LIVE: ΟΦΗ-Ατρόμητος 2-2 (Τελικό)

17:34 | 27/09/2020

Live ενημέρωση από το Capitano.gr του αγώνα στο «Γεντί Κουλέ» για την 3η αγωνιστική

*Τέλος του αγώνα.

*94': Τέταρτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γιάννου στη θέση του Κοροβέση.

*90+3': ΓΚΟΛ 2-2 Ο Μανούσος σέντραρε και ο Γούτας αφύλαχτος στην καρδιά της άμυνας ισοφάρισε με κεφαλιά.

*91': Κόκκινη στον Μουνίθ για χτύπημα στον Νέιρα!

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

*Ο Ζαχαριάδης πάει στο VAR.

*Τελευταία δραματικά λεπτά στο ματς.

*Ντεμπούτο με τη φανέλα του ΟΦΗ για τον Πορτογάλο μεσοεπιθετικό.

*87': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάρτζεον στη θέση του Ναμπί.

*86': Κι άλλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Γκάλο σέντραρε και το μονοκόμματο σουτ του Μανούσου πέρασε άουτ.

*Ο ΟΦΗ έχει χάσει το κέντρο και ο Ατρόμητος είναι τώρα εκείνος που πιέζει.

*79': Πέμπτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ενσικουλού στη θέση του Ραμπέγιο.

*78': Και δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γκαργκαλατζίδης στη θέση του Σαρδινέρο.

*77': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μίγγος στη θέση του Στάικου.

*Δείτε τα δυο γκολ του Σαρδινέρο, με τα οποία ο ΟΦΗ προηγείται.

*75': Νέα μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Ο Νάτσος βρήκε τον Μανούσο, ο οποίος έκανε το μονοκόμματο πλασέ, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

*Ο Ατρόμητος δείχνει διάθεση να γίνει πιο επιθετικός στα τελευταία λεπτά.

*Ο Ατρόμητος έχει γίνει επικίνδυνος μέχρι τώρα μόνο από λάθη του ΟΦΗ. Και στο γκολ του Μανούσου ήταν τυχεροί, αφού η μπάλα βρήκε στον Γιαννούλη και στρώθηκε στον σκόρερ.

*Διάλλειμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

*67': Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Από λάθος του Μεγιάδο και κόντρα, βγήκε... μάτι ο Μανούσος, που σούταρε άουτ.

*65': Τέταρτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μουνίθ στη θέση του Χαρίση.

*Προσοχή πρέπει να δείξει τώρα ο ΟΦΗ για να πάρει ακόμη μία νίκη.

*60': Ο Γιαννιώτης αιφνιδιάστηκε από την εκτέλεση κόρνερ του Ναμπί, ωστόσο πρόλαβε και έδιωξε δύσκολα.

*Ονειρεμένο ξεκίνημα για τον ΟΦΗ στην επανάληψη. Μέσα σε 8 λεπτά φέρνει "τούμπα" στο ματς.

*56': ΓΚΟΛ 2-1 Ο Σελίμοβιτς βρήκε υπέροχα τον Σαρδινέρο, που βγήκε από αριστερά στην πλάτη της άμυνας και με υπέροχο πλασέ σκόραρε.

*Ο ΟΦΗ είναι και στην επανάληψη φανερά καλύτερος από τον Ατρόμητο.

*Ο Νέιρα έκανε μπροστινή μπαλιά, ο Ναμπί ίσα που... χάιδεψε την μπάλα, που έφτασε στον Σαρδινέρο και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ ισοφάρισε.

*49': ΓΚΟΛ 1-1

*Ο ΟΦΗ οφείλει να διατηρήσει σε υψηλό επίπεδο την απόδοση του και να κυνηγήσει την ανατροπή.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*46': Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Έξω οι Στρούγγης, Γιακουμάκης, μέσα οι Ρισβάνης και Ούμπιδες.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*45+4': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Ο Στάικος βρήκε στο πέναλτι τον Ναμπί, που σούταρε και υποχρεώσε τον Γιαννιώτη σε μεγάλη επέμβαση! Τρομερά άτυχος ο ΟΦΗ!

*Το γκολ μέτρησε! Ψυχρολουσία για τον ΟΦΗ, που χάνει 0-1.

*Ο Ζαχαριάδης πάει στο VAR για να τσεκάρει τη φάση.

*45': Γκολ για τον Ατρόμητο με τον Μανούσο, αλλά ήταν οφ σάιντ και δε μέτρησε.

*Δεν αλλάζει η απόφαση. Το 0-0 παραμένει.

*Η φάση εξετάζεται από το VAR.

*43': Γκολ με τον Σαρδινέρο, αλλά το τέρμα ακυρώνεται για οφ σάιντ του Ουές, που έκανε τρομερή ενέργεια!

*39': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Νάτσος στη θέση του Τομάσεβιτς!

*41': Ο Ναμπί εκτέλεσε το φάουλ και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ!

*38': Από λάθος του Μεγιάδο, ο Χαρίσης "έκλεψε" και σούταρε άουτ.

*Ο ΟΦΗ δεν μπορεί μέχρι τώρα να δώσει ουσία στην υπεροχή του.

*32': Ο Σαρδινέρο κέρδισε μια κόντρα, μπήκε στην περιοχή, αλλά πλάσαρε αδύναμα και ο Γιαννιώτης απέκρουσε.

*Ο Ατρόμητος μέχρι τώρα είναι άφαντος επιθετικά.

*H ομάδα του Σίμου είναι φανερά καλύτερη από τον Ατρόμητο, αν και της λείπει η μεγάλη φάση. Έχει, όμως, τον πλήρη έλεγχο.

*Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

*20': Ο Σαρδινέρο γύριζε όμορφα το κορμί του από δεξιά, σούταρε και ο Γιαννιώτης μπλόκαρε.

*Οι παίκτες του Σίμου προσπαθούν να βρουν τρόπους για να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

*Ο ΟΦΗ είναι καλύτερος και πιέζει τον Ατρόμητο.

*10: Από μακρινή μπαλιά του Σελίμοβιτς, ο Νέιρα προσπάθησε να πλασάρει, αλλά ο Γιαννιώτης έδιωξε, αν και έδειξε αρχικά να γλιστράει.

*7': Στην αγκαλιά του Γιαννιώτη το "χλιαρό" σουτ του Στάικου.

*Στον ΟΦΗ προετοιμάζονται σιγά-σιγά για να υποδεχτούν και πάλι κόσμο στα γήπεδα, με τις εικόνες στα καθίσματα να είναι χαρακτηριστικές.

*Υπάρχει και πάλι κόσμος στα γύρω μπαλκόνια για να παρακολουθήσει το ματς.

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο "Γεντί Κουλέ".

*Το παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΣ Γιάννινα ολοκληρώθηκε ισόπαλο 2-2.

*Στο γήπεδο για να παρακολουθήσει το παιχνίδι βρίσκεται ο Μάικ Μπούσης, μαζί με τους γιους του και τον πατέρα του Δημήτρη.

*Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες στο "Γεντί Κουλέ".

*Το ματς θα διευθύνει ο Ζαχαριάδης, με βοηθούς τους Δημητριάδη, Γεωργακόπουλο. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ζαμπάλας, VAR o Διαμαντόπουλος και AVAR o Καλαμπόκης.

*Ιδιαίτερα προβλήματα δεν υπάρχουν για το σύνολο του Γιώργου Σίμου, που θέλει να διατηρήσει το αήττητο του σερί στο πρωτάθλημα.

*Ο ΟΦΗ έχει δύσκολο έργο απέναντι στους Περιστεριώτες, ωστόσο θα κυνηγήσει την πρώτη του εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα.

*Ο Βάτερμαν θα υπερασπιστεί την εστία των γηπεδούχων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Ουές, Βούρος, Σελίμοβιτς, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Την τετράδα στη μεσαία γραμμή συνθέτουν οι Νέιρα, Στάικος, Μεγιάδο και Ναμπί και στην κορυφή χρησιμοποιείται ο Σαρδινέρο.

*Επί της ουσίας ο ΟΦΗ παίζει χωρίς καθαρό φορ, με τον Σαρδινέρο να είναι ο επιθετικός στο 5-4-1 του Σίμου.

*Στον πάγκο βρίσκονται οι: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Στάρτζεον, Σολίς, Διαμαντής, Γιάννου, Γκαργκαλατζίδης, Γρίβας, Μίγγος

*Θυμίζουμε ότι η ενδεκάδα αποτελείται από τους: Βάτερμαν, Ουές, Σελίμοβιτς, Βούρο, Γιαννούλη, Κοροβέση, Στάικο, Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί, Σαρδινέρο

*Στις 18:00 ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Ατρόμητο στο «Γεντί Κουλέ»

Καλησπέρα σας!

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Ουές, Σελίμοβιτς, Βούρος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Στάικος, Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί, Σαρδινέρο

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Γούτας, Στρούγγης, Γκάλο, Τομάσεβιτς, Κιβρακίδης, Χαρίσης, Σάλομον, Ραμπέγιο, Γιακουμάκης, Μανούσος