LIVE: Εργοτέλης - Σπάρτη 1-1 (Τελικό)

14:40 | 23/02/2019

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλης - Σπάρτη για την 18η αγωνιστική της Football league

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΣΠΑΡΤΗ 1-1

Κερδίζει κόρνερ, φάουλ και χρόνο η Σπάρτη, είμαστε στο 96'

Πιέζει αρκετά ο Εργοτέλης για την ολική ανατροπή

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων

86' - Ο Ρόμο τραυματίστηκε, βγήκε εκτός, με 10 συνεχίζει η Σπάρτη!

83'- Άστοχο το σουτ του Ροβίθη από πλεονεκτική θέση. Σημαντική φάση για να γίνει το 2-1

80' - Ασφυκτική πίεση από τον Εργοτέλη, μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο στο Παγκρήτιο

75' - Όλα για όλα για τους γηπεδούχους

70' - Και ο Καπνίδης στον αγωνιστικό χώρο, κλείνει τις αλλαγές του ο Νίκκι Παπαβασιλείου, αποχώρησε ο Κουατένγκ

ΣΧΟΛΙΟ: Αυτό που γράφαμε νωρίτερα με τα κόρνερ. Ο Εργοτέλης κέρδισε ακόμα ένα, ο Μπουρσέλης το εκτέλεσε και ο Μπάτζιος  με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-1!

69' - Διπλή ευκαιρία με Μπάτζιο και Μπουρσέλη για τον Εργοτέλη

Μπάτζιος ο σκόρερ της ισοφάρισης!

68' - ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

63'- Πιέζει ο Εργοτέλης, κερδίζει κόρνερ, προσπαθεί από τα πλάγια όμως βρίσκει απέναντι του... τείχος

59' - Ροβίθης αντί Μπουτσάκη, πιο επιθετικός ο Εργοτέλης

*Πιέζει για την ισοφάριση ο Εργοτέλης

55' - Κίτρινη στον Καινούριο

50' - Κεφαλιά του Μπάχανακ, εκτός τέρματος

46' - Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, Κατσούρι αντί Προβυδάκη

46' - Έναρξη στο β' μέρος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΣΠΑΡΤΗ 0-1, το εύστοχο πέναλτι του Γκαλβάο χωρίζει τις δύο ομάδες

41' - ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη - η κεφαλιά του Ιατρούδη βρήκε το οριζόντιο του Πάντου

40' - Κίτρινη κάρτα στον Μπρους

37' - Ανεβάζει στροφές ο Εργοτέλης, ο τερματοφύλακας της Σπάρτης, Πάντος αντιδρά σωστά στο σουτ του Έφορντ, η πρώτη μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους

33' - Πρώτη αλλαγή στο ματς, αναγκαστική - ο Χιλιανός Ρόμο στη θέση του σκόρερ Γκαλβάο

32' - Προσπαθεί να αντιδράσει άμεσα ο Εργοτέλης όμως δεν μπορεί να πατήσει εύκολα περιοχή

*Ο Προβυδάκης αντίκρισε και την κίτρινη, στη φάση του πέναλτι

27' - ΓΚΟΛ για την Σπάρτη, εκτελεί εύστοχα ο Γκαλβάο

26' - Ο Προβυδάκης μαρκάρει αντικανονικά όπως λέει ο διαιτητής τον Ζαχαριουδάκη, πέναλτι για τη Σπάρτη

24' - Προϋποθέσεις για ευκαιρία για τον Εργοτέλη, άσχημο κοντρόλ από τον Ιατρούδη έπειτα από φάουλ του Προβυδάκη

22' - Κίτρινη στον Λώλο

21' - Πρώτο σουτ στην εστία του Εργοτέλη, δεν ανησύχησε ο Κατσιμήτρος

17' - Κατοχή για τον Εργοτέλη, χωρίς την μεγάλη φάση ακόμα

11' - Άστοχο του σουτ του Έφορντ μέσα από την περιοχή

10' - Απειλεί με Μπουτσάκη ο Εργοτέλη, πάνω από τα δοκάρια το σουτ του μέσου των ''κιτρινόμαυρων''

*H βροχή συνεχίζεται στο Παγκρήτιο, προσπαθούν να βρουν ρυθμό οι δύο ομάδες

3' - Εκτέλεση φάουλ του Καινούριου, μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος

Έναρξη στον αγώνα

*Ελάχιστος ο κόσμος στο Παγκρήτιο, δυνατή βροχή αυτή την ώρα στο Ηράκλειο

*Θυμίζουμε ότι η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου θα αγωνιστεί σήμερα με δύο σημαντικές απουσίες - Δείτε εδώ ποιες

*Πέρα από τον αγώνα του Εργοτέλη με τη Σπάρτη, Παναχαϊκή - Απόλλων Λάρισας και Δόξα Δράμας - Πλατανιάς είναι τα ματς που θα γίνουν σήμερα

*Οι ενδεκάδες:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Μπουτσάκης, Μπάχανακ, Προβυδάκης, Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Μπρους, Κοιλιάρας, Ιατρούδης, Έφορντ, Κουατένγκ

ΣΠΑΡΤΗ (Σάτσιας): Πάντος, Κολτσίδας, Λώλος, Ζαχαριουδάκης, Αρώνης,Τιεντσό, Νάτσι, Αγγελόπουλος,Ζίμαν, Γκαλβάο, Καινούργιος

*Την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμα περισσότερο τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, τουλάχιστον για λίγες ώρες, έχει απόψε ο Εργοτέλης απέναντι στην Σπάρτη