LIVE: Εργοτέλης - Πλατανιάς 1-2 (τελικό αποτέλεσμα)

16:45 | 28/10/2019

Παρακολουθείστε την εξέλιξη μέσα από το Capitano.gr

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Εργοτέλης-Πλατανιάς 1-2

*Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

*Βοηθός και διαιτητής τα είπαν για λίγο για το αν το γκολ ήταν κανονικό (υπήρχε υποψία για οφσάιντ). Το γκολ τελικά μέτρησε κανονικά.

*Ψυχρολουσία για τον Εργοτέλη λίγο πριν από το φινάλε.

88ο λεπτό - γκολ για τον Πλατανιά: Μετά από σέντρα του Νίλι από τα αριστερά, ο Μπιανκόνι με ωραίο σουτ νικά τον Κατσιμήτρο για το 1-2!

87ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά σε κοντινό πλασέ του Καραγκούνη που ήταν εντελώς άστοχο.

86ο λεπτό: Σουτ του Νίλι έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω στον Κατσιμήτρο.

85ο λεπτό - αλλαγή για τον Πλατανιά: Ο Παπουτσογιαννόπουλος στη θέση του Λουκίνα.

* Παραμένει στο 4-3-3 ο Ταουσιάνης.

79ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Μανουσάκης στη θέση του τραυματία Ιατρούδη.

*Πρόβλημα με Ιατρούδη που θα αποχωρήσει.

*Κίτρινη κάρτα στον Μπιανκόνι για θέατρο.

72ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Κούατενγκ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, να σουτάρει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Γκοτ!

*Έχει χαλάσει ο ρυθμός του αγώνα και γίνονται περισσότερα φάουλ.

70ο λεπτό - αλλαγή για τον Πλατανιά: Λεωνιδόπουλος αντί Λέϊρα.

65ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Αλεξάκης στη θέση του Μπουτσάκη

*Τα φάουλ: 15 για τον Εργοτέλη, 12 για τον Πλατανιά

61ο λεπτό: Σουτ του Μπουτσάκη, η μπάλα κοντράρει.

*Πολύ καλός ο ρυθμός, πάνω-κάτω η μπάλα.

*Κίτρινη στον Ποζατζίδη για διαμαρτυρία.

49ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία με τον Κούατενγκ, απόκρουσε ο Γκοτ με το πόδι!

46ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Μπούσης στη θέση του του Κοιλιάρα.

Άρχισε το δεύτερο μέρος στο Παγκρητιο.

ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ:

*Όλα έτοιμα για να αρχίσει το β' μέρος

Tέλος α' ημιχρόνου: Εργοτέλης-Πλατανιάς 1-1

*Κίτρινη στον Τσέλιο για φάουλ

40ο λεπτό: Καλή εκτέλεση φάουλ του Ποζατζίδη, η μπάλα λίγο άουτ.

37ο λεπτό - Γκολ για τον Πλατανιά: Στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι και ο Λουκίνας σκοράρει για το 1-1 μετά την μπαλιά του Νίλι, κόντρα στη ροή του αγώνα!

34ο λεπτό -  Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά: Θα φύγει ο Μάικιτς και θα μπει ο Αμπντέλ Σάντο. Ο Μάικιτς χτύπησε στο χέρι και δεν μπορεί να συνεχίσει.

30ο λεπτό: Πρώτη αξιόλογη φάση για τον Πλατανιά. Κεφαλιά του Μπιανκόνι, μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος.

*Ο Εργοτέλης δεν έχει απειληθεί έως τώρα.

*Ιατρούδης-Εφορντ συνεργάζονται άψογα έως τώρα, δημιουργώντας προβλήματα στην άμυνα του Πλατανιά.

*Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη για φάουλ.

*Στο 51-49 η κατοχή υπέρ του Εργοτέλη. Μικρή η διαφορά, αλλά ο Εργοτέλης έχει περισσοτερες τελικές και δύο μεγάλες ευκαιρίες για το 2-0.

15ο λεπτό: Νέα ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Ιατρούδη να αστοχεί με πλασέ από καλή θέση!

13ο λεπτό: Πολύ ωραίο σουτ του Κούατενγκ, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ! Καλή φάση για τους γηπεδούχους.

12ο λεπτό: Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ιατρούδη, η μπάλα θα καταλήξει άουτ.

*Στο περσινό ματς του πρωταθλήματος στο ίδιο γήπεδο, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο χορταστικό 2-2. Ο Εργοτέλης προηγήθηκε 2-0, αλλά ο Πλατανιάς ισοφάρισε.

*Πιο επικίνδυνος ο Εργοτέλης, προσπαθεί να χτυπήσει στα κενά του Πλατανιά.

*Πολύ καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά.

*Κίτρινη στον Σπίριακ για φάουλ.

5ο λεπτό: Σουτ του Καραγκούνη, η μπάλα δεν ανησύχησε τον Κατσιμήτρο και κατέληξε άουτ.

*Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα για τον Εργοτέλη που προηγείται πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης!

25ο δευτερόλεπτο - ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης: Ο Εργοτέλης ανοίγει το σκορ με εξ επαφής πλασέ του Έφορντ, μετά από παράλληλη σέντρα του Ιατρούδη από τα αριστερά!

*Σέντρα στην αναμέτρηση

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Ο Εργοτέλης την 1η αγωνιστική ηττήθηκε 3-0 από τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη.

*Ο Πλατανιάς προέρχεται από τη νίκη του με 3-2 από τον Λεβαδειακό την 1η αγωνιστική.

*Στους 21 βαθμούς η θερμοκρασία.

*Στις εξέδρες βρίσκονται και φίλοι του Πλατανιά που ταξίδεψαν στο Ηράκλειο.

*Λίγος ο κόσμος στις εξέδρες του Παγκρήτιου.

*Θυμίζουμε ότι το ματς μεταδίδεται ζωντανά από το ΕΡΤ Sports.

*Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Κοιλιάρας, Μπάτζιος, Spiriak, Bruce, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Efford, Ιατρούδης, Kwateng.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Golz, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Καραγκούνης, Majkic, Νιαυραδάκης, Leira Dos Santos, Bianconi, Perdomo, Λούκινας.

Δείτε πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία της κατηγορίας με βάση τα αποτελέσματα έως τώρα