LIVE: Νίκη Βόλου - ΟΦΙ 0-0 (Τελικό)

13:53 | 11/01/2020

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αγώνα της Football League.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 0-0

90' - Mεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη, ο Καπός δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με εξουδετερωμένο τον Καραγκιολίδη

88' - Διαγώνιο σουτ του Καπού από μέσα δεξιά, θα αποκρούσει με υπερένταση ο Καραγκιολίδης

85' - Πρώτη καλή στιγμή για τους κρητικούς στο β' ημίχρονο. Ο Κατσικοκέρης θα σουτάρει υπό πίεση από τη μικρή περιοχή, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ

79' - Καπός αντί του Κάρδαρη, αλλαγή για τη Νίκη

75' - Χρυσοφάκης αντί του Αποστολόπουλου, 3η αλλαγή για τον ΟΦΙ

73' - Δεν απειλεί ο ΟΦΙ, ακόμα μια ευκαιρία για τους γηπεδούχους με το φάουλ του Λούκας Γκαρσία

66' - Ευκαιρία για τη Νκη. Σέντρα του Κυριακίδη από τα αριστερά, η κεφαλιά του Ροχάνο έστειλε την μπάλα δίπλα από δεξί δοκάρι της εστίας του Καραγκιολίδη

63' - Παπαδόπουλος αντί του Μηνά, δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΙ

* 'Ενταση στα τελευταία λεπτά στον αγώνα με τους ανθρώπους της Νίκης και την κερκίδα να διαμαρτύρονται συνεχώς στον διαιτητή για αποφάσεις.

Χωρίς ρυθμό το β' μέρος

60' - Aλλαγή για τη Νίκη, Τσιώλης αντί του Καμπαγέρο

51' - Σημαντική ευκαιρία για τη Νίκη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία

46' - Αλλαγή στον ΟΦΙ, Μπάμπης στη θέση του Χιντζίδη

46' - Έναρξη στο β' μέρος

Τέλος πρώτου μέρους

44ο λεπτό - ευκαιρία για τον ΟΦΗ: Πρώτη μεγάλη φάση για την κρητική ομάδα. Συρτή σέντρα σουτ του Μηνά από μέσα δεξιά, ο Αποστολόπουλος από κοντά δεν θα μπορέσει να κάνει την προβολή όπως θα ήθελε με την μπάλα να περνά άουτ!

*Δεν έχει απειλήσει ακόμα ο ΟΦΙ.

31ο λεπτό - ευκαιρία για τη Νίκη: Δεύτερη αξιόλογη φάση για τους γηπεδούχους. Σουτ του Κρουθ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

*Εχει πέσει ο ρυθμός, ο ΟΦΙ αμύνεται πολύ καλά.

*Έχει ανέβει ο ΟΦΙ και το ματς είναι ανοιχτό.

9ο λεπτό - πρώτη φάση για τον ΟΦΙ: Κεφαλιά του Σέχου μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

4ο λεπτό - ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου: Ο Ντομίνγκεθ έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

*Πιέζει στα πρώτα λεπτά η Νίκη.

Στον πάγκο του ΟΦΙ βρίσκονται οι: Μπένκο, Καραγιάννης, Ανυφαντάκης, Χρυσοφάκης, Μπάμπης, Παπαδόπουλος, Σμίλτος

Άρχισε ο αγώνας

Οι 11 του ΟΦΙ: Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Μάγκας, Σέχου, Τζελέπης, Σκόνδρας, Βογιατζής, Αποστολόπουλος, Κατσικοκέρης, Μηνάς

*Η σέντρα του αγώνα θα γίνει στις 14:00 ώστε να προλάβει να επιστρέψει στη βάση της η αποστολή της ομάδας της Ιεράπετρας.

*Η ομάδα του Βόλου είναι ιδιαίτερα φορμαρισμένη και ενισχυμένη μεταγραφικά, κάτι που κάνει δύσκολη την αποστολή του ΟΦΙ.

*Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του εκτός έδρας αγώνα του ΟΦΙ με τη Νίκη Βόλου.

*Καλησπέρα σας.

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Αλιατίδης, Βοσκόπουλος, Σ.Κυριακίδης, Μπαλάφας, Καμπαγέρο, Ντομίνγκεθ, Γκαρσία, Κρουθ, Ροχάνο, Κάρδαρης

ΟΦΙεράπετρας: Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Μάγκας, Σέχου, Τζελέπης, Σκόνδρας, Βογιατζής, Αποστολόπουλος, Κατσικοκέρης, Μηνάς