LIVE: ΟΦΗ-Χανιά 1-1 (τελικό)

15:57 | 10/10/2020

Live ενημέρωση για το φιλικό στο «Γεντί Κουλέ»

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

85o λεπτό - γκολ για τα Χανιά με τον Γιάκο: Ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων βγήκε τετ α τετ με τον Σωτηρίου, σούταρε και ευστόχησε για το 1-1.

74o λεπτό - ευκαιρία για τον ΟΦΗ: Εξαιρετική μπαλιά του Γρίβα στον Στάρτζεον, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

72ο λεπτό: Πολύ καλή στιγμή για τα Χανιά. Ο Μπραμπίγια βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή αλλά ο Σουρνάκης παρενέβη και παραχώρησε κόρνερ.

63ο λεπτό: Καλή στιγμή για τα Χανιά. Κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Πλεγα, ο οποίος σούταρε εντός περιοχής, με τον Σωτηρίου να μπλοκάρει τη μπάλα με δεύτερη προσπάθεια.

61ο λεπτό: Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σαρδινέρο στη θέση του Γιάννου και ο Μίγγος αντί του Νοικοκυράκη

60ο λεπτό - γκολ για τον ΟΦΗ με τον Σακόρ: Ο Στάρτζεον εκτέλεσε το κόρνερ και ο Νορβηγός με κοντινό πλασέ νίκησε τον γκολκίπερ των Χανίων για το 1-0.

Αλλαγή συστήματος με την έναρξη του β’ ημιχρόνου για τον ΟΦΗ. Παίζει πλέον με 3 κεντρικούς αμυντικούς (Λυμπεράκης - Βαφέας, Σουρνάκης), τον Κοροβέση αριστερά, τον Γρίβα δεξιά, τους Μπαλογιάννη - Σακόρ και Στάρτζεον στη μεσαία γραμμή και τους Γιάννου - Νοικοκυράκη στην επίθεση.

Σκληρό το παιχνίδι των Χανίων.

49ο λεπτό: Σκληρό μαρκάρισμα του Δημητριάδη στον Λυμπεράκη.

Άρχισε το β' μέρος

Ο Κοροβέσης στη θέση του τραυματία Μαρινάκη και ο Μπαλογιάννης αντί του Μεγιάδο

Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος

Λήξη α' ημιχρόνου: ΟΦΗ - Χανιά 0-0

Από το 36ο λεπτό, που πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου ο Μαρινάκης, ο ΟΦΗ παίζει με δέκα παίκτες.

43ο λεπτό: Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Στάρτζεον, με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

36ο λεπτό: Ο Μαρινάκης σηκώθηκε, όμως δεν μπορεί να συνεχίσει. Θα γίνει δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Κοροβέση να ετοιμάζεται να περάσει στο ματς.

Νέος τραυματισμός για τον ΟΦΗ. Το σκληρό φάουλ του Καμαρά στον Μαρινάκη φέρνει δεύτερη αναγκαστική αλλαγή.

Είμαστε στο 32ο λεπτό

Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή της μπάλας, χωρίς να καταφέρει μέχρι στιγμής να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων.

21ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τα Χανιά. Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Διαμαντόπουλο, προς τον Κάσσο. Ο Σωτηρίου βγήκε έγκαιρα και του έκλεισε το οπτικό πεδίο, με τον ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων να σουτάρει παράλληλα με την εστία.

20ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Στάρτζεον να παίρνει τη θέση του τραυματία Σολίς

Ετοιμάζεται να περάσει ο Στάρτζεον

14ο λεπτό: Μικρή διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Σολίς

8ο λεπτό: Κόρνερ για τον ΟΦΗ από αριστερά. Ο Σολίς εκτέλεσε και η μπάλα πέρασε από όλους και στη συνέχεια ο Γρίβας υπέπεσε σε επιθετικό φάουλ.

Λίγο πριν το δεκάλεπτο, καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά

Στο 4ο λεπτό το φιλικό

Άρχισε το φιλικό

*Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γιώργος Πατεμτζής, με βοηθούς τους Μιχαήλ Παπαδάκη και Αντώνη Μαυραντωνάκη.

*Με αρκετές αλλαγές, όπως αναμενόταν, η ενδεκάδα του ΟΦΗ. Αρκετά τα νέα πρόσωπα. Στον πάγκο είναι οι: Βάτερμαν, Στάρτζεον, Σαρδινέρο, Μπαλογιάννης, Μίγγος, Κοροβέσης

*Η σέντρα του αγώνα θα γίνει στις 16:00

*Για τον Σίμο είναι μία ευκαιρία, λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος, να δει κάποια πράγματα ενόψει της επανέναρξης. Για τα Χανιά είναι ένα γερό τεστ ενόψει της έναρξης της Super League 2

*Το ματς έχει προπονητικό χαρακτήρα, όπερ σημαίνει διεξάγεται χωρίς την παρουσία δημοσιογράφων λόγω των έκτακτων μέτρων στο Ηράκλειο