LIVE: Εργοτέλης - Δόξα Δράμας 2-2 (Τελικό)

15:36 | 09/03/2020

Παρακολουθείστε την αναμέτρηση μέσα από το Capitano.gr

*Τέλος του αγώνα στο Παγκρήτιο. Ο Εργοτέλης έχασε την ευκαιρία να μπει στην εξάδα.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

*Η άμυνα ολιγώρησε και ο Ρόβας από κοντά ισοφάρισε.

*89': ΓΚΟΛ 2-2

*87': Τρίτη αλλαγή για τη Δόξα. Ο Περέγιο στη θέση του Μαρκοπουλιώτη.

*Ο Μπουρσέλης είδε την κίνηση του Μπούση, του πάσαρε και ο τελευταίος με υπέροχο μονοκόμματο πλασέ σκόραρε!

*83': ΓΚΟΛ 2-1!

*80': Δεύτερη αλλαγή για τη Δόξα. Ο Πινδώνης στη θέση του Κόντου.

*78': Ο Κατσιμήτρος έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Κόντου! Πιέζει η Δόξα.

*76': Τρομερή ατομική ενέργεια από τον Κρητικό, που σούταρε, όμως, άουτ.

*76': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μανουσάκης στη θέση του Μπουτσάκη.

*Ο ρυθμός μετά το 60' δεν είναι καλός.

*68': Πρώτη αλλαγή για την Δόξα. Έξω ο Παρασκευάς, μέσα ο Παπαϊωάννου.

*60': Ο Μπαράτα σκόραρε, όμως ήταν σε θέση οφ σάιντ και το τέρμα ακυρώθηκε.

*59': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπαράτα στη θέση του Ραμέζ.

*58': Μεγάλη απόκρουση του Μένκα στο σουτ του Μπουτσάκη.

*54': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ροβίθης στη θέση του Άτεφ.

*52': Ο Κόντος εκτέλεσε το φάουλ και ο Κουτσομήτρος έδιωξε σε κόρνερ.

*Μπήκε δυνατά στην επανάληψη ο Εργοτέλης.

*47': Ο Έφορντ σούταρε και ο Μένκα έπεσε στην κλειστή γωνία και απέκρουσε.

*47': Το μακρινό σουτ του Προβυδάκη πέρασε άουτ.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τα στατιστικά του α' μέρους:

Ημίχρονο στο Παγκρήτιο

*38': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη να κάνει το 2-1. Ακόμα μία ωραία επέμβαση του Μένγκα στο φάουλ του Μπουρσέλη!

*Ωραίος ο ρυθμός του αγώνα, με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτά.

*55%-45% η κατοχή έως τώρα, υπέρ του Εργοτέλη

*Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Δόξα έφτασε στην ισοφάριση

*29' ΓΚΟΛ για την Δόξα: Ο Ρόβας με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Κατσιμήτρου (1-1)

*22' - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη: Ο Εργοτέλης ανοίγει το σκορ με τον Μπουρσέλη με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 22ο λεπτό!

*19': Στην αντεπίθεση ο Eφορντ έσπασε στον Aτεφ όπου από θέση τετ α τετ πλασαρε με τον Μενγκα να αποκρούει.

*18': Σουτ του Κρητικού, αποκρούει ο Κατσιμήτρος στην επαναφορά ο Σαμπανίδης παίρνει την κεφαλιά με τον γκολκίπερ του Εργοτέλη να αποκρούει ξανά.

*18': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Ο Μπουρσέλης σούταρε, ο Μένγκα έδιωξε και κράτησε το μηδέν!

*17': Ο Μπουρσέλης έκανε το σουτ, η μπάλα στα χέρια του Μένγκα

*15': Η Δόξα σκοράρει με τον Ρόβα, αλλά το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ.

*6': Πρώτο σουτ στον αγώνα, με τον Μπουτσάκη. Μπλόκαρε εύκολα ο γκολκίπερ της Δόξας.