Εργοτέλης-Πλατανιάς 2-2 (τελικό αποτέλεσμα)

14:40 | 25/11/2018

Ο Εργοτέλης υποδέχεται τον Πλατανιά στο Παγκρήτιο στάδιο. Παρακολουθήστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Εργοτέλης-Πλατανιάς 2-2

*94ο λεπτό: Τρομερή ευκαιρία για τον Πλατανιά να κάνει το 2-3, με τον Παπουτσογιαννόπουλο να σουτάρει από καλή θέση άουτ!

*Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πάλι ο Μιγκέλ ισοφαρίζει για τον Πλατανιά!

*ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς!

* Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο Παγκρήτιο.

*Πιέζουν μετά το γκολ οι φιλοξενούμενοι.

*Στο 85ο λεπτό ο Μιγκέλ μειώνει για τον Πλατανιά και αγχώνει τους γηπεδούχους.

Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα 0-2

Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Αντωνίου να παίρνει την θέση του Ιατρούδη.

*75ο λεπτό: Ευκαιρία για τον Εργοτέλη με το σουτ του Έφορντ να απομακρύνεται από τον Γουές.

*Διπλή ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Νίλι στο 70ο λεπτό, έκοψε αμφότερες τις φορές ο Μουζουλουξής.

*Συνεχίζει ο τερματοφύλακας του Πλατανιά.

*66ο λεπτό: Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά βγαίνει από το ματς ο Μποτσέτι και στην θέση του μπαίνει ο Λάζιτς

*60ο λεπτό: Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Κουατένγκ να βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου και στη θέση του να μπαίνει ο Σταθόπουλος.

*50ολεπτό: Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Εκτέλεσε φάουλ από τον Κοζορώνη λίγα μέτρα έξω από την περιοχή ο υψηλόσωμος Γκοτ θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ την μπάλα

*Στο έδαφος ο Γκοτ.

*2-0 για τον Εργοτέλη στο 49ο λεπτό: Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Πλατανιά, ο Μαζουλουξής σε... θέση φορ, κάνει το 2-0 για τον Εργοτέλη με ωραίο πλασέ!

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

*49ο λεπτό: Καλή εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη, η μπάλα φεύγει κόρνερ.

*Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

*Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

*Ολα έτοιμα για να αρχίσει το δεύτερο μέρος στο Παγκρήτιο.

Αποτελέσματα ημιχρόνου:

Απόλλων Λάρισας-Αήττητος Σπατών 0-0
Αιγινιακός-Δόξα Δράμας 1-2
Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα 0-0

Ημίχρονο στο Παγκρήτιο: Εργοτέλης-Πλατανιάς 1-0

*Αλλαγή για τον Πλατανιά: Ο Παπουτσογιαννόπουλος θα περάσει στο παιχνίδι στη θέση του Ποζατζίδη.

*Ευκαιρία για τον Πλατανιά στο 45ο λεπτό: Λάθος του Καλογεράκη, ο Νίλι παίρνει την μπάλα και πλασάρει, αλλά ο γκολκίπερ του Εργοτέλη κάνει τρομερή επέμβαση!

*Δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά ο Ποζατζίδης.

*Ολα καλά με τον Ποζατζίδη, συνεχίζει στο ματς.

*Ισως γίνει αναγκαστική αλλαγή ο παίκτης του Πλατανιά.

*Στο έδαφος ο Ποζατζίδης.

*Τα άλλα αποτελέσματα μέχρι στιγμής:

*Φτάσαμε στα 35 λεπτά αγώνα και ο Εργοτέλης κρατάει το υπέρ του 1-0. Ο Πλατανιάς έχει την κατοχή, αλλά δεν έχει απειλήσει τους γηπεδούχους.

*Ο Εργοτέλης ψάχνει τους κενούς χώρους για να χτυπήσει στην αντεπίθεση τον Πλατανιά.

*Πιέζει ο Πλατανιάς στα τελευταία λεπτά, σε αμυντικό ρόλο ο Εργοτέλης.

*Δεν λείπουν οι εντάσεις στο ματς, κυρίως οι γκρίνιες προς τον διαιτητή.

*Λίγο πριν το 20λεπτο, ο Εργοτέλης κρατά εύκολα το 1-0.

*Καλύτερος ο Εργοτέλης απέναντι στον Πλατανιά που δείχνει αιφνιδιασμένος από το γκολ.

*9': ΓΚΟΛ 1-0. Ιδανικό ξεκίνημα για τον Εργοτέλη. Ο Γιάννης Ιατρούδης με κεφαλιά κάνει το 1-0.

*2'Το σουτ του Τσέλιου πέρασε άουτ.

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Τον αγώνα θα διευθύνει ο Καραντώνης (Ημαθίας) και βοηθοί του είναι οι Γιάντσης (Ημαθίας) και Ντάβελας (Μακεδονίας).

*Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Κοζορώνης, Γιακούμπου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης, Έφορντ, Κουατένγκ.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρουσσάκης, Στ. Ποζατζίδης, Κόρτσταμ, Τσαμούρης, Καραγκούνης, Ουές, Μποσέτι, Παπανικολάου, Νίλι, Μπιανκόνι.

*Ο Εργοτέλης προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) απέναντι στον Βόλο. Ο Πλατανιάς ήρθε, επίσης ισόπαλος (0-0) με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.