Επιστροφή στις νίκες για ΑΟΑΝ, ήττα για ΠΟΑ

17:02 | 21/11/2021

Τι έγινε στα ματς της Κυριακής στον 7ο όμιλο της Γ' Εθνικής

Επιστροφή στις νίκες για τον Άγιο Νικόλαο μετά την ισοπαλία της προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στον Πόρο. Ο ΑΟΑΝ έφυγε με το θριαμβευτικό 1-3 από την έδρα της Νεάπολης, η οποία ισοφάρισε προσωρινά, αλλά οι φιλοξενούμενοι με πρωταγωνιστή τον Μαρκάκη που σκόραρε δις πήραν το τρίποντο που τους διατηρεί στην κορυφή.

Από κοντά ο Πανιώνιος που «πλήγωσε» τον ΠΟΑ. Η ομάδα του Ατσαλένιου ήταν άκρως ανταγωνιστική στη Νέα Σμύρνη, αλλά δεν απέφυγε την ήττα με 4-2 από τους «κυανέρυθρους». Ο Ολιβέιρα και ο... συνήθης ύποπτος Καϊμακαμούδης είχαν ισοφαρίσει προσωρινά, με τον Δρίτσα να διαμορφώνει με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα το 3-2 και τον Αργυρίου στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων το τελικό 4-2, ένα σκορ που αδικεί τη συνολική προσπάθεια της κρητικής ομάδας.

Ο Γιούχτας συνέχισε τις προβληματικές του εμφανίσεις, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 εκτός έδρας από τον ΠΑΟ Ρουφ, ενώ ο Άρης Σούδης ήταν σαρωτικός απέναντι στην Αναγέννηση Ιεράπετρας επικρατώντας 1-4.

Θυμίζουμε ότι η αναμέτρηση του Αλμυρού με τον Πόρο αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού. Ο Αλμυρός έχει δύο ματς λιγότερα (αφού είχε αναβληθεί και αυτό με τον Πανιώνιο την περασμένη αγωνιστική), ο Πόρος ένα ματς λιγότερο και ο Πανιώνιος επίσης ένα ματς λιγότερο.