LIVE η Γ' Εθνική

15:47 | 20/10/2019

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη των αγώνων της 5ης αγωνιστικής του κρητικού ομίλου.

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΟΑΝ-Πανακρωτηριακός 2-1

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΟΑ-Ρεθυμνιακός 1-1

ΤΕΛΙΚΟ: Ηρόδοτος-Πόρος 4-1

* Γκολ για τον Ηρόδοτο στις καθυστερήσεις (4-1).

* Γκολ στις καθυστερήσεις για τον ΑΟΑΝ (2-1)

* ΤΕΛΙΚΟ: ΣΥΝΚΑ-Γιούχτας 0-1

Γκολ για τον Ηρόδοτο - 86ο λεπτό: Τρίτο γκολ για τον Ηρόδοτο. Φανταστική ατομική προσπάθεια και σουτ του Τσακάνι έξω από την περιοχή, η μπάλα "καρφώθηκε" στο δεξί παραθυράκι του Παπαδόπουλου (3-1).

* Τα αποτελέσματα έως τώρα λίγο πριν το φινάλε των αγώνων:

ΠΟΑ-Ρεθυμνιακός 1-1
ΣΥΝΚΑ-Γιούχτας 0-1
ΑΟΑΝ-Πανακρωτηριακός 1-1
Ηρόδοτος-Πόρος 2-1

* Ανοιχτό ματς στο Ατσαλένιο, πιέζει ο ΠΟΑ για το γκολ που θα του δώσει το προβάδισμα.

* Γκολ για τον Πόρο! Ο Χρηστάκης με ωραία εκτέλεση φάουλ στο 68ο λεπτό σκοράρει και μειώνει. Ηρόδοτος-Πόρος 2-1.

* Τα αποτελέσματα έως τώρα:

Ηρόδοτος-Πόρος 2-0

* Στον Άγιο Νικόλαο ο ΑΟΑΝ ισοφαρίζει τον Πανακρωτηριακό.

Γκολ για τον Ηρόδοτο - 60ο λεπτό: Πέναλτι κέρδισε ο Ηρόδοτος σε μαρκάρισμα του Λουμπάκη στον Γαρεφαλάκη μέσα στην περιοχή του Πόρου. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Κουσίδης στην αριστερή γωνία του Παπαδόπουλου και ο Ηρόδοτος προηγείται με 2-0.

Γκολ για τον ΠΟΑ - Ο Λέκκας με κεφαλιά στο 62' ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους (1-1).

Γκολ για τον Ηρόδοτο - 57ο λεπτό: Ο Ηρόδοτος ανοίγει το σκορ. Σουτ Βακρακου, έδιωξε προσωρινά στη δεξιά του γωνία ο Παπαδόπουλος και στην επαναφορά ο Γκίνη με πλασέ σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).

* 52ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο. Ωραία μπαλιά του Κουσίδη δεξιά μέσα στην περιοχή στον Βακράκος που σούταρε με τη μία, στην κίνηση, σε ετοιμότητα ο Παπαδόπουλος, έδιωξε στην κλειστή αριστερή του γωνία σε κόρνερ.

* Ευκαιρία για τον ΠΟΑ, σε κοντινή κεφαλιά του αμαρκάριστου Κερμενίδη, στο 53ο λεπτό. Η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

* Δυνατά έχει μπει ο ΠΟΑ στο Ατσαλένιο αναζητώντας την ισοφάριση απέναντι στον Ρεθυμνιακό.

* Γκολ για τον Πανακρωτηριακό στον Άγιο Νικόλαο, 0-1 στο 47ο λεπτό.

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ

* Όλα έτοιμα για να αρχίσει το β' ημίχρονο στις αναμετρήσεις

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ:

ΠΟΑ-Ρεθυμνιακός 0-1
ΑΟΑΝ-Πανακρωτηριακός 0-0
Ηρόδοτος-Πόρος 0-0

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΠΟΡΟΣ: 39ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηροδοτο. Πάσα στον Γαρεφαλάκη μέσα στην περιοχή, γύρισε και σούταρε ωραία, εκτινάχθηκε και έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

* Αναγκαστική αλλαγή για τον Γιούχτα με τον Βελονάκη να βγαίνει και τον Κασωτάκη να παίρνει την θέση του.

Τα αποτελέσματα έως τώρα:

* Γκολ στα Χανιά - Στο 32ο λεπτό ο Βελονάκης με όμορφο τακουνάκι ανοίγει το σκορ για τον Γιούχτα. ΣΥΝΚΑ-Γιούχτας 0-1.

* Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ σε σουτ του Λέκκα στο 33ο λεπτό. Το 0-1 παραμένει στο Ατσαλένιο.

* Πιέζει ο Ηρόδοτος τον Πόρο και χάνει ευκαιρίες για να προηγηθεί.

ΓΚΟΛ στο Ατσαλένιο - Στο 23ο λεπτό ο Αντεμάι με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ για τον Ρεθυμνιακό. ΠΟΑ-Ρεθυμνιακός 0-1

* Ανοιχτό παιχνίδι και στα Χανιά. ΣΥΝΚΑ και Γιούχτας έχουν χάσει ευκαιρίες για να προηγηθούν.

* Ανοιχτό παιχνίδι στο Ατσαλένιο, πάνω κάτω η μπάλα, ιδιαίτερα απειλητικός ο Ρεθυμνιακός.

* Χωρίς γκολ οι αναμετρήσεις στα πρώτα λεπτά.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΠΟΡΟΣ - 9ο λεπτό: Διαμαρτύρονται για πέναλτι στον Ηρόδοτο σε μονομαχία Βακράκου-Λουμπακη μέσα στην περιοχή του Πόρου, συνέχεια από τον Γεωργόπουλο.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΠΟΡΟΣ: Πρώτο σουτ το έκανε ο Κοντογιάννης στο 5ο λεπτό με το αριστερό έξω από την περιοχή του Πόρου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.