Ενημερωθείτε live για την εκτός έδρας αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Λεβαδειακό για τη 10η αγωνιστική της Super League.

*Τέλος του αγώνα.

*Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

*Πιέζει ο ΟΦΗ για την ισοφάριση.

*Δείτε εδώ το γκολ του Λεβαδειακού που δεν έπρεπε να μετρήσει.

*80': Ο Γιακουμάκης αντί του Ναζνίς.

*78': Ο Καθάριος αντί του Στανόγεβιτς

*77': O Σάσι στη θέση του Μπολάκη.

*Ο ΟΦΗ έχει μια ανούσια υπεροχή στο δεύτερο μέρος.

*68': Πρώτη αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Όμο στη θέση του Μητρόπουλου.

*58':Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Κοιλιάρα.

*Πιο επιθετικός ο ΟΦΗ στην επανάληψη.

*55' Ο Μπάγιτς απέκρουσε το σουτ του Κοροβέση.

*49': Ο Μπάγιτς έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Αραβίδη.

*46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Το διπλό τραγικό διαιτητικό λάθος φέρνει τον ΟΦΗ πίσω στο σκορ.

*Τέλος ημιχρόνου.

*45' ΓΚΟΛ 2-1: Ο Γρατσάνης έδωσε ανύπαρκτο φάουλ στον Μιχόγεβιτς και ο Στανόγεβιτς σκόραρε. Η μπάλα, βέβαια, δεν πέρασε τη γραμμή. Δικαιολογημένα φωνάζουν οι "ασπρόμαυροι".

*43' ΓΚΟΟΛ 1-1: Ο Αραβίδης το εκτέλεσε και πέτυχε το 1-1.

*41': Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Ζησόπουλος ανέτρεψε τον Κοροβέση και ο Γρατσάνη έδωσε το πέναλτι.

*35': Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Σαβαντογκό σέντραρε, ο Μαρκόβσκι έπιασε την "καρφωτή" κεφαλιά, όμως ο Στρέζος αντέδρασε εξαιρετικά.

*Έχει ανέβει ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά.

*25' ΓΚΟΛ 1-0: Ο Σαβατογκό σούταρε από τα πλάγια δεξιά, ο Στρέσος απέκρουσε, αλλά ο Στανόγεβιτς πήρε το "ριμπάουντ" και με προβολή σημείωσε το 1-0.

*25': Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας σούταρε και ο Μπάγιτς απέκρουσε.

*16': Καλό σουτ του Νάνγκις, που πέρασε λίγο άουτ.

Οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή της μπάλας σ' αυτά τα πρώτα λεπτά. Εκτός από τη φάση του 7', βέβαια, δεν έχει σημειωθεί κάτι άλλο αξιόλογο.

7': Μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό. Μετά από κόρνερ του Τσαμπούρη, ο Παντελιάδης έπιασε το μονοκόμματο σουτ, όμως ο Στρέζος έκανε μεγάλη απόκρουση.

*6':"Χλιαρό" σουτ του Αραβίδη δεν ανησύχησε τον Μπάγιτς.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο. Με την μπλε εμφάνιση θα παίξει ο ΟΦΗ. Λευκά φοράει ο Λεβαδειακός.

*Το παιχνίδι του ΟΦΗ θα διευθύνει ο Γρατσάνης (Τρικάλων), ο οποίος θα έχει βοηθούς του τους Καρατζίκα (Αθηνών) και Φωτόπουλο (Αθηνών). Tέταρτος διαιτητής, τέλος, ορίστηκε ο Τζήλος (Λάρισας).

*Ο Κοροβέσης, τώρα, χρησιμοποιείται στη... φυσική του θέση από τον έμπειρο προπονητή, καθώς περνάει στα εξτρέμ. Ο 27χρονος παίκτης μέχρι σήμερα έπαιζε στο αριστερό άκρο της άμυνας, ενώ έχει χρησιμοποιηθεί και ως μπακ-χαφ.

*Οι πολλές απουσίες υποχρεώνουν τον Νίκο Παπαδόπουλο να... ανακατέψει την τράπουλα. Μπολάκης και Κοιλιάρας παίρνουν θέση στα άκρα της άμυνας και επιστρέφουν στην ενδεκάδα μετά από καιρό. Ο πρώτος έπαιξε βασικός στο εντός έδρας ματς με την ΑΕΚ και ο δεύτερος στην εκτός έδρας συνάντηση απέναντι στην Ξάνθη. Στην 11άδα βρίσκεται και πάλι μετά τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ και ο Ντίνας.

*Σήμερα αγωνίστηκε και οι ομάδες των υποδομών του ΟΦΗ. Η Κ19 ήρθε ισόπαλη με τον Λεβαδειακό, η Κ17 ήρθε, επίσης, ισόπαλη απέναντι στην ΑΕΚ, ενώ η Κ15 έχασε από τον Ατρόμητο.

* Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Μπάγιτς, Νάνγκις, Μαρκόβσκι, Ζησόπουλος, Καραχάλιος, Παντελιάδης, Σαβαντόγκο, Τσαμπούρης, Μητρόπουλος, Αντιλέχου, Στανόγεβιτς.

* Δείτε τη διάταξη του ΟΦΗ:

* ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ την ενδεκάδα που επέλεξε ο Νίκος Παπαδόπουλος.

* Ο ΟΦΗ θέλει τη νίκη την οποία κατέκτησε τελευταία φορά την 7η αγωνιστική επί του Ολυμπιακού. Στα τελευταία δύο παιχνίδια έχει ισάριθμες ισοπαλίες κόντρα σε ΑΕΛ και Απόλλωνα.

* Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εκτός έδρας αναμέτρηση του ΟΦΗ απέναντι στον Λεβαδειακό.