LIVE: Ηρόδοτος-Ρεθυμνιακός 2-0 (τελικό)

15:52 | 22/10/2020

Ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα στη Ν. Αλικαρνασσό

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

*91': ΓΚΟΛ Ο Δημήτρης Κοιλιάρας σκοράρει και κλειδώνει τη νίκη για τον Ηρόδοτο (2-0)

*Mπήκαμε στις καθυστερήσεις.

*Το παιχνίδι είναι ανοιχτό και η μπάλα πηγαίνει πάνω κάτω. Ο Ρεθυμνιακός στο 85' έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση.

*Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο

*69': Ο Γεωργίου μπλόκαρε το σουτ του Δελήμπαση.

*66': ΓΚΟΛ Ο Μυλωνάς το εκτέλεσε και σκόραρε (1-0).

*65': Πέναλτι για τον Ηρόδοτο, μετά από μαρκάρισμα του Κοκκαλά στον Μυλωνά.

*62': Η γυριστή κεφαλιά του Σηφακάκη, μετά από εκτέλεση κόρνερ, σταμάτησε στα σώματα αμυντικών.

*Πιο καλά έχει μπει στην επανάληψη ο Ηρόδοτος.

*52': Ο Δ. Κοιλιάρας έκανε όμορφη ατομική ενέργεια, πάσαρε στον Γκίνη, που σούταρε άουτ από το ύψος του πέναλτι.

*Στη Ν. Αλικαρνασσό ξεκίνησε δυνατή βροχή, που κάνει ακόμη πιο δύσκολο το έργο των 22 παικτών.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους στη Ν. Αλικαρνασσό.

*38': Ο Κουσίδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή, σούταρε από δεξιά, αλλά ο Κοκκαλάς έδιωξε με τα πόδια δύσκολα.

*O Ρεθυμνιακός έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο μετά το 25'.

*32': Στην αγκαλιά του Γεωργίου το φάουλ του Δελήμπαση.

*28': Ο Αντιασβίλι σέντραρε και η κεφαλιά του Σηφακάκη πέρασε άουτ.

*19': Ο Κοιλιάρας εκτέλεσε το φάουλ και ο Κοκκαλάς μπλόκαρε σταθερά.

*Ο Ηρόδοτος έχει μια άκαρπη υπεροχή.

*Χωρίς μεγάλη φάση ακόμη το παιχνίδι.

*Άρχισε το ματς

*Δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος

*Αν και μέχρι πριν λίγες ώρες είχαμε λιακάδα, η βροχή έκανε ξανά την εμφάνισή της

Η 11άδα του Ηροδότου: Γεωργίου, Καργιωτάκης, Κανδηλάκης, Αρκούδας, Κοιλιάρας, Κασαπάκης, Κίσσας, Καλαμιώτης, Κουσίδης, Μυλωνάς, Γκίνη

Η 11άδα του Ρεθυμνιακού: Κοκκαλάς, Τουρνάκης, Μυρθιανός, Μπουσδράς, Γεωργούλης, Δελημπλάσης, Δροσάνης, Χαλκιαδάκης, Σηφακάκης, Οικονομικός, Αντιασβίλι

*Η σέντρα του αγώνα είναι προγραμματισμένη για τις 16:00

*Την 1η αγωνιστική του κρητικού ομίλου της Γ' Εθνικής ο Ηρόδοτος ξεκίνησε με τρίποντο στο Ατσαλένιο επί του Πόρου ενώ ο Ρεθυμνιακός νίκησε τη Δαμάστα. Αμφότερες οι ομάδες έχουν από 3 βαθμούς.

*Θυμίζουμε ότι το ματς αναβλήθηκε χθες λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου.