LIVE: Εργοτέλης - Δόξα Δράμας 2-0 (Τελικό)

14:44 | 03/02/2019

Δείτε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλης - Δόξα Δράμας στο Παγκρήτιο (3μ.μ)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2-0

Το πέναλτι που κέρδισε ο Τσέλιος, μετέτρεψε σε γκολ ο Έφορντ

ΓΚΟΛ στις καθυστερήσεις για τον Εργοτέλη

Πιέζει η Δόξα για την ισοφάριση, αντέχει ο Εργοτέλης

83' - Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Τσέλιο, έλεγχε τη φάση ο Μένκας

82' - Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, Μπουτσάκης αντί Μπουρσέλη

77' - Ο Αυγενικού παίρνει τη θέση του Μπαϊκαρά

73' - O Ροβίθης με ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή, έκανε το 1-0

ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

69' - Προβιδάκης αντί Κοιλιάρα, ο Νίκκι Παπαβασιλείου κάνει την 2η αλλαγή του

67' - Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Ροβίθης στη θέση του Κουατένγκ

65'- Λεμονής αντί Ροτζέριο, πρώτη αλλαγή για τη Δόξα - χειροκρότησε τον Ροτζέριο ο κόσμος στο Παγκρήτιο

64' - Άστοχο σουτ του Κοιλιάρα

ΣΧΟΛΙΟ: Πιέζει στα τελευταία 10 λεπτά ο Εργοτέλης

59' - Κίτρινη κάρτα ο Πατράνης

58' - Η κεφαλιά του Μαζουλουξή δεν απείλησε

58' - Κόρνερ για τον Εργοτέλη, πιέζουν οι γηπεδούχοι

55' - Χωρίς φάση τα πρώτα λεπτά του β' μέρους, η πρωτοβουλία ανήκει όπως και στο α' στην ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου

52' - Σουτ του Μαζουλουξή, πάνω από τα δοκάρια

46' - Έναρξη στο β' μέρος

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 0-0 : Μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι, ο Εργοτέλης είναι ανώτερος χωρίς όμως να έχει χάσει την μεγάλη ευκαιρία

40' - Προσπαθεί ο Εργοτέλης όμως η Δόξα αμύνεται αποτελεσματικά

35' - Κεφαλιά του Ιατρούδη, και αυτή τη φορά η μπάλα εκτός τέρματος

32' - Κόρνερ για την Δόξα, πέρασε ανεκμετάλλευτο

27' - Σουτ του Ιατρούδη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα εκτός

26' - Πρώτη ολοκληρωμένη ευκαιρία για τη Δόξα, σουτ ο Κρητικός, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα ο Κατσιμήτρος

20' - O Εργοτέλης ζητάει πέναλτι σε πτώση του Κουατένγκ στη μεγάλη περιοχή

ΣΧΟΛΙΟ: Ανώτερος ο Εργοτέλης χωρίς όμως να έχει την σπουδαία ευκαιρία στα πρώτα 20 λεπτά

10' - Επίθεση από τα δεξιά για τον Εργοτέλη με τον Μαζουλουξή, στην κατάληξη της φάσης, ο Ιατρούδης δεν κατάφερε να ολοκληρώση τη φάση

Καλύτερος ο Εργοτέλης στα πρώτα λεπτά του αγώνα

6' - Καλό σουτ του Μπουρσέλη, η μπάλα πέρασε εκτός

*Υπάρχουν και λιγοστοί φίλοι της Δόξας στις εξέδρες του Παγκρητίου

2' - Μόλις στο 2' η πρώτη τελική του Εργοτέλη, το σουτ του Έφορντ δεν απείλησε τον Μένκα