LIVE: Κέρκυρα - Εργοτέλης 2-1 (Τελικό)

14:54 | 23/03/2019

Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα Κέρκυρα - Εργοτέλης (15.00)

ΤΕΛΟΣ: Κέρκυρα - Εργοτέλης 2-1

5 λεπτά ο επιπλέον χρόνος - δεν μπορεί να φτιάξει καλή ευκαιρία ο Εργοτέλης

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα

Προσπαθεί για την ισοφάριση ο Εργοτέλης, κούραση έχει βγάλει η γηπεδούχος ομάδα

80' - Σουτ του Γροντή, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης

Mοιρασμένο το ματς, χωρίς τη μεγάλη φάση τα τελευταία λεπτά

70' - Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι ο Εργοτέλης, προσπαθεί να ισοφαρίσει

68' - Λινάρδος στην θέση του Πασά, αλλαγή για την Κέρκυρα

Το παιχνίδι έχει ένταση, δυνατά μαρκαρίσματα με τον ρυθμό να έχει πέσει

58' - Χαμένη ευκαιρία με τον Παπά για την Κέρκυρα, η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι του Κατσιμήτρου

Ο μέσος της Κέρκυρας με πολύ όμορφο σουτ οδηγεί την Κέρκυρα στην ανατροπή

Σιατραβάνης ο σκόρερ

55' - ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα

51' - Μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος το σουτ του Μότα

Καλός ρυθμός στο παιχνίδι

46' - Έναρξη στο β' μέρος

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

39' - Σουτ του Σιατραβάνη φεύγει άουτ.

38'- Απειλεί ξανά ο Εργοτέλης, ο οποίος μετά το πρώτο 15λεπτό του αγώνα είχε χάσει την ισορροπία του και μοιραία ισοφαρίστηκε

33' - Προσπαθεί να απαντήσει άμεσα ο Εργοτέλης, ο Κουτζαβασίλης είναι στη σωστή θέση, έδιωξε σε κόρνερ του σουτ του Γροντή.

Ωραία προσπάθεια του Μότα μέσα από την περιοχή, άψογο τελείωμα και 1-1.

32' - ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-1!

30' - Ευκαιρία για την Κέρκυρα, απομακρύνει σε κόρνερ ο Κατσιμήτρος!

28' - Μετά από ώρα βρέθηκε στα αντίπαλα καρέ με αξιόλογη προσπάθεια ο Εργοτέλης, άστοχο σουτ ο Μπουρσέλης

Μέσα από στημένες φάσεις προσπαθεί να απειλήσει η Κέρκυρα

*Πιέζει τα τελευταία λεπτά η Κέρκυρα

Ελέγχει το ματς ο Εργοτέλης

18' - Ακόμα μια προσπάθεια από τους γηπεδούχους, χωρίς αποτέλεσμα

11' - Μακρινό σουτ για την Κέρκυρα, δεν ανησύχησε ο Κατσιμήτρος

*Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ. Βουρνέλης από την Μακεδονία με βοηθούς τους κ.κ. Θανασιά (Ήπειρος) και Πήττα (Ηλεία)

*Θυμίζουμε ότι από τις εξέδρες παρακολουθεί τον αγώνα, ο Νίκος Αναστόπουλος, λόγω τιμωρίας

Το λάθος στη μεσαία γραμμή εκμεταλλεύτηκε ο Έφορντ ο οποίος με όπλο την ταχύτητα του βρέθηκε αντιμέτωπος με τον Κουτζαβασίλη και έτσι έκανε το 0-1

Στην πρώτη φάση του αγώνα, ο Εργοτέλης προηγείται!

1' - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη - σκόρερ ο Έφορντ, μόλις στα 28'' του αγώνα σκόραρε η κρητική ομάδα