LIVE: Καβάλα-ΟΦΗ 2-0 (Τελικό)

16:45 | 30/10/2019

Live ενημέρωση για το ματς Κυπέλλου του ΟΦΗ στην Καβάλα.

*Τέλος του ματς. Ο ΟΦΗ ήταν αγνώριστος και έχασε 2-0 από την Καβάλα.

*94': Άστοχο το σουτ του Μαρκόπουλου από κοντά.

*93': Αδύναμο πλασέ του Νέιρα, δεν ανησύχησε ο Γ. Παπαδόπουλος.

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

*Ο Όμιλος προσπαθεί ανορθόδοξα να επιτεθεί και οι γηπεδούχοι κρατάνε χωρίς πρόβλημα αυτό το 2-0.

*85': Ο Μάνος βγήκε από τα αριστέρα, όμως ο Γ. Παπαδόπουλος έπεσε στα πόδια του και απομάκρυνε.

*84': Ο Γ. Παπαδόπουλος στη σωστή θέση, μπλόκαρε το σουτ του Φιγκεϊρέντο.

*Το παιχνίδι μπαίνει στην τελική του ευθεία και ο ΟΦΗ δεν μπορεί να μειώσει στο σκορ.

*80: Τρίτη αλλαγή για την Καβάλα. Ο Μαρκόπουλος στη θέση του Β. Παπαδόπουλου.

*To "σκηνικό" δεν αλλάζει στην επανάληψη. Ο ΟΦΗ έχει την μπάλα, όμως δε δημιουργεί και δεν απειλεί.

*73'Νέα αλλαγή για την Καβάλα, αφού βγαίνει ο Ορφανίδης και στη θέση του ο Μελισσόπουλος.

*71': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Γιαννούλη ν' αντικαθιστά τον Βαζ.

*Ο ΟΦΗ έχει κατοχή της μπάλας, αλλά όχι και ουσία.

*64': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτρουμπής στη θέση του Νάστου.

*64': Ο Φιγκεϊρέντο μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον τερματοφύλακα, αλλά βγήκε πλάγια και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

*Ο Όμιλος δεν έχει βρει ακόμη τρόπους για να γίνει επικίνδυνος.

*59': Πρώτη αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Έξω ο Στάικος, μέσα ο Φιγκεϊρέντο.

*56': Πρώτη αλλαγή για την Καβάλα. Έξω ο Γαβριηλίδης, μέσα ο Κέρθι.

*Ο ΟΦΗ έχει μπει πιο καλά στο δεύτερο ημίχρονο και ψάχνει ένα γρήγορο γκολ.

*51': Ο Σακόρ σούταρε ξαφνικά, ωστόσο ο Γ. Παπαδόπουλος έδιωξε.

*Δείτε πως σοκάρει μέχρι τώρα η Καβάλα τον ΟΦΗ.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος του πρώτο μέρους. Ο ΟΦΗ είναι κακός και χάνει 2-0.

*Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

*43': Στην αγκαλιά του Γουάλι το γυριστό του Χαντί.

*Πολλά τα αμυντικά προβλήματα για τον Όμιλο, ενώ υπάρχει και φανερό "θέμα" στο κομμάτι της δημιουργίας.

*Αγνώριστος σήμερα ο ΟΦΗ, πρέπει να βελτιωθεί άμεσα.

*Ο Ορφανίδης σέντραρε και ο Β. Παπαδόπουλος μόνος του στην καρδιά της άμυνας έκανε με κεφαλιά ανενόχλητος το 2-0.

*38': ΓΚΟΛ 2-0

*Λείπουν οι σημαντικές στιγμές από το παιχνίδι μέχρι τώρα.

*Στο πρώτο ημίωρο ο ΟΦΗ δεν έχει ουσιαστικά απειλήσει τον αντίπαλο.

*Ο Όμιλος δεν έχει καταφέρει ν' αποδώσει το γνωστό ποδόσφαιρο που παίζει φέτος.

*21': Σε ακόμη μία φάση η άμυνα δεν αντέδρασε σωστά, όμως η κεφαλιά του Β. Παπαδόπουλου ήταν αδύναμη και ο Γουάλι μπλόκαρε.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει μπορέσει ακόμη να βρει ρυθμό στον αγώνα.

*Πολλές διακοπές μέχρι τώρα στο παιχνίδι.

*12': Μετά από έξυπνη πάσα του Νέιρα, ο Τσιλιανίδης βρήκε χώρο, σούταρε, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

*Τώρα ο ΟΦΗ πρέπει ν' αντιδράσει και να ψάξει την ισοφάριση.

*Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η άμυνα δεν έδιωξε και έπειτα από πολλές κεφαλιές, ο Κουτσούμπας σκόραρε.

*6': ΓΚΟΛ 1-0. Ο Κατσούμπας δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

*Το ματς έχει μια μικρή διακοπή, αφού ο Κοροβέσης έχει χτυπήσει.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Το ματς θα διευθύνει ο Καραντώνης (Ημαθίας), με βοηθούς τους Χριστακόγλου (Χαλκιδικής) και Καλύβα (Φθιώτιδας). 4ος διαιτητής είναι ο Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

*Η αποστολή του ΟΦΗ μετά το ματς δε θα επιστρέψει Ηράκλειο, καθώς ακολουθεί την Κυριακή (03/11) το ματς πρωταθλήματος στην Λάρισα.

*Η ενδεκάδα της Καβάλας έχει ομιλίτικο "χρώμα". Στον πάγκο των Μακεδόνων κάθεται ο Παύλος Δερμιτζάκης, που τη σεζόν 2013-14 είχε ένα πέρασμα από τον ΟΦΗ.

Στην 11άδα, επίσης, βρίσκονται οι Παπαστεριανός και Χαντί, που έχουν φορέσει τη φανέλα του ΟΦΗ.

*Ο Γιώργος Σίμος, όπως ήταν αναμενόμενο, προχώρησε σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα. Από τη 18άδα "κόπηκαν" οι Σωτηρίου, Ντίνας, Σουρνάκης, Ναμπί, Σεμέντο και Φερέιρα. Νοκ-άουτ βρίσκεται και ο τραυματίας Μεγιάδο.

*Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Καβάλα (Παύλος Δερμιτζάκης): Παπαδόπουλος Γ., Καζαντζίδης, Αρναούτογλου, Παπαστεριανός, Κουτσούμπας, Θωμαϊδης, Γαβριηλίδης, Χαντί, Βόσαχλικ, Ορφανίδης, Παπαδόπουλος Β.
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάλι, Νάστος, Μαρινάκης, Κοροβέσης, Μπράουν, Σακόρ, Στάικος, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Βαζ, Μάνος.

*Το ματς μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2.

*Καλησπέρα σας. Ο ΟΦΗ μπαίνει στη μάχη του Κυπέλλου, αντιμετωπίζοντας στις 17:15 στην Καβάλα την τοπική ομάδα στο πρώτο ματς της 5ης φάσης.