18:50 | 18/02/2019

Ο ΟΦΗ υποδέχεται τη Λαμία στο Γεντί Κουλέ και το Capitano.gr σάς μεταφέρει live την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ στο Γεντί Κουλέ.

*Πέντε λεπτά καθυστερησεις.

*86': ΓΚΟΛ 1-3 Ο ΟΦΗ μειώνει με κοντινό σουτ του Σακόρ.

*85': Ο Πέρσον δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά με το κεφάλι.

*81': Κόκκινη στον Δεληγιαννίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Τόμας.

*Ο Μεδίνα στη θέση του Μπερτόλιο

*Πολλοί φίλοι του ΟΦΗ αποχωρούν από το γήπεδο!

*75': Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Μεγιάδο.

*74': ΓΚΟΛ 0-3 Ο Μπερτόλιο έφυγε πίσω από το κέντρο και έκανε το 0-3.

*69': Ο Φερέιρα δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει και το 0-2 παραμένει.

*67': Ο Νέιρα στη θέση του Βαζ.

*63': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σακόρ στη θέση του Κυριακίδη.

*61': Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η άμυνα δεν απομάκρυνε και ο Τόμας από κοντά έκανε το 0-2.

*57': ΓΚΟΛ 0-1 Ο Καραμάνος με υπέροχο ψηλοκρεμαστό πλασέ σημείωσε το 0-1. Κόντρα στη ροή του αγώνα η Λαμία προηγείται.

*56': Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία. Ο Επστάιν στη θέση του Τσούκαλου.

*55': Μεγάλη απόκρουση του Στρέζου στο σουτ του Τόμας.

*53': Νέα σπουδαία φάση για τον ΟΦΗ. Ο Δεληγιαννίδης σέντραρε και το μονοκόμματο σουτ του Βαζ πέρασε λίγο άουτ.

*46': Αλλαγή για την Λαμία. Ο Ασίγκμπα στη θέση του Σκόνδρα.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Πριν τη σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγής για τους 4 ανθρώπους, που έχασαν τη ζωή τους στα νερά του Γεροπόταμου, στην Μεσαρά.

*44': Νέα ευκαιρία με τον Μπερτόλιο για την Λαμία.

*43' Ο Στρέζος έδιωξε κόρνερ το σουτ του Μπερτόλιο.

*40': Μεγάλη φάση και για την Λαμία με την κοντινή προβολή του Καραμάνου να περνάει άουτ.

*39': Απίστευτη φάση για τον ΟΦΗ! Ο Φερέιρα γκρέμισε τους πάντες στο διάβα του, έδωσε έτοιμο γκολ στον Βαζ, αλλά πλάσαρε άσχημα και ο Μελίσσας... πρόλαβε να μπλοκάρει.

*Οι φίλοι του ΟΦΗ, αλλά και οι ποδοσφαιριστές του Βέρα δεν ξέχασαν τον αδικοχαμένο Μηνά.

*28': Καλό, αλλά άστοχο φάουλ του Ναμπί.

*26': Άστοχο το σουτ του Φερέιρα.

*Εκπληκτικός μέχρι τώρα ο ΟΦΗ. Του λείπει μόνο το γκολ.

*21': Νέα τρομερή ενέργεια του Ναμπί, όμως ο Μελίσσας έδιωξε το δυνατό του σουτ.

*20': Εκπληκτική ενέργεια του Ναμπί, αλλά το πλασέ του από αριστερά σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Μελίσσα.

18': Ο Ναμπί έβγαλε ωραία μπαλιά στον Φερέιρα, που πήρε καταπληκτικά την μπάλα, νίκησε στο σπριντ τον αντίπαλο του, αλλά ο Μελίσσας απέκρουσε το πλασέ του.

*13': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Σε έξυπνη "κομπίνα" στο κόρνερ, ο Βαζ σέντραρε και ο Μιχόγεβιτς δε σημάδεψε σωστά από κοντά με το κεφάλι.

*9': Το "χλιαρό" σουτ του Βαζ δεν ανησύχησε τον Μελίσσα.

*O ΟΦΗ έχει ξεκινήσει δυνατά και στην... εξίσωση έχει μπει και ο κόσμος.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα 4 θύματα, που έχασαν τη ζωή τους στα νερά του Γεροπόταμου, στην Μεσαρά.

*Οι παίκτες του ΟΦΗ κατέθεσαν λουλούδια στη θύρα 4 στη μνήμη ενός φίλου του Ομίλου, που έχασε τη ζωή του πριν λίγα χρόνια, Υπάρχει, μάλιστα, ένα πανό, που γράφει "Loco δε θα σε ξεχάσουμε"

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο "Γεντί Κουλέ".

*Τα προβλήματα είναι πάρα πολλά για τον ΟΦΗ. Δεν υπολογίζονται οι Γιαννούλης, Παπαστεριανός, Ποτουρίδης, Οικονόμου, Βουό, Παπαστεριανός, Νάστος, αλλά και ο Γιακουμάκης, ο οποίος δεν κατάφερε να ξεπεράσει τον τραυματισμό του και έμεινε εκτός 18άδας. "Κόπηκε" και ο Αργυρόπουλος.

*Τον αγώνα θα διευθύνει ο Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), με βοηθούς τους Χατζηνάκο (Δράμας) και Γκάγκα (Λάρισας), ενώ 4ος είναι ο Τσαγκαράκης (Χανίων)

*Ο Στρέζος υπερασπίζεται την εστία των γηπεδούχων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά παίζουν οι Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Μιχόγεβιτς και Κοροβέσης. Οι Μεγιάδο και Κυριακίδης είναι τα δύο αμυντικά χαφ και τον ρόλο του οργανωτή έχει αναλάβει ο Ναμπί. Στις πτέρυγες της επίθεσης θα παίξουν οι Φερέιρα και Βαζ και στην Κορυφή ο Πέρσον.

*Στον πάγκο για τον ΟΦΗ βρίσκονται οι Σωτηρίου, Σακόρ, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Μπολάκης, Μπράουν, Νέιρα.

*Το μήνυμα Μπούση ενόψει Λαμίας.

*Δείτε εδώ την ενδεκάδα και τη διάταξη του ΟΦΗ.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα στο Γεντί Κουλέ στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής.

ΟΦΗ: Στρέζος, Κοροβέσης, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Μιχόγεβτις, Μεγιάδο, Κυριακίδης, Ναμπί, Βάζ, Φερέιρα, Πέρσον.

Λαμία: Μελισσάς, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Μπεχαράνο, Πλιάτσικας, Μπερτόλιο, Καραμάνος, Τόμας, Δημούτσος, Σκόνδρας, Τσούκαλος.