Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλη - Βόλος

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΒΟΛΟΣ 2-0!

90+ Άστοχο το σουτ του Ηλιόπουλου

Τρια τα λεπτά των καθυστερήσεων

O Mπρους κυριαρχεί στη μεσαία γραμμή, κερδίζει όλες τις μάχες

85' - Σουτ εντός περιοχής από τον Φράγκο, και πάλι ο Κατσιμήτρος είναι στη σωστή θέση

83'- Ακόμα μια ευκαιρία για τον Βόλο, με αυτοθυσία ο εξαιρετικός Μπουρσέλης

81'- Σταθερά ο Κατσιμήτρος στη γωνία του έπειτα από εκτέλεση φάουλ

80' - Μανουσάκης αντί Χατζηδίμπας, τελευταία αλλαγή του Εργοτέλη

79' - Σουτ του Καμπαγέρο, δεν απειλήθηκε ο Κατσιμήτρος

78'- Φράγκος αντί Κότο στον Βόλο

76'- Γυριστό του Μάντζη από την μικρή περιοχή, ο Μπάτζιος τον σταμάτησε - μεγάλη φάση για τον Βόλο

75'- Κακό κοντρόλ από τον Έφορντ ο οποίος είχε την ευκαιρία να βγει τετ α τετ με τον Πίτκα, άστοχο το σουτ του

*Αμύνεται σωστά ο Εργοτέλης στο μισό γήπεδο

71'- Σημαντική ευκαιρία για τον Βόλο, ο Μάντζης δεν τελείωσε τη φάση και η μπάλα βγήκε κόρνερ

70' - Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλης, Καπνίδης αντί Ροβίθη

Προσπαθεί να βρει το γκολ ο Βόλος όμως ο Εργοτέλης αμύνεται καλά.

ΣΧΟΛΙΟ: Με δύο ατομικές ενέργειες ο Εργοτέλης δείχνει να παίρνει μεγάλο προβάδισμα απέναντι στον πρωτοπόρο Βόλο

63' - Ο Έφορντ με όμορφους ελιγμούς, μπήκε στην περιοχή και με άψογο πλασέ έκανε το 2-0

ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

55'- Έχει ανέβει ο Εργοτέλης, άργησε ο Έφορντ, καλές προϋποθέσεις για ευκαιρία.

54' - Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, το κοντινό σουτ του Κότο απόκρουσε ο Κατσιμήτρος

53' - Όμορφη προσπάθεια από τον Ροβίθη, άψογο τελείωμα εντός μεγάλης περιοχής και η μπάλα στην αριστερή γωνία του Πίτκα

50' - Δεν απείλησε η κεφαλιά του Ροβίθη έπειτα από κόρνερ του Γροντή

*Έχει μπει καλύτερα και στο β' μέρος ο Βόλος

49' - Κεφαλιά του Μάντζη, εκτός εστίας

46' - Γροντής αντί Κατσούρι, η πρώτη αλλαγή του Νίκκι Παπαβασιλείου

46' - Έναρξη του β' μέρους

Ημίχρονο: Εργοτέλης - Βόλος 0-0

45+ Κεφαλιά του Μπάτζιου έφυγε άουτ, η πρώτη καθαρή ευκαιρία του Εργοτέλη

45' - Καλές προϋποθέσεις με τον Ροβίθη από τα αριστερά, ο Καρίκι με τάκλιν παραχώρησε κόρνερ

45'- Διπλή απόκρουση του Κατσιμήτρου σε φάουλ του Πίτου Γκαρσία και σε επαναφορά του Καμπαγιέρο

41' - Μονόλογος του Βόλου τα τελευταία 15 λεπτά

Σηκώθηκε ο χαφ του Εργοτέλη, συνεχίζει στο παιχνίδι

37' - Στο έδαφος ο Μπρους, δείχνει να πονάει

*Στην Καλαμαριά, παραμένει το 2-0 υπέρ του Απόλλων αντί του Ηροδότου στο 80'

34' - Καλή εκτέλεση από τον Πέντα, ο Κατσιμήτρος όμορφα σε κόρνερ

32' - Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο, κίτρινη στον Οικονόμου

ΣΧΟΛΙΟ: Έχει αναλάβει την πρωτοβουλία του αγώνα ο Βόλος ο οποίος έχει χάσει και την σπουδαίοτερη ευκαιρία του αγώνα - ασύνδετος και με πολλά λάθη ο Εργοτέλης

28' - Μακρινό και αδύναμο σου του Μπρους

25' - Πρόλαβε ο Εν Γκουέμ τον Ροβίθη, λίγο έξω από την περιοχή

23' - Δοκάρι για τον Βόλο, το σουτ του Κότο από τα δεξιά της περιοχής του Κατσιμήτρου, βρήκε το αριστερό δοκάρι

22' - Κάρτα ο Ντεντάκης σε δυνατό μαρκάρισμα στον Κατσούρι

*Χωρίς τη μεγάλη φάση οι δύο ομάδες

Καλός ρυθμός στον αγώνα, πάνω - κάτω η μπάλα

11' - Κίτρινη κάρτα στον Μπρους

10' - Ανέβασμα από τα αριστερά για τον Εργοτέλη, καλή σέντρα από τον Μπαχανάκ όμως ο Ροβίθης δεν βρήκε την μπάλα

7'- Αλλεπάλληλες σέντρες από τον Βόλο, έχουν μπει καλύτερα οι φιλοξενούμενοι στον αγώνα

3'- Καλή προσπάθεια του Ουνγιαλίδη, πρόλαβε ο Κατσιμήτρος

*Ο Ηρόδοτος σε παιχνίδι που ξεκίνησε νωρίτερα (14.00), χάνει με 0-2 από τον Απόλλων Πόντου. Μόλις ξεκίνησε το β' μέρος

1' - Έναρξη στον αγώνα