LIVE: Εργοτέλης - Λεβαδειακός 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

15:45 | 02/03/2020

Ο Εργοτέλης υποδέχεται τον Λεβαδειακό και το Capitano.gr σας μεταφέρει την εξέλιξη στον αγώνα του Παγκρητίου

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

*95': Γκολ για τον Εργοτέλη. Ο Ροβίθης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μειώνει σε 1-3.

Πέναλτι κερδίζει ο Εργοτέλης στο 94'.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

*90': Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Βήχος με δυνατό συρτό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στην αριστερή κάθετη γωνία του Καλογεράκη.

*89': Μακρινό σουτ του Εφορντ η μπάλα άουτ.

*88': Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Παντελιάδη να περνάει στην θέση του Συμελίδη.

*87': Ωραίο σουτ του Τσέλιου έξω απ' την περιοχή που αναγκάζει τον Bajic να κάνει μια δύσκολη επέμβαση.

*85': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Κοζορώνη να περνάει στο ματς αντί του Μπαστιάνου.

*84': Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας με κεφαλιά μέσα απ' την περιοχή γράφει το 0-2.

*75': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Νίκα να μπαίνει στο ματς αντί του Πολέτο.

*Επικίνδυνος στην κόντρα ο Λεβαδειακός.

*Δεν μπορεί να απειλήσει ο Εργοτέλης, έχει μεγάλο πρόβλημα στη δημιουργία.

*74': Ο Μπουρσέλης στη θέση του Μπουτσάκη. Ο Ταουσιάνης ολοκλήρωσε τις αλλαγές του Εργοτέλη.

*70': Γκολ για τον Λεβαδειακό με εκπληκτικό σουτ του Μεχία. Παρά την προσπάθεια του Καλογεράκη, η μπάλα χτύπησε οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

Γκολ για τον Λεβαδειακό!

*64': Μακρινό δυνατό σουτ του Koνέ η μπάλα άουτ.

*62': Ο Μπούσης στη θέση του Κοιλιάρα. Αναγκαστική αυτή η αλλαγή του Ταουσιάνη

*61': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Μπαράτα στη θέση του Άτεφ

*Ο Άτεφ ετοιμάζεται να μπει αλλαγή.

*Κακό το θέαμα έως τώρα, χωρίς φάσεις.

*Πιέζει ο Λεβαδειακός στα τελευταία λεπτά.

*50': Σουτ του Προβυδάκη στην κλειστή γωνία, δεν ανησύχησε τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Άρχισε το δεύτερο μέρος στο Παγκρήτιο

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*45'+: Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Εργοτέλης... αγγίζει το γκολ. Ο Ροβίθης βγήκε απέναντι από τον Μπάγιτς, σούταρε, αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού αντέδρασε σωστά.

*Πολύ κακό το θέαμα, το ημίχρονο ολοκληρώνεται χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις.

*Πολλά τα εκατέρωθεν λάθη τα τελευταία λεπτά.

*Άκαρπες μέχρι τώρα οι προσπάθειες των δύο ομάδων για κάτι καλό.

*Οι δύο ομάδες προσπαθούν για το γκολ, αλλά δεν μπορούν να τελειώσουν σωστά τις ενέργειες τους. Δεν είναι υψηλό το θέαμα στο Παγκρήτιο.

*Στα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός έχει μια ανούσια υπεροχή.

*Πλην της φάσης του 7' με το δοκάρι του Προβυδάκη, δεν υπάρχει κάποια άλλη αξιόλογη στιγμή.

*Οι δύο ομάδες φτιάχνουν προϋποθέσεις απειλής, όμως δεν ολοκληρώνουν τις φάσεις.

*Το παιχνίδι έχει καλό ρυθμό στο ξεκίνημα του.

*7': Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Έπειτα από ωραία συνεργασία, ο Ροβίθης "έστρωσε" στον Προβυδάκη, που σούταρε δυνατά και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Μπάγιτς.

*Χωρίς μεγάλη φάση ακόμη στο παιχνίδι.

*3': Ο Μπαράτα μπήκε μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά καθυστέρησε και δεν τελείωσε τη φάση.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Το παιχνίδι θα διευθύνει ο Μπεκιάρης (Καρδίτσας), με βοηθούς τους Κουρέντα (Τρικάλων) και Μάναση (Τρικάλων). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Μπακογιάννης (Αθηνών).

*Το ματς θέλει μεγάλη προσοχή από τον Εργοτέλη. Ο Λεβαδειακός βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και παραμένει αήττητος για 9 σερί ματς. Έχασε για τελευταία φορά την 9η αγωνιστική, όταν ηττήθηκε 2-0 από τα Χανιά στα Περιβόλια.

*Στο Παγκρήτιο ως αντίπαλος επιστρέφει ο Βαλάντης Κοζορώνης. Ο 28χρονος μέσος είναι ένας παίκτης που ξεκίνησε από τις ακαδημίες του Εργοτέλη και αναδείχθηκε από τον ηρακλειώτικο σύλλογο, στον οποίο έχει διατελέσει και ως αρχηγός.

*Οι ενδεκάδες:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Προβυδάκης, Κοιλιάρας, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Πέιος, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Barata, Ροβίθης, Efford

Αναπληρωματικοί: Κατσιμήτρος, Mπουρσέλης, Atef, Kacurri, Μπούσης, Μανουσάκης, Dominik

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σωτηρης Αντωνίου): Bajic, Μύγας, Βήχος, Angoua, Λιάγκας, Mejia, Κone, Συμελίδης, Polleto, Mπαστιάνος, Μάντζιος

Αναπληρωματικοί: Αγγελόπουλος, Παντελιάδης, Τσάπρας, Χατζηλάμπρος, Νίκας, Κοζορώνης, Nnomo