Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΚ - ΟΦΗ

*Τέλος του αγώνα.

*Οι φίλοι της ΑΕΚ δεν ξέχασαν τον Γιακουμάκη.

*Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

*90': Ο Στρέζος έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Λιβάγια.

*Προκλητικός ο Βρέσκας με τις αποφάσεις του.

*Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Μπογέ ο Γιαννιώτας.

*Οι φίλοι της ΑΕΚ αποθεώνουν τον Γιακουμάκη κατά την αποχώρηση του από τον αγωνιστικό χώρο.

*74': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω Γιακουμάκης και Νάστος, μέσα οι Βουό και Σακόρ.

*Δείτε τη φάση του 2ου λεπτού, όπου ο ΟΦΗ ζητάει πέναλτι.

*Ο ΟΦΗ έχει τον έλεγχο, αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει.

*63': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Κρίστισιτς.

*59': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φερέιρα στη θέση του Νέιρα. Ντεμπούτο και για τον Φερέιρα.

*Ο ΟΦΗ έχει μπει καλά στο ματς και στην επανάληψη.

*55': Το γυριστό του Αλμπάνη πέρασε άουτ.

*Ο Βρέσκας αρνείται καθαρό φάουλ στον Ναμπί και κίτρινη στον Τσόσιτς, ενώ ο Άγγλος έβγαινε μόνος του απέναντι στον Μπάρκα.

*51': Καλό, αλλά άστοχο σουτ από τον Κυριακίδη.

*Άρχισε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

*Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

*Δείτε καρέ-καρέ το πέναλτι που δε δόθηκε στον ΟΦΗ.

*37': ΓΚΟΛ 1-0 Ο Αλμπάνης έκανε ωραία ατομική ενέργεια, σέντραρε συρτά και ο Λιβάγια από κοντά σκόραρε.

*35': Ο Στρέζος απέκρουσε το... πονηρό σουτ του Γκάλο από δεξιά.

*Μετά το πρώτο 20λεπτο η Ένωση έχει την πρωτοβουλία, όμως ο Όμιλος αμύνεται σωστά.

*26': Ο Στρέζος μπλόκαρε εύκολα του σουτ του Σιμόες.

*18': Ο Βαζ σούταρε και ο Μπάρκας απέκρουσε. Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ.

*Ο ΟΦΗ στέκεται αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα 15 λεπτά.

*13': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης στη θέση του τραυματία Χουλτ.

*O Χουλτ τραυματίστηκε και δε συνεχίζει.

*Και στο ριπλέι της φάσης του 2' φαίνεται καθαρά ότι ο Χουλτ βρίσκει τον Δεληγιαννίδη.

*4': Άστοχο το σουτ του Κλωναρίδη από πλάγια δεξιά.

*2': Ο Βρέσκας αρνείται καθαρό πέναλτι σε ανατροπή του Δεληγιαννίδη από τον Χουλτ.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Στο ΟΑΚΑ δε βρίσκεται πολύς κόσμος για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση.

* Το ματς θα σφυρίξει ο Βρέσκας  (Πιερίας), που θα έχει βοηθούς Κούλα (Ξάνθης), Νατσιόπουλο (Μακεδονίας), ενώ 4ος διαιτητής είναι ο Δραγάτης (Αν. Αττικής).

*Ο Ρικάρντο Βαζ κάνει το επίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα του ΟΦΗ.

*Ο ΟΦΗ παρατάσσεται με πέντε σημαντικές απουσίες στο ματς. Ο Χάιμε Βέρα δεν έχει στη διάθεση του τους τιμωρημένους Κουτσιανικούλη και Μεγιάδο και τους τραυματίες Ποτουρίδη, Γιαννούλη και Παπαστεριανό.

* Ο Χάιμε Βέρα παρατάσει τον ΟΦΗ με 4-3-3, τον Στρέζο στο τέρμα, τους Κοροβέση και Δεληγιαννίδη στα άκρα της άμυνας, Παπάζογλου και Μιχόγεβιτς στα στόπερ, Νάστος - Κυριακίδης και Ναμπί στον άξονα ενώ ο Νέιρα θα αγωνιστεί στα αριστερά της επίθεσης (θα γίνεται επιπλέον χαφ), ο Βάζ κάνει ντεμπούτο στα αριστερά ενώ ο Γιώργος Γιακουμάκης θα ξεκινήσει στην κορυφή

*Οι ενδεκάδες:

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Μπακάκης, Οικονόμου, Γκάλο, Τσόσιτς, Χουλτ, Σιμόες, Κλωναρίδης, Μάνταλος, Λιβάγια, Μπογέ.

ΟΦΗ (Χάιμε Βέρα): Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης, Νάστος, Κυριακίδης, Ναμπί, Βαζ, Νέιρα, Γιακουμάκης.