε λίγο έξω

50' - ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης - Ρόλε ο σκόρερ με σουτ από το ύψος του πέναλτι

48' - Ο Καπνίδης με ατομική προσπάθεια πέρασε δύο αμυντικούς, με τον Τριανταφυλλόπουλο να φαίνεται να τον τραβάει και να τον ρίχνει κάτω εντός περιοχής- διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους

46' - Σέντρα στο β' μέρος

Ημίχρονο / Εργοτέλης - Αστέρας Τρίπολης 0-0

Συνεχίζει να μονοπωλεί τις επιθέσεις ο Αστέρας

41' - ΑΠΙΘΑΝΗ χαμένη ευκαιρία του Αστέρα Τρίπολης. Ο Μανιάς με τον εξουδετερωμένο Κατσιμήτρο δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Τυχερός ο Εργοτέλης σε αυτή τη φάση.

40' - Πρώτη ευκαιρία του Εργοτέλη, το σουτ του Κουατένγκ κόντραρε, προσπάθησε με προβολή ο Καπνίδης όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

38' - Ο Μπάτζιος προ του Τσιλιανίδη παραχωρεί κόρνερ

34' - Σουτ του Καλτσά εντός περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κατσιμήτρου

34' - Σουτ του Ιγκλέσιας, εκτός

33' - Μακρινό και άστοχο το σουτ του Τσιλιανίδη

30' - Ο Κατσιμήτρος απόκρουσε το σουτ του Μανιά

30' - Γύρισμα του Ρόλε στη μικρή περιοχή, απομάκρυνε ο Μπάτζιος

27' - Προϋπόθεση ευκαιρίας όμως η σέντρα του Κουατένγκ δεν βρήκε αποδέκτη

*Στα τελευταία λεπτά προσπαθεί να ισορροπήσει ο Εργοτέλης

26' - Οριστικά, ο μυικός τραυματισμός δεν αφήνει τον Έφορντ να συνεχίσει, στην θέση του ο Καπνίδης

Στο έδαφος ο Έφορντ, δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει

21' - Διαγώνιο σουτ του Καλτσά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

19' - Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Εργοτέλης σε μαρκάρισμα στον Κουατένγκ

18' - Πρώτη αλλαγή για Εργοτέλη, Μπαχανάκ εκτός, Κοιλιάρας εντός

Ετοιμάζει γρήγορη αλλαγή ο Νίκκι Παπαβασιλείου, προθερμαίνεται ο Κοιλιάρας

15' - Ακόμα ένα λάθος του Μπαχανάκ, ευκαιρία για τον Αστέρα, δεν πρόλαβε ο Μανιάς να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

14' - Οφσάιντ υποδείχτηκε ο Ιγκέσιας ο οποιος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δεν μετράει το γκολ

12' - Πιέζει πολύ ο Αστέρας Τρίπολης, στο 1/4 του γηπέδου περιμένει ο Εργοτέλης

*Δεν έχει μπει καλά στο ματς ο Μπάχανακ, οι παίκτες του Αστέρα βγαίνουν συνεχώς στην... πλάτη του από τα αριστερά της άμυνας του Εργοτέλη

8' - Κεφαλιά από τον Τσιλιανίδη από πλεονεκτική θέση, η μπάλα κοντράρει στα σώματα, ακόμα μια φάση για τον Αστέρα Τρίπολης

*Αφεντικό στο ματς ο Αστέρας μέχρι τώρα, έχει χάσει δύο σημαντικές ευκαιρίες ενώ πιέζει πολύ τον Εργοτέλη

5' - Μακρινό σουτ του Μπουρσέλη, άστοχο

4'- Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, δεν μπόρεσαν να πλασάρουν από κοντά Βαλιέντε και Μανιάς

3' - Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης έπειτα από επίθεση από τα δεξιά

2' - Πρώτη επίσκεψη στην περιοχή του Εργοτέλη, από τον Αστέρα, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι

1' - Έναρξη στον αγώνα

*Μόλις κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Στον πάγκο για τις δύο ομάδες:

Eργοτέλης: Τζελέπης, Γροντής, Μπουτσάκης, Καπνίδης, Ροβίθης,Κατσούρι Κοιλιάρας

Αστέρας Τρ: Παπαδόπουλος, Φερνάντες, Μπελόκο, Μαρτικάρντι, Δουβίκας, Χριστόπουλος, Κυριακόπουλος

*Συνεχίζεται η καταρρακτώδης βροχή στο Ηράκλειο, όμως ο αγωνιστικός χώρος είναι σε καλή κατάσταση

*Ντεμπούτο για τον Μπάχανακ, ο οποίος αναμένεται να καλύψει το αριστερό άκρο της άμυνας στο σημερινό παιχνίδι

* Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών) με βοηθούς τους Ανδρέα Φωτόπουλο (Αθηνών), Μαρία Δέτση (Αθηνών ) 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών)

Οι ενδεκάδες:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Μπαχανάκ, Οικονόμου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπρους, Μπουρσέλης, Τσέλιος, Κουατένγκ, Ιατρούδης, Έφορντ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΠΑΡΑΣΧΟΣ): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Μαρτίνες, Βλάχος, Ρόλε, Τριανταφυλόπουλος, Βαλιέντε, Ινγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς

*Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλης - Αστέρας Τρίπολης στο Παγκρήτιο