16:45 | 11/11/2019

Ενημερωθείτε live για την αναμέτρηση του Εργοτέλη στο Παγκρήτιο, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ, Εργοτέλης - Κέρκυρα 2-1

Υπέροχη σέντρα του Προβυδάκη από τα δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Ροβίθη

96' - Απίστευτη κεφαλιά του Ροβίθη στο 96' δίνει την νίκη στον Εργοτέλη!

ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

90" - Χωρίς την μεγάλη ευκαιρία ο Εργοτέλης

90+ - Μπήκαμε στις καθυστερήσεις (4 λεπτά)

*Ψυχρολουσία στο Παγκρήτιο

* Σέντρα ο Αμαραντίδης από τα δεξιά και ο Βουκελάτος με ωραίο τακουνάκι ισοφαρίζει από το πουθενά τον Εργοτέλη!

89' - ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα

86' - Γεωργακόπουλος αντί Λεπενιώτη

85' - Δεν έχει αλλάξει κάτι στα τελευταία λεπτά του αγώνα

* Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι ο Εργοτέλης, δεν απειλείται ενώ ψάχνει - συγκρατημένα - το 2ο τέρμα

77' - Εκτός ο Παναγιωτίδης, μέσα ο Κώστας Γεωργακόπουλος για την Κέρκυρα

76' - Μπουτσάκης αντί Γροντή, έκλεισε τις αλλαγές του ο Εργοτέλης

72' - Κεφαλιά του Μπαράτα, εκτός τέρματος. Σπουδαία ευκαιρία για τον Εργοτέλη

70' - Αλλαγή για την Κέρκυρα, εκτός ο Παυλής, μέσα ο Αμαραντίδης

69' - Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0, σουτ του Κούατενγκ έπειτα από προσπάθεια του Προβυδάκη, σουτάρει με την μπάλα να περνάει ελάχιστα εκτός τέρματος, κόρνερ για τον Εργοτέλη

* Οι παίκτες του Εργοτέλη αφιέρωσαν το γκολ στον άτυχο Γιάννη Ιατρούδη, σήκωσαν την φανέλα του στους πανηγυρισμούς

* Σέντρα από τα αριστερά του Μπούση, ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας κάνει λανθασμένη έξοδο, το ''ριμπάουντ'' μετατρέπει προ κενής εστίας σε γκολ, ο Κουτατένγκ

64' - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

61' - Δεύτερη αλλαγή για τον Γιάννη Ταουσιάνη, Μπαράτα αντί Έφορντ

58' - Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, Ροβίθης αντί Μανουσάκη

53' - Μεγάλη φάση για την Κέρκυρα, κεφαλιά του Τσιμπούκα από πολύ καλή θέση, η μπάλα πέρασε ψηλά

52' - Στο ίδιο μοτίβο με το πρώτο μέρος, η αρχή στο β' ημίχρονο. Κατοχή ο Εργοτέλης, πίσω από την μπάλα η Κέρκυρα η οποία προσπαθεί να παίξει στους κενούς χώρους

49' - Aδύναμη κεφαλιά του Γεωργακόπουλου, μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46' - Έναρξη στο β΄μέρος

Ημίχρονο, Εργοτέλης - Κέρκυρα 0-0

45' - Πιέζει ο Εργοτέλης από δεξιά, χωρίς να απειλεί.

41' - Πολύ καλός μέχρι τώρα ο Σπίριακ, πρόλαβε να κλείσει τον Βουκελάτο σε ακόμα μια επικίνδυνη αντεπίθεση της Κέρκυρας

40' - Ατομική προσπάθεια από τον Έφορντ, πέφτει εντός περιοχής - ''παίζεται'' δείχνει ο διαιτητής, χλιαρά παράπονα από τους γηπεδούχους

36' - Σουτ του Τσέλιου από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Παγκράτης. Καλή προσπάθεια από τους γηπεδούχους

* Η Κέρκυρα έχει βραχυκυκλώσει την δημιουργία του Εργοτέλη

30' - Πρόλαβε ο Προβυδάκης τον Βουκελάτο, κόρνερ για την Κέρκυρα

27' - Εξαιρετική εκτέλεση του Βουκελάτου, η μπάλα δίπλα στο δεξί δοκάρι του Κατσιμήτρου ο οποίος έλεγχε τη φάση

24' - Σουτ Έφορντ εκτός περιοχής, εκτός εστίας η μπάλα

21' - Από κοντά ο Μανουσάκης αστοχεί εξ επαφής, η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων

*Δυσκολεύεται στην τελική προσπάθεια ο Εργοτέλης, καλή αμυντικά η Κέρκυρα

15' - Προσπαθεί να απειλήσει από τα αριστερά η Κέρκυρα

10' - Καλή προσπάθεια του Κούατενγκ από τα αριστερά, χωρίς αποτέλεσμα

7' - Πρώτη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, σουτ του Κούατενγκ από αριστερά εντός περιοχής, δεν απείλησε τον Παγκράτη.

4' - Έχει την κατοχή ο Εργοτέλη, στον μισό γήπεδο το παιχνίδι

1' - Έναρξη του αγώνα

* Διαιτητής του αγώνα ο κ. Γιουματζίδης Μελέτιος  από τον σύνδεσμο Πέλλας. Βοηθοί είναι ο κ. Αναστασάκης Αντώνιος και η κ. Κομισοπούλου Γεωργία  από τα Χανιά

* Ο Μανουσάκης θα αγωνιστεί στην κορυφή της επίθεσης, στη θέση του Γιάννη Ιατρούδη

* Ηλιοφάνεια και υψηλή θερμοκρασία αυτή την ώρα στο Παγκρήτιο

* Oι ενδεκάδες:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπούσης, Μπατζιος, Spiriak, Bruce, Τσέλιος, Kwateng, Μανουσάκης, Efford

ΚΕΡΚΥΡΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Παγκράτης, Πιαστόπουλος, Παναγιωτίδης, Τσιμπούκας, Αγιώτης, Κρητικός, Βασιλούδης, Βουκελάτος, Γεωργακόπουλος, Παυλής, Μίσκου

*Ο Εργοτέλης θέλει κόντρα στους Φαίακες να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα