LIVE: ΟΦΗ-Άρης 3-1 (Τελικό)

16:45 | 14/12/2019

Ενημερωθείτε από το Capitano.gr για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Γεντί Κουλέ.

*Τέλος του αγώνα. Μεγάλη και δίκαιη νίκη για τον ΟΦΗ.

*92': Ο Μαντσίνι εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Βέλεθ πέρασε άουτ.

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

*89': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος στη θέση του Φιγκεϊρέντο.

*88': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Τόνσο στη θέση του Ματίγια.

*Ο ΟΦΗ κρατάει με άνεση το υπέρ του προβάδισμα.

*Ο ΟΦΗ πρέπει να είναι σοβαρός μέχρι τέλους για να πάρει τους 3 βαθμούς.

*79': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντιγκινί στη θέση του Λάρσον.

*77': Ο Φιγκεϊρέντο βγήκε μόνος απέναντι από τον Κουέστα, σούταρε δυνατά και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι!

*77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος στη θέση του Βαζ.

*Με μαγική μπαλιά ο Τσιλιανίδης έβγαλε μόνο τον Φιγκεϊρέντο, που με εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 3-1.

*73': ΓΚΟΟΛ 3-1.

*Από εκτέλεση κόρνερ του Τσιλιανίδη, ο Κουέστα έδιωξε λανθασμένα και η μπάλα έφτασε στον Φερέιρα, που από κοντά έκανε το 2-1.

*71': ΓΚΟΟΛ 2-1.

*68': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Γκάμα, μέσα ο Μαντσίνι.

*66': Σπουδαία απόκρουση για τον Σωτηρίου στο δυνατό συρτό σουτ του Ιντέγε.

*Ο Άρης έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο στα τελευταία λεπτά.

*Ο Άρης έχει ανακόψει στα τελευταία λεπτά το ρυθμό του ΟΦΗ.

*55': Ο Φιγκεϊρέντο έβγαλε με το κεφάλι μόνο τον Τσιλιανίδη, που πλάσαρε τον Κουέστα και ο τερματοφύλακας του Άρη απέκρουσε.

*Η ομάδα του Σίμου έχει πλέον την κατοχή της μπάλας και θέλει να φτάσει στο δεύτερο γκολ.

*48': Η πρώτη, πάντως, καλή στιγμή ανήκει στον ΟΦΗ για το δεύτερο μέρος. Ο Κουέστα απέκρουσε το ξαφνικό σουτ του Βαζ.

*Οι φιλοξενούμενοι έχουν μπει δυνατά στην επανάληψη.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Ο Σεμέντο υπέστη έξαρθημα ώμου και θα κάνει μαγνητική για να φανεί το μέγεθος της ζημιάς.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

*Μετά την αποχώρηση του Σεμέντο ο ΟΦΗ έχει χάσει το ρυθμό του.

*Ο Άρης θέλει να γίνει πιο επιθετικός στα τελευταία λεπτά.

*37': Πρώτη αλλαγή για τον Όμιλο. Ο Φερέιρα στη θέση του Σεμέντο.

*Σημαντικό πλήγμα για τον ΟΦΗ.

*Ο Σεμέντο χτύπησε από ένα μαρκάρισμα του Ματίγαια και θα γίνει αλλαγή. Σύντομα θα μπει στο ματς ο Φερέιρα. Στον ώμο το πρόβλημα για τον Πορτογάλο.

*Ο ΟΦΗ έχει κυριαρχήσει απόλυτα και μετά το 0-1 είναι πολύ καλύτερος.

*32': Ο Κουέστα απέκρουσε το ξαφνικό σουτ του Τσιλιανίδη, ενώ το πλασέ του Σεμέντο στη συνέχεια πέρασε άουτ.

*Από εξαιρετικό συνδυασμό των παικτών του ΟΦΗ, ο Κοροβέσης σέντραρε συρτά και ο Βαζ με ωραίο αριστερό πλασέ ισοφάρισε.

*30': ΓΚΟΟΟΛ 1-1

*26': Αδύναμο σουτ του Βαζ, εύκολα μπλόκαρε ο Κουέστα.

*22': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ, με τον Τσιλιανίδη να βγαίνει μπροστά από τον Κουέστα, αλλά να μην σημαδεύει σωστά.

*Ο ΟΦΗ πρέπει ν' ανεβάσει ρυθμούς και να γίνει πιο επιθετικός για ν' αντιστρέψει την εις βάρος του κατάσταση.

*17': Από σέντρα του Σεμέντο, η άμυνα δεν απομάκρυνε σωστά, αλλά το δυνατό σουτ του Βαζ πέρασε άουτ. Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ στο ματς.

*Από κόρνερ του Ματίγια, ο Φιγκεϊρέντο βρήκε την μπάλα, που στρώθηκε στον Ιντέγε, ο οποίος από κοντά σκόραρε.

*12': ΓΚΟΛ 0-1

*Ο ΟΦΗ σ' αυτά τα πρώτα λεπτά δείξει διάθεση ν' αναπτυχθεί από αριστερά, με τον Σεμέντο να παίρνει πρωτοβουλίες.

*6': Το μακρινό σουτ του Γκάμα δεν ανησύχησε τον Σωτηρίου.

*Το παιχνίδι έχει τρομερά γρήγορο ρυθμό στο ξεκίνημα του.

*2: Μεγάλη φάση για τον Άρη. Ο Ιντέγε βγήκε μόνος τετ α τετ, πέρασε τον Σωτηρίου, αλλά έφυγε πλάγια, πάσαρε στον Λάρσον, που σούταρε και ο Σωτηρίου απέκρουσε εντυπωσιακά.

*Ξεκίνησε ο αγώνας.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο "Γεντί Κουλέ".

*Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

*Ο Γιώργος Σίμος κατευθύνεται στον πάγκο του και κερδίζει το χειροκρότημα της εξέδρας.

*Οι τραυματίες Μεγιάδο και Ναμπί είναι τα προβλήματα του ΟΦΗ στον αγώνα.

*Το ματς θα διευθύνει ο Κομίνης (Θεσπρωτίας), με βοηθούς τους Ακρίβος (Αθηνών), Καρσιώτη (Κορινθίας). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Κατσικογιάννης (Ηπείρου), VAR ο Σέζος (Κιλκίς) και AVAR ο Μωϋσιάδης (Ηπείρου).

*Οι καιρικές συνθήκες έχουν βελτιωθεί αρκετά τις τελευταίες ώρες στο Ηράκλειο και ο κόσμος όλο και πυκνώνει στις κερκίδες.

*Ο ΟΦΗ προέρχεται από την ήττα από την Λαμία και φυσικά το ζητούμενο είναι μονάχα η κατάκτηση της νίκης.

*Ο Σωτηρίου υπερασπίζεται την εστία των γηπεδούχων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Σακόρ και Νέιρα είναι τα δύο αμυντικά χαφ και ο Τσιλιανίδης αναλαμβάνει το ρόλο του οργανωτή. Στις πλευρές της επίθεσης παίζουν και Βαζ και Σεμέντο και στην κορυφή ο Φιγκεϊρέντο.