LIVE: Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0 (Τελικό)

15:39 | 06/12/2019

Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα

Τελικό, Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0

94' - Σουτ του Έφορντ, η μπάλα ψηλά

90' - Με βαθιές μπαλιές προσπαθεί ο Εργοτέλης

88' - Τσάπρας αντί Συμελίδη

Χωρίς κλασσική ευκαιρία ο Εργοτέλης, μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο

83' - Τελευταία αλλαγή του Εργοτέλη, Μπότε αντί Προβυδάκη

82' - Αποτελεσματική έξοδος από τον Κατσιμήτρο, κόρνερ για τον Λεβαδειακό

80' - Μεγάλη ευκαιρία για δεύτερο γκολ με τον Ορφανίδη, σουτ εντός περιοχής η μπάλα αρκετά έξω

*Προσπαθεί ο Εργοτέλης, σε θέση άμυνας ο Λεβαδειακός

76' - Ο Ορφανίδης στη θέση του Μάντζιου, πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό

76' - Αζίζι αντί Μπουρσέλη, η δεύτερη αλλαγή του Εργοτέλη

72' - Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 από τον Μάντζιο, σουτ εντός περιοχής από δύσκολη θέση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

70' - Μακρινό σουτ του Ροβίθη, δεν το έπιασε όπως ήθελε, ο Μπάγιτς μπλόκαρε εύκολα

*Έχει πάρει τα ηνία του ματς ο Εργοτέλης

66' - Σουτ του Μάντζιου, ο Κατσιμήτρος στη θέση του

65' - Πλασέ του Νίκα εντός περιοχής ο Κατσιμήτρος μπλόκαρε, καλή φάση για τους γηπεδούχους

64' - Κοιλιάρας αντί Μπούση, πρώτη αλλαγή για Εργοτέλη

62' - Καλή προσπάθεια του Μπουρσέλη από δεξιά, έκοψαν οι γηπεδούχοι

* Έχει ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά ο Εργοτέλης, έχει την κατοχή

61' - Κεφαλιά Μάντζιου, άστοχη

58' - Ροβίθης και Έφορντ έκαναν το ένα - δύο όμως πρόλαβε ο Νίκας εντός περιοχής

55' - Δεν μπήκε καλά ο Εργοτέλη και στο β' ημίχρονο, δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα

Ο Προβυδάκης έχασε τις αισθήσεις του προς στιγμήν έπειτα από σύγκρουση με τον Άγκου, όμως ο δεξιός μπακ του Εργοτέλη, σηκώθηκε, δείχνει καλά ενώ χειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους

50' - Στο έδαφος ο Προβυδάκης από μαρκάρισμα

48' - Στο ίδιο μομέντουμ το παιχνίδι

* Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46' - Έναρξη του β' ημιχρόνου

Ημίχρονο, Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0

45' - Aπ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βήχου, με υπερένταση ο Κατσιμήτρος

35' - Ωραίο σουτ του Μπουρσέλη εκτός περιοχής, ο Μπάγιτς σε κόρνερ - η πρώτη μεγάλη φάση του Εργοτέλη

*Με πολλά προβλήματα μεσοαμυντικά ο Εργοτέλης, ο Λεβαδειακός είναι καλύτερος και δίκαια είναι μπροστά στο σκορ

Όμορφη ατομική ενέργεια από τον Ιωαννίδη και 1-0

31' - ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό

30' - Σουτ του Προβυδάκη από τα δεξιά η μπάλα πέρασε εκτός

29' - Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, το σουτ του Αργυρόπουλου βρίσκει στον Μπούση και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

26' - Καλή προσπάθεια με τον Προβυδάκη από τα δεξιά, έμεινε ημιτελής

22' - Κεφαλιά ο Άγκουα, εκτός εστίας

18' - Στο μισό γήπεδο το παιχνίδι, ελέγχει ο Λεβαδεικός χωρίς τη μεγάλη φάση

* Προσπαθεί με αντεπιθέσεις ο Εργοτέλης όμως τα χαλάει στην τελική προσπάθεια

11' - Επικίνδυνες στιγμές κοντά στην περιοχή του Εργοτέλη, χωρίς αποτέλεσμα

8' - Μακρινό σουτ του Κοζορώνη, δεν απειλήθηκε ο Κατσιμήτρος

5' - Την κατοχή ο Λεβαδειακός στην αρχή

1' - Έναρξη στο ματς