LIVE: ΟΦΗ-Καβάλα 4-0 (Τελικό)

14:40 | 04/12/2019

Ενημερωθείτε από το Capitano.gr για την εξέλιξη του επαναληπτικού στο Γεντί Κουλέ.

*Τέλος του αγώνα. Ο ΟΦΗ περνάει στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.

*90': ΓΚΟΛ 4-0 Στην αντεπίθεση ο Τσιλιανίδης έδωσε έτοιμο γκολ στον Φιγκεϊρέντο, που έκανε το 4-0.

*90': Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα! Ο Χαντί έβγαλε μόνο του τον Αρναούτογλου, που δεν σούταρε σωστά, αφού ο Γουάλι έπεσε στα πόδια του.

*89': Το χλιαρό πλασέ του Ντίνα πέρασε άουτ.

*Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Κουτρουμπής, που αποχώρησε τραυματίας, στη θέση του ο Σακόρ, που πάει στα στόπερ.

*82': Ο Ντίνας σούταρε από δεξιά, ο Δημιζάς απέκρουσε, όμως ο διαιτητής έδωσε άουτ, αντί για κόρνερ.

*75': Σε αντεπίθεση της Καβάλας, το σουτ του Αρναούτογλου ήταν απελπιστικά άστοχο.

*73': Ο Τσιλιανίδης εκτέλεσε το φάουλ και η κεφαλιά του Κουτρουμπή πέρασε άουτ.

*72': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νάστος στη θέση του Γιαννούλη.

*71': Τρίτη αλλαγή για την Καβάλα. Ο Καθάριος στη θέση του Ορφανίδη.

*Δείτε τα τρία γκολ του ΟΦΗ στο ματς.

*Ο ΟΦΗ ελέγχει απόλυτα το ματς, αλλά μετά το 3-0 δεν έχει απειλήσει ξανά.

*Ντεμπούτο τη φετινή σεζόν για τον Ντίνα, που είναι αρκετά ορεξάτος.

*60': Δεύτερη αλλαγή για την Καβάλα. Στη θέση του Βόσαχλικ ο Παπαδόπουλος.

*56': Πρώτη αλλαγή για την Καβάλα. Έξω ο Μαϊδανός, μέσα ο Αρναούτογλου.

*56': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Φερέιρα, μέσα ο Ντίνας, που κερδίζει ζεστό χειροκρότημα από την εξέδρα.

*55': ΓΚΟΛ 3-0 Ο Στάικος "έστρωσε" στον Νέιρα, που με δυνατό σουτ σημείωσε το 3-0!

*Ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα ο ΟΦΗ και έχει πολύ χρόνο μπροστά του για να φτάσει στην ανατροπή.

*Ο Νέιρα σούταρε, η μπάλα κόντραρε άλλαξε λίγο πορεία και έγινε το 2-0.

*51': ΓΚΟΛ 2-0

*Δείτε το ωραίο γκολ του Τσιλιανίδη, με το οποίο προηγείται ο ΟΦΗ.

*47': Πολύ άουτ το πλασέ του Βόσαχλικ.

*Ο Τσιλιανίδης έβγαλε μόνο τον Φιγκεϊρέντο, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος, όμως δε φάνηκε ν' ανατρέπεται από τον Δημιζά.

*Ο Θανάσης Ντίνας έχει σηκωθεί για ζέσταμα.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος ημιχρόνου.

*45': Πολύ άστοχος το σουτ του Στάικου.

*42': Από λάθος εκτίμηση του Κουτρουμπή, ο Μαρκόπουλος βγήκε τετ α τετ, ωστόσο την τελευταία στιγμή ο Μπράουν τον εμπόδισε να πλασάρει.

*39': ΓΚΟΛ 1-0 Ο Τσιλιανίδης με ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ!

*Ο Όμιλος καλείται να γίνει πιο ουσιαστικός στο παιχνίδι του.

*Ο ΟΦΗ ψάχνει ακόμη τη μεγάλη στιγμή του στο ματς.

*30': Ο Τσιλιανίδης ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γαβρηιλίδη, όμως ο Κουμπαράκης είπε "παίζετε".

*Ο ΟΦΗ προσπαθεί ν' αυξήσει την πίεση του στην Καβάλα.

*26': Ο Σεμέντο σούταρε από το ύψος του πέναλτι μόνος, όμως ο Παπαστεριανός πετάχτηκε με αυτοθυσία στην πορεία της μπάλας και έδιωξε.

*Το "σκηνικό" είναι το ίδιο από το ξεκίνημα. Η Καβάλα περιμένει τον ΟΦΗ πίσω από το κέντρο. Οι γηπεδούχοι δυσκολεύονται να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

*Ο Σεμέντο πλάσαρε, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ.

*18': Ο Φερέιρα σέντραρε και το σουτ του Φιγκεϊρέντο κατέληξε στην αγκαλιά του Δημιζά.

*Συγκινητικές στιγμές στο Γεντί Κουλέ για τον Γιώργο Δεικτάκη.

*10': Η σέντρα-σουτ του Τσιλιανίδη πέρασε άουτ.

*Ο ΟΦΗ έχει μία άκαρπη υπεροχή έως τώρα.

*Χωρίς σπουδαία φάση στα πρώτα λεπτά.

*Ο ΟΦΗ θα ψάξει ένα γρήγορο γκολ για να φορτώσει με έξτρα πίεση από νωρίς τον αντίπαλο.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιώργου Δεικτάκη, που στο πρόσφατο ματς με την ΑΕΚ για το πρωτάθλημα υπέστη καρδιακό επεισόδιο στο "Γεντί Κουλέ" και το πρωί της περασμένης Κυριακής (01/12) "έφυγε" από τη ζωή.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Έτοιμες οι δύο ομάδες για την επίσημη είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

*Περίπου 2.000 φίλοι του ΟΦΗ βρίσκονται στο "Γεντί Κουλέ" για να παρακολουθήσουν το ματς.

*Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στην 11άδα της Καβάλας. Ο Παπαδόπουλος τραυματίστηκε στην προθέρμανση και τη θέση του κάτω από τα δοκάρια θα πάρει ο Δημίζας.

*Οι απουσίες για τον ΟΦΗ στο ματς είναι οι Μαρινάκης, Ναμπί, Μεγιάδο και Δεληγιαννίδης.

H ενδεκάδα της Καβάλας:

Δημιζάς, Καζαντζίδης, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Κέρθι, Vosahlik, Ορφανίδης, Μαϊδανός, Κουτσούμπας, Χαντί

* Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στο Ηράκλειο

* Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Ναμπί - Μαρινάκης και Δεληγιαννίδης, για λόγους ξεκούρασης έμεινε εκτός ο Σωτηρίου ενώ όπως ήταν γνωστό σε ακόμα ένα παιχνίδι εκτός έμεινε ο Ισπανός Ρικάρντο Βαζ

* Στον πάγκο βρίσκονται οι Δερμιτζάκης, Μάνος, Σακόρ, Ντίνας, Νάστος, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης

* Ο Γιώργος Σίμος θα παρατάξει την ομάδα του με το γνωστό 4-3-3: Ο Γουάλι θα είναι κάτω από τα δοκάρια, Γιαννούλης - Κουτρουμπής το κεντρικό δίδυμο, Κοροβέσης και Μπράουν στα άκρα της άμυνας, ο Στάικος παίρνει φανέλα βασικού και θα παίξει στη θέση ''6'', με τους Νέιρα και Τσιλιανίδη να κινούνται στο χώρο της μεσαίας γραμμής. Στα άκρα θα αγωνιστούν οι Σεμέντο και Φερέιρα ενώ στην κορυφή θα βρίσκεται ο Φιγκεϊρέντο

*Δείτε εδώ την ενδεκάδα του ΟΦΗ.

*Ο ΟΦΗ καλείται να ανατρέψει το 0-2 του πρώτου αγώνα για να προκριθεί αυτός στους 16 του Κυπέλλου.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Γεντί Κουλέ.