19:55 | 05/09/2020

Live ενημέρωση για το φιλικό στο «Γεντί Κουλέ»

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Ο Εργοτέλης επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ

89ο λεπτό: Ο Βαζ εκτέλεσε φάουλ, με τον Κατσιμήτρο να διώχνει τη μπάλα

82ο λεπτό: Ο Γρίβας σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει

78ο λεπτό: Αξιοσημείωτη φάση μετά από αρκετή ώρα. Ο Αζίζι σούταρε από το ύψος της περιοχής, με τον Σωτηρίου να διώχνει εντυπωσιακά

Αλλαγές για τον Εργοτέλη: Μέσα οι Σαρρης, Abdullahi, Κατσούρι έξω οι Μαζουλουξής, Μπουτσάκης, Σερβιλάκης

* Πλησιάζουμε στο 70ο λεπτό του φιλικού

Αλλαγές για τον ΟΦΗ: Μέσα οι Ουές, Βούρος, Γρίβας και Γκαργκαλατζίδης, αντί των Μαρινάκη, Κοροβέση, Ναμπί και Σαρδινέρο

* Μια αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Βάτερμαν, o Σωτηρίου

Άρχισε το δεύτερο μέρος στο φιλικό

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41ο λεπτό - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη: Πέναλτι για τον Εργοτέλη. Ο Μπουτσάκης έκανε τη σέντρα για τον Τσέλιο, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και ανετράπη από τον Βαφέα. Μανουσάκης εκτέλεσε και ευστόχησε για το 0-2.

30ο λεπτό: Ο Μαρινάκης έκανε σέντρα από δεξιά εντός περιοχής για τον Ναμπί, ο οποίος γύρισε ωραία το σώμα του και σούταρε με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει δύσκολα.

23o λεπτό: Ο Μίγγος στη θέση του Στάικου

18ο λεπτό: Σουτ του Κωστανάσιου, μπλόκαρε ο Βάτερμαν

10o λεπτό: Νέα ευκαιρία για τον Εργοτέλη - Ο Τσέλιος βγήκε μόνος του στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, όμως ο Βάτερμαν του είπε "όχι" σε τετ α τετ

7ο λεπτό: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - O Μανουσάκης νίκησε σε τετ α τετ τον Βάτερμαν για το 0-1.

3ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Μανουσάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Βάτερμαν.

2ο λεπτό: Ο Στάικος βγήκε τετ α τετ με τον Κατσιμήτρο, έπειτα από σέντρα του Σαρδινέρο, όμως ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων απέκρουσε.

* Άρχισε ο αγώνας

* Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης) : Κατσιμήτρος, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Σερβιλάκης, Neral, Πέϊος, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Κωστανάσιος, Μανουσάκης, Akraam

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Θεοδωράκης, Κόλα, Σαρρής, Κατσούρι, Κουτάντος, Abdulahi (Appi), Αλεξάκης, Αζίζι, Πατρινός

* Με 4-2-3-1 κόντρα στον Εργοτέλη ο ΟΦΗ. Συγκεκριμένα, ο Βάτερμαν είναι κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά οι Μαρινάκης, Βαφέας, Γιαννούλης, Κοροβέσης, στα χαφ οι Σακόρ, Στάικος, Ναμπί και στην επίθεση οι Σαρδινέρο, Βαζ και Φιγκεϊρέντο.

* Όσον αφορά στον ΟΦΗ, ο Γιώργος Σίμος δεν υπολογίζει στους τραυματίες Νέιρα και Τσιλιανίδη, στον ανέτοιμο Φερέιρα, στους διεθνείς Σελίμοβιτς και Διαμαντής, ενώ «εκτός» έμειναν οι Σηφάκης και Νοικοκυράκης.

* Η αποστολή του Εργοτέλη αποτελείται από τους: Κατσιμήτρο, Τζελέπη, Μπάτζιο, Μαζουλουξή, Θεοδωράκη, Κόλα, Σαρρή, Σερβιλάκη, Neral, Πέϊο, Τσέλιο, Μπουτσάκη, Κατσούρι, Λούσι, Κουτάντο, Appi, Akraam, Κωστανάσιο, Μανουσάκη, Αλεξάκη, Αζίζι και Πατρινό.

* Αυτό είναι το τελευταίο φιλικό του ΟΦΗ πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος, ενώ για τον Εργοτέλη είναι το πιο δυνατό φιλικό προετοιμασίας έως τώρα.

* Η ενημέρωση προέρχεται από τις επίσημες ιστοσελίδες των δύο ομάδων, αφού λόγω των μέτρων το παιχνίδι γίνεται κεκλεισμένων των θυρών και δεν επιτρέπεται η είσοδος ούτε στους δημοσιογράφους.

* Σέντρα στις 20:00

* Το ματς λόγω των έκτακτων μέτρων στο Ηράκλειο, έχει προπονητικό χαρακτήρα.