LIVE: Εργοτέλης - Ηρακλής 1-1 (Τελικό)

15:50 | 13/04/2019

Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Ηρακλή

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: Εργοτέλης - Ηρακλής 1-1

90+3' Κεφαλιά του Ροβίθη, άουτ η μπάλα!

90' - Οι καθυστερήσεις θα είναι 4 λεπτά.

89' - Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη. Κουατένγκ αντί Ιατρούδη.

86' - Και οι δύο ομάδες προσπαθούν για 2ο γκολ

*Ψυχρολουσία στο Παγκρήτιο, μόλις 5 λεπτά μετά το 1-0 ο Εργοτέλης δέχεται την ισοφάριση

84' - ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή, άμεση απάντηση για τον Γηραιό, σκόρερ ο Κλέιτον

81' - Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή: Μέσα ο Κωστούλας, έξω ο Καθάριος.

*Ο δεξιός οπισθοφύλακας εκτέλεσε τον Κάχριμαν με το αριστερό και έκανε το 1-0

Σκόρερ ο Μαζουλουξής!

79' - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη

77'- Πρώτη αλλαγή για Ηρακλή, Γκι αντί Ρόβα

75' - Πιέζει ο Εργοτέλης, σουτ του Ιατρούδη εκτός εστίας

73' - Σπουδαία φάση για τον Εργοτέλη, ο Έφορντ δεν κατάφερε να κερδίσει με προβολή τον Κάχριμαν, παραμένει το 0-0

70' - Έχει ισορροπήσει τον αγώνα ο Εργοτέλης

*Για να δούμε αν ο Μανόλης Ροβίθης συνεχίσει την παράδοση, να σκοράρει λίγα λεπτά μετά που μπαίνει σαν αλλαγή στο Παγκρήτιο

66'- Στον αγωνιστικό χώρο ο Ροβίθης αντί του Μπουρσέλη

65' - Φάουλ σε καλή θέση, όμως Μπάχανακ και Μπουρσέλης μπερδεύτηκαν, πέρασε ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση

60' - Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη - ο Έφοντ σπαταλά μια σημαντική φάση, το σουτ του από πλεονεκτική θέση έφυγε μακριά

59' - Μπουτσάκης αντί Μανουσάκη, 1η αλλαγή για τον Εργοτέλη

56' - Καλή φάση για τον Ηρακλή, το σουτ του Κλέιτον πέρασε μόλις έξω

52' - Άστοχο σουτ του Περόνε, καμία ανησυχία για Καλογεράκη

Χωρίς κάτι αξιόλογο στα πρώτα λεπτά

46' - Έναρξη στο β' μέρος

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' - Καλή φάση με Έφορντ, έπειτα από προσωπική ενέργεια η μπάλα πέρασε άουτ

*Πάνω - κάτω η μπάλα τα τελευταία λεπτά

39' - Σουτ του Τσέλιου, σε σωστή θέση ο Καχριμάν

34' - Προσπαθεί να αντιδράσει ο Εργοτέλης, το σουτ του Μπουρσέλη δεν απείλησε τον Καχριμάν

*Με πρωταγωνιστή τον Κλέιτον, ο Ηρακλής είναι καλύτερος τα τελευταία λεπτά

28' - Ακυρώθηκε ως οφσάιντ το γκολ του Ρόβα

27' - Σουτ από μακριά του Ντούνη, άστοχο

22' - Aπελεί ο Εργοτέλης, σουτ του Τσέλιου, ο Κάχριμαν απομάκρυνε

20' - Προσωρινή διακοπή, λόγω τραυματισμού του Καθάριου

*Δεν έχει ξεκινήσει καλά ο Εργοτέλης, δεν έχει ρυθμό

16'- Σουτ του Ρόβα μέσα στην περιοχή, ο Καλογεράκης απέκρουσε και στη συνέχεια η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι του!

13' - Κίτρινη κάρτα ο Καθάριος για φάουλ στη μεσαία γραμμή

9'- Μπλόκαρε ο Καχριμάν την προσπάθεια του Έφορντ.

7' - Πρώτη καλή στιγμή για τον Ηρακλή, ο Καλογεράκης απόκρουσε το σουτ του Ντούνη

3' - Ο Έφορντ πάτησε περιοχή, έκανε το γύρισμα, όμως ο Βιτλής έδιωξε σε κόρνερ

*Στο Παγκρήτιο βρίσκεται ο πρώην παίκτης του Εργοτέλη, Τζούνιορ, ο οποίος βραβεύτηκε από τον Απόστολο Παπουτσάκη και τον Σταύρο Λαμπράκη. Ο πρώτος είναι ο εγγονός του αείμνηστου πρώην προέδρου του Εργοτέλη (φωτογραφία)

1' - Έναρξη στον αγώνα