LIVE: ΟΦΗ - Ατρόμητος 1-1 (τελικό)

16:30 | 31/01/2019

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αγώνα στο ''Γεντί Κουλέ'' μέσα από το Capitano.gr.

*Τέλος του αγώνα.

*Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

*90': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, αλλά ο Παπαστεριανός δεν μπόρεσε από το ύψος του πέναλτι να νικήσει τον Μέγιερι.

*Ο Αλεχάνδρο Ίσις παρακολουθεί από τις εξέδρες το ματς και γνώρισε την αποθέωση από τους φίλους του ΟΦΗ.

*80': Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, όμως το πλασέ του Ναμπί ήταν άστοχο.

*79': Τρίτη αλλαγή και για τον Ατρόμητο, με τον Ούμπιδες να παίρνει τη θέση του Μάντσον.

*78': Κλείνει τις αλλαγές ο ΟΦΗ, με τον Παπαστεριανό να αντικαθιστά τον Νάστο.

*76': Ο Μπράουν βρήκε χώρο από τα πλάγια, σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

*75': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βουό περνάει στη θέση του Γιακουμάκη.

*67': Ο Γιακουμάκης σούταρε και ο Μέγιερι μπλόκαρε εύκολα.

*66' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Κοροβέσης, μέσα ο Ντίνας.

*65': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ενσικουλού στη θέση του Μπρούνο.

*Χωρίς ευκαιρίες η αναμέτρηση στο δεύτερο μέρος.

*Ο ΟΦΗ έχει ξεκινήσει πιο δυνατά στην επανάληψη.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

*Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, η οποία είναι αναγκαστική. Έξω ο τραυματίας Κιβρακίδης και τη θέση του πήρε ο Νάτσος.

*37': ΓΚΟΛ 1-1 Έπειτα από ωραίο συνδυασμό, ο Κοροβέσης βρήκε όμορφα το Νέιρα, που με ψύχραιμο πλασέ σημείωσε το 1-1.

*33': ΓΚΟΛ 0-1 Ο Ουάρντα εκτέλεσε το κόρνερ, ο Χατζηισαΐας πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Κουλούρης με κοντινή προβολή σκόραρε.

*25': Μετά από λάθος στο κέντρο του Ναμπί, ο Ατρόμητος βγήκε στην αντεπίθεση, αλλά το πλασέ του Ουάρντα ήταν πολύ άστοχο.

*Οι φίλοι του ΟΦΗ δεν ξέχασαν τη "μαύρη" νύχτα στα Ίμια και πριν το ματς σήκωσαν σχετικό πανό.

*19': Ο ΟΦΗ ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σάκιτς στον Κοροβέση, όμως ο Μανούχος είχε αντίθετη άποψη.

*15': Ο Μέγιαδο σέντραρε και το εντυπωσιακό βολ πλανέ του Γιακουμάκη πέρασε άουτ.

*Στα πρώτα λεπτά οι φιλοξενούμενοι είχαν μπει δυνατά, όμως ο ΟΦΗ έχει πλέον ισορροπήσει.

*8': Σημαντική φάση για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα εκτέλεσε το κόρνερ και ο Κουλούρης έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Στρέζος απέκρουσε δύσκολα στη δεξιά του γωνία.

*Ξεκίνησε το ματς

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Οι δυο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

* Τη συνάντηση ορίστηκε να «σφυρίξει» ο Μανούχος από την Ένωση Αργολίδας, με βοηθούς τους Πετρόπουλο (Αρκαδίας)  και Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο Λάμπρου (Ευβοίας).

*Το μοναδικό πρόβλημα στο ματς για τον ΟΦΗ είναι ο τιμωρημένος Κουτσιανικούλης.

*Ο ΟΦΗ έχει αρκετά καλή παράδοση όταν αγωνίζεται εντός έδρας με τον Ατρόμητο. Στο "Γεντί Κουλέ", μάλιστα, δεν έχει χάσει ποτέ από τους Περιστεριώτες.

*Ο Στρέζος υπερασπίζεται την εστία του Ομίλου και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά παίζουν οι Μπράουν, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης και Γιαννούλης. Οι Μεγιάδο και Νάστος είναι τα δύο αμυντικά χαφ και τον οργανωτικό ρόλο αναλαμβάνει Ναμπί. Οι Νέιρα και Κοροβέσης παίζουν στις πλευρές της επίθεσης και στην κορυφή ο Γιακουμάκης.

*Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Μιχάλης Μπούσης, ο οποίος συνομιλεί στον αγωνιστικό χώρο με τους συνεργάτες του.

*Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΦΗ (Νίκος Καραμπετάκης): Στρέζος, Μπράουν, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Γιαννούλης, Νάστος, Μεγιάδο, Ναμπί, Νέιρα, Κοροβέσης, Γιακουμάκης.
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Χατζηισαϊας, Μπουσουλατζιτς, Κιβρακίδης, Ουάρντα, Σάντος, Κουλούρης, Σόουζα, Ρισβάνης, Καρασαλίδης