14:39 | 17/11/2018

Παρακολουθείστε την αναμέτρηση του Εργοτέλη με τα Τρίκαλα για την 4η αγωνιστική της Football league

*Τέλος του αγώνα.

*Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

83': Νέο άστοχο σουτ του Έφορντ.

82': Ατομική ενέργεια του Έφορντ, όμως το πλασέ του ήταν άστοχο.

*Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μαζουλουξής στη θέση του Οικονόμου.

*76': ΓΚΟΟΛ Ο Ιατρούδης βγήκε στην "πλάτη" της άμυνας και με υπέροχο πλασέ πέτυχε το 3-0.

*Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καπνίδης στη θέση του Μπουτσάκη.

*75': Ο Έφορντ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, ωστόσο δε σημάδεψε σωστά.

*Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Νιάρος στη θέση του Βανκεβάι
*Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπουρσέλης στη θέση του Σταθόπουλου.

*Καταιγιστικός ο Εργοτέλης.

*56': Δοκάρι για τον Εργοτέλη, μετά από όμορφο πλασέ του Μπουτσάκη.

*55': Τρόμερο σουτ του Έφορντ, κοντράρει στα σώματα και περνάει κόρνερ.

*53': ΓΚΟΟΛ Ο Ιατρούδης βρήκε όμορφα τον Μπουτσάκη, που με ψύχραιμο πλασέ σημείωσε το 2-0.

*49': Ο Καλογεράκης απέκρουσε το σουτ του Σιμελίδη.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος ημιχρόνου.

*37': ΓΚΟΟΛ 1-0 ο Τσέλιος κέρδισε πέναλτι, το οποίο "μετέτρεψε" σε γκολ ο Κοζορώνης.

*Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει, ενώ στα τελευταία λεπτά τα Τρίκαλα έχουν ισορροπήσει.

*Οι "κιτρινόμαυροι" έχουν τον απόλυτο έλεγχο του ματς, αλλά στα τελευταία λεπτά δεν μπορούν να δημιουργήσουν φάσεις.

*Ο Εργοτέλης έχει μπει πολύ δυνατά στο ματς και έχει κλείσει στο μισό γήπεδο τους φιλοξενούμενους.

*9': Μεγάλη στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Μπουτσάκης σέντραρε και το μονοκόμματο πλασέ του Ιατρούδη ήταν άστοχο.

*6': Ο Ταΐρης απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Έφορντ.

*Ξεκίνησε το ματς.

* Διαιτητής του ματς είναι ο Μπακογιάννης (Αθήνας) με βοηθούς του τους Νιδριώτη (Αθήνας) και Πριόνα (Εύβοιας).

*Οι Θεσσαλοί μετράνε έως τώρα 1 νίκη και 2 ήττες στο πρωτάθλημα.

*Πρώτη φορά στο βασικό σχήμα του Εργοτέλη ο Σταθόπουλος.

Οι ενδεκάδες:

Εργοτέλης: (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Γιακούμπου, Οικονόμου, Μπάτζιος, Κοζορώνης, Μπουτσάκης, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης, Έφορντ, Σταθόπουλος.

Τρίκαλα (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Πάνος, Γκόλιας, Συριόπουλος, Γκότοβος, Τσιάρας, Γκουγκούδης, Γιουκαρής, Σιμελίδης, Τριανταφυλλάκος, Βανκεβάι.

*Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου, χωρίς τον Μανόλη Ροβίθη στην αποστολή, θα προσπαθήσει για την 4η νίκη της στο πρωτάθλημα.

*Ο Εργοτέλης αντιμετωπίζει τα Τρίκαλα στο Παγκρήτιο για την 4η αγωνιστική της Football league