LIVE: ΟΦΗ-Βόλος 1-2 (Τελικό)

16:50 | 04/01/2020

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο «Γεντί Κουλέ».

*Τέλος του αγώνα. Ήττα για τον ΟΦΗ, που στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ ανώτερος από τον Βόλο.

*Δεν μπορεί να κάνει φάση ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

*87': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Τσαούσης στη θέση του Τόρες.

*Τελευταία λεπτά και ο ΟΦΗ προσπαθεί να ισοφαρίσει, ενώ οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν τις καθυστερήσεις.

*"Ψυχρολουσία" για τον ΟΦΗ, που ήταν καλύτερος, αλλά βρίσκεται πάλι πίσω στο σκορ.

*Ο Τόρες εκτέλεσε το κόρνερ και ο Φερνάντο στο πρώτο δοκάρι με κεφαλιά έκανε το 1-2.

*78': ΓΚΟΛ 1-2

*77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος στη θέση του Βαζ.

*75': Κι άλλη χαμένη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Γκαραβέλης απέκρουσε τον "κεραυνό" του Στάικου.

*74': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Φερνάντο στη θέση του Γέντρισεκ.

*Νέα σημαντική στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης σέντραρε και η προβολή του Φιγκεϊρέντο πέρασε λίγο άουτ.

*70': Ο Τσιλιανίδης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Νέιρα αφύλακτος έπιασε την κεφαλιά και ο Γέντρισεκ με "τακουνάκι" έδιωξε πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

* Ο ΟΦΗ μετά το γκολ έχει κυριαρχήσει και ψάχνει το δεύτερο τέρμα.

*62': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Γκουαροτσένα, μέσα ο Μπαλογιάννης.

*60': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σεμέντο σέντραρε, ο Βαζ έκανε το μονοκόμματο πλασέ και ο Γκαραβέλης απέκρουσε.

*Ο Τσιλιανίδης βρήκε τον Νέιρα, που σούταρε συρτά με το δεξί, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό, του στρώθηκε ξανά και με αριστερό σουτ αυτή τη φορά ο Αργεντινός ισοφάρισε.

58': ΓΚΟΛ 1-1

*57': Ο Γκαραβέλης απέκρουσε δύσκολα το μακρινό σουτ του Τσιλιανίδη και στη συνέχεια της φάσης το αδύναμο σουτ του Βαζ βρήκε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερε.

*Στο γκολ του Βόλου οι παίκτες του ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκαν για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει μπορέσει ακόμη ν' απειλήσει στο δεύτερο μέρος.

*Πρώτο ματς στο "Γεντί Κουλέ" φέτος, που το ημίχρονο δεν ολοκληρώνεται ισόπαλο.

*Ο ΟΦΗ πρέπει φυσικά να βελτιώσει την εικόνα του στην επανάληψη και ν' αντιδράσει.

*Ο Βαγιεμπά Σακόρ μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και οι αρχικές εκτιμήσεις κάνουν λόγο για διάσειση.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Και πρόταση γάμου στο "Γεντί Κουλέ"! Φίλος του ΟΦΗ έκανε πρόταση γάμου στο κέντρο του γηπέδου στη σύντροφο του.

*Ο Αχιλλέας Μπέος έγινε αντιληπτός από τους φίλους του ΟΦΗ και αποδοκιμάστηκε.

*Ο κόσμος χειροκροτάει τους παίκτες του ΟΦΗ.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*45+4': Σημαντική στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ σούταρε από κοντά, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Τσιλιανίδη και ενώ είχε πορεία προς το τέρμα.

*Τραυματίας τώρα ο Βαζ. Δείχνει να πονάει.

*Το ματς υπενθυμίζουμε ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για τον ΟΦΗ, λόγω της ατυχίας με τον Σακόρ.

*38': Το φάουλ του Τσιλιανίδη πέρασε άουτ.

*Από σέντρα του Ντεντάκη, ο Λυράτζης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

*35': ΓΚΟΛ 0-1

*Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ δεν έχει τον ίδιο ρυθμό.

*"Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ, Ολλανδέ, Ολλανδέ...", τραγουδάει η θύρα 4, που τιμάει τη μνήμη του Έγκε Γκέραρντ.

*28': Το ξαφνικό σουτ του Τσιλιανίδη ήταν άστοχο.

*Ο ΟΦΗ έχει τον έλεγχο του αγώνα και φτάνει με προϋποθέσεις στην αντίπαλη εστία.

*20': Η σέντρα-σουτ του Σεμέντο αιφνιδίασε τον Γκαραβέλη, ωστόσο ο Φεράρι απομάκρυνε πριν ο Βαζ σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

*Ο ΟΦΗ δείχνει διάθεση στα τελευταία λεπτά να γίνει πιο επιθετικός.

*14': Ο Νέιρα βρήκε στ' αριστερά τον Φιγκεϊρέντο, που πλάσαρε και ο Γκαραβέλης απέκρουσε.

*Ανοικτό το ματς σ' αυτά τα πρώτα λεπτά.

*Χωρίς φάση ακόμη το παιχνίδι.

*7': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, καθώς ο Βαζ περνάει στη θέση του τραυματία Σακόρ. Πίσω από τον Φιγκεϊρέδο πλέον ο Τσιλιανίδης και στο δεξί "φτερό" της επίθεσης ο Πορτογάλος.

*Ο Ρικάντο Βαζ θα τον αντικαταστήσει. Το ματς ξεκίνησε. Με 10 παίκτες προς το παρόν ο ΟΦΗ.

*Ο Σακόρ δεν μπορεί να συνεχίσει και νωρίς νωρίς ο ΟΦΗ θα κάνει αλλαγή.

*Έχουν χτυπήσει στα κεφάλια τους και αιμορραγούν.

*Διακοπή με το ξεκίνημα, καθώς οι Σακόρ και Κοροβέσης συγκρούστηκαν στον αέρα και φαίνεται να έχουν χτυπήσει.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο ματς.

*Τον αγώνα θα διευθύνει ο Τζοβάρας (Φθιώτιδα), με βοηθούς τους Ψαρρή (Ζακύνθου) και Μεϊντανά (Αχαΐας). Τέταρτος είναι ο Γρατσάνης (Τρικάλων), VAR o Κομίνης (Θεσπρωτίας) και AVAR ο Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής).

*Οι καιρικές συνθήκες έχουν βελτιωθεί αρκετά τις τελευταίες ώρες στο Ηράκλειο και ο καιρός είναι ιδανικός για τη διεξαγωγή του ματς.

*Η ΠΑΕ ΟΦΗ διοργανώνει ένα πολύ όμορφο διαγωνισμό στο ημίχρονο για ένα τυχερό ζευγάρι.

*Ο κόσμος δεν είναι πολύς στο "Γεντί Κουλέ", αν και οι φίλαθλοι του ΟΦΗ όλο και πληθαίνουν στις εξέδρες.

*Ο Όμιλος έχει τα προβλήματα του στο σημερινό παιχνίδι, αφού οι Ναμπί, Γουάλι και Δεληγιαννίδης είναι τραυματίες.

Στον αντίποδα, ο Νέιρα επιστρέφει από τιμωρία, ενώ ο Σεμέντο έχει αποθεραπευτεί πλήρως και πήρε θέση στην 11άδα.

*Χρέη πρώτου προπονητή εκτελεί σήμερα για τον Βόλο ο Βίκτορ Μπασάδρε, αν και οι Θεσσαλοί βρήκαν τον αντικαταστάτη του Χουάν Φεράντο.

*Ο ΟΦΗ στο πρώτο του ματς για το 2020 θέλει να επιστρέψει στις νίκες, καθώς στα δύο τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος έχει μια ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό (εντός) και μία ήττα από τον Παναιτωλικό (εκτός).

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία του ΟΦΗ και στην άμυνα από δεξιά προς τα δεξιά θα παίξουν οι Μπράουν, Μαρινάκης, Γιαννούλης και Κοροβέσης. Οι Σακόρ, Στάικος και Νέιρα συνθέτουν την επιθετική τριάδα.

Οι Τσιλιανίδης και Σεμέντο θ' αγωνιστούν στις πτέρυγες της επίθεσης και στην κορυφή ο Φιγκεϊρέντο.

*Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Γεντί Κουλέ.

*Καλησπέρα σας!

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Σακόρ, Στάικος, Νέιρα, Σεμέντο, Τσιλιανίδης, Φιγκεϊρέντο

Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Φεράρι, Τσίκα, Οικονόμου, Λυράτζης, Τσοκάνης, Μαξ, Τόρες, Γέντριτσεκ, Γκουαροτσένα