LIVE: Λαμία-ΟΦΗ 2 -1 (Τελικό)

14:36 | 08/12/2019

Ενημερωθείτε από το Capitano.gr για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

*Τέλος του αγώνα. Ο ΟΦΗ έχασε 2-1 από την Λαμία.

*94':Τρίτη αλλαγή για την Λαμία. Ο Σάλιακας στη θέση του Καραμάνου.

*Πιέζει ο ΟΦΗ για την ισοφάριση.

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στο παιχνίδι.

*Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ έχει την μπάλα στα πόδια, όμως δεν μπορεί ν' απειλήσει.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει αξιόλογη φάση, μετά το άστοχο σουτ του Μάνου στο 57'.

*83': Αλλαγή για την Λαμία. Ο Τζανετόπουλος στη θέση του Ρόμανιτς.

*Ο σχηματισμός του ΟΦΗ είναι πλέον 3-5-2 με την είσοδο του Φιγκεϊρέντο στο ματς.

*81': Σημαντική φάση για την Λαμία. Ο Βασιλόγιαννης διεκδίκησε μια μπαλιά που έμοιαζε χαμένη, έκανε το γύρισμα και ο Τουράμ επιχείρησε το δυνατό σουτ, που ήταν άστοχο.

*79': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέντο στη θέση του Κοροβέση.

*Ο ηρακλειώτικος σύλλογος δεν μπορεί να βρει ρυθμό και η Λαμία έχει την υπεροχή στο δεύτερο μέρος.

*Η ομάδα του Σίμου προς το παρόν δεν έχει βγάλει αντίδραση. Στην επανάληψη υπάρχουν αρκετά μεσοαμυντικά προβλήματα, ενώ και μεσοεπιθετικά ο ΟΦΗ είναι ακίνδυνος, σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο.

*66': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτρουμπής στη θέση του Μπράουν.

*Πολλά λάθη από τον ΟΦΗ στην επανάληψη.

*Ο ΟΦΗ πρέπει να βελτιώσει την εικόνα του για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.

*Ο Καραμάνος έκανε το γύρισμα, ο Κοροβέσης απομάκρυνε, όμως ο Δημούτσος πήρε το "ριμπάουντ" και με ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το γκολ.

*59': ΓΚΟΛ 2-1

*57': Ο Μαρινάκης έβγαλε μόνο του τον Μάνο από δεξιά, όμως ο Αντέτζο τον πρόλαβε και τον παρεμπόδισε τόσο όσο έπρεπε για να σουτάρει πολύ άουτ.

*Το πρέσινγκ της Λαμίας έχει προκαλέσει προβλήματα στον ΟΦΗ.

*50': Σημαντική φάση για την Λαμία. Ο Μπεχαράνο μόνος από το ύψος του πέναλτι, έπιασε την κεφαλιά, που πέρασε λίγο άουτ.

*Ο ΟΦΗ έχε μπει νωθρά στην επανάληψη.

*Δείτε πως άλλαξε μέσω VAR η απόφαση του Γκορτσίλα και η Λαμία ισοφάρισε.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*O Αντίλ Ναμπί είναι ο μεγάλος άτυχος του ματς, καθώς τραυματίστηκε κατά την διάρκεια των πανηγυρισμών, μετά το 0-1.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*45'+3': Ο Σωτηρίου έδιωξε κόρνερ το συρτό σουτ του Σκόνδρα.

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

*45+1: ΓΚΟΛ 1-1 Ο Τουράμ το εκτέλεσε και ισοφάρισε.

*45': Δίνει πέναλτι ο ρέφερι.

*Πάει ο ίδιος για να δει τη φάση.

*42': Η Λαμία ζητάει πέναλτι για μαρκάρισμα του Κοροβέση στον Βασιλόγιαννη, όμως ο Γκορτσίλας είπε "παίζετε". Συμβουλεύεται, βέβαια, το VAR.

*Δείτε πως πήρε το προβάδισμα ο ΟΦΗ μέσα στην Λαμία.

*36': Πρώτη αλλαγή για την Λαμία. Έξω ο Ντελ Πίνο, μέσα ο Βασιλόγιαννης.

*35': Από κόρνερ του Τσιλιανίδη, ο Μαρινάκης έπιασε το πλασέ, όμως ήταν αδύναμο και ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε.

*35': Σημαντική φάση για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα βρήκε ωραία τον Σεμέντο, που έκανε το σπριντ, σούταρε και ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε δύσκολα.

*33': Το σουτ του Τσιλιανίδη κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

*Η Λαμία έχει ανεβάσει ρυθμούς, ωστόσο ο ΟΦΗ δεν έχει πρόβλημα στη διαχείριση του ματς.

*26': Το φάουλ του Ντελ Πίνο ήταν άστοχο.

*23': Ο Νέιρα σούταρε μόνος από το ύψος της μεγάλης περιοχής και ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε.

*Οι γηπεδούχοι θέλουν να πιέσουν από ψηλά τον ΟΦΗ για να του δημιουργήσει προβλήματα, ωστόσο ο Όμιλος ανταποκρίνεται μια χαρά μέχρι τώρα.

*20': Απειλεί ο ΟΦΗ. Ο Μπράουν έβγαλε στα δεξιά τον Μάνο, όμως το σουτ του δε βρήκε στόχο.

*17': Η Λαμία θέλει να γίνει πιο επιθετική μετά το γκολ που δέχτηκε.

*13': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο τραυματίας Ναμπί, στη θέση του ο Στάικος.

*Έξω Ναμπί, που είχε πρόβλημα από το ματς με την ΑΕΚ, και φαίνεται πως ο τραυματισμός του είναι στο δεξί του δικέφαλο

*Ο Ναμπί δείχνει να τραυματίστηκε μετά την εκτέλεση του πέναλτι.

*11': ΓΚΟΟΛ 0-1 Ο Ναμπί το εκτέλεσε και σκόραρε.

*10': Πέναλτι για τον ΟΦΗ, αφού ο Μάνος ανατράπηκε από τον Θεοδωρόπουλο.

*Στο VAR o Γκορτσίλας.

8': Ο Μάνος βγήκε μόνος τετ α τετ από δεξιά, δεν πλάσαρε σωστά, αλλά υποδείχτηκε λανθασμένα οφ σάιντ.

*Ο ΟΦΗ πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από τον αντίπαλο, χωρίς, όμως, να κάνει ακόμη φάση.

*Το ματς έχει καλό ρυθμό στο ξεκίνημα.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Διαιτητής του ματς είναι ο Γκορτσίλας (Μακεδονίας) και βοηθοί οι Δημητριάδης (Μακεδονίας) - Κωνστάντιος (Ευβοίας). Τέταρτος διαιτητής ο Τσέτσιλας (Γρεβενών), VAR ο Κομίνης (Θεσπρωτίας) και AVAR ο Μπαλτάς (Αχαΐας).

*Στη Λαμία έχουν ταξιδέψει και αρκετοί φίλοι του ΟΦΗ, που θέλουν να στηρίξουν την ομάδα του Σίμου, στην προσπάθεια για νίκη.

*Η Λαμία, από την πλευρά της, μετράει 6 σερί ματς αήττητη σε πρωτάθλημα και κύπελλο, με τον Άκη Μάντζιο στον πάγκο της.

*Ο ΟΦΗ θέλει να επιστρέψει μετά από καιρό στις εκτός έδρας επιτυχίες. Τελευταία φορά κέρδισε 1-3 τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, στις 31 Αυγούστου.

Από τότε ο Όμιλος μετράει 4 ήττες μακριά από το Ηράκλειο από Βόλο, Ολυμπιακό, Λάρισα και Ατρόμητο.

*Εκτός 18άδας για τον ΟΦΗ έμειναν οι Δερμιτζάκης και Φερέιρα.

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία των φιλοξενούμενων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μπράουν, Μαρινάκης, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Σακόρ και Νέιρα είναι τα δύο αμυντικά χαφ και τον οργανωτικό ρόλο αναλαμβάνει ο Ναμπί. Στις πλευρές της επίθεσης θ' αγωνιστούν οι Τσιλιανίδης και Σεμέντο και στην κορυφή ο Μάνος.

*Ο Γιώργος Σίμος έχει επιλέξει την ίδια ενδεκάδα με το τελευταίο ματς πρωταθλήματος απέναντι στην ΑΕΚ.

*Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Λαμία (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Τουράμ, Ντελ Πίνο, Καραμάνος, Σκόνδρας.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μπράουν, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Σακόρ, Νέιρα, Ναμπί, Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Μάνος.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη της εκτός έδρας συνάντησης του ΟΦΗ με την Λαμία, που ξεκινάει στις 15.00.